بلیط هواپیما

لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید

نکات سفر به استانبول

استانبول جذاب و رنگارنگ، از آن دسته شهرهایی است که اگر قصد سفر به یکی از کشوررهای خارجی را داشته باشید، به راحتی می توانید آن را در بالای لیست تان قرار دهید. حتی سر سخت ترین و سختگیرترین افراد هم می توانند با رضایت کامل از این شهر لذت ببرند. شهری که همه چیز دارد از مساجد تاریخی تا مدرن ترین ساختمان ها  مراکز خرید در کنار باغ ها و کاخ های باشکوه. البته فکر نکنید جاذبه های استانبول به همینجا ختم می شود. در واقع استانبول آنقدر دیدنی دارد که در فرصت کم چند روزه نمی توان همه جای آن را خوب گشت. اگر مقصد بعدی تان استانبول است پیشنهاد می کنیم این مطلب نکات سفر به استانبول از الی گشت را تا انتها مطالعه کنید، شاید تغییر عجیب و غریبی در سفرتان ایجاد نکند اما دانستن آنها هم خالی از لطف نیست.

۱- اقامت در تکسیم را فراموش کنید به شرطیکه…؟

میدان تکسیم
مطالب مرتبط:
تنگه بسفر استانبول را از زیر آب ببینید! + تصویر
راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول

اگر از آن دسته افرادی هستید که بسیار به سکوت و داشتن آرامش در همه ی لحظه ها حساس اند و هر آوایی می تواند باعث مزاحمتشان شود، دور تکسیم را خط بکشید. چون محله ی تکسیم بسیار شلوغ است و اگر هوس ماندن در آن را بکنید احتمالا تا نیمه های شب بیدار باشید. صدای موسیقی های خیابانی، همهمه و همراهی مردم و… باعث می شود که نتوانید تا دیر وقت چشم روی هم بگذارید.

۲- در برابر شب های تکسیم تسلیم شوید

شاید تکسیم جای خیلی خوبی برای اقامت افراد حساس به صدا نباشد اما شب های دوست داشتنی و شلوغ و پر از زندگی آن را نباید از دست داد. موسیقی خیابانی، مردم محلی که در کناره ی خیابان ها با هم مشغول گپ هستند و فروشگاه های محلی، جذابیت زیادی به این منطقه داده اند.

شب های تکسیم

۳- توپکاپی جای مناسب شما نیست اگر…؟

در یک جمله، اگر آدم تاریخ دوستی نیستید، بازدید از توپکاپی برای شما وقت تلف کنی تمام عیاری خواهد بود. توپکاپی یکی از دیدنی ترین بناها و قصرهای دوران عثمانیان است که در عظمت و زیبایی و شکوه آن بحثی نیست اما برای افرادی که علاقه ای به تاریخ ندارند، جای خسته کننده ای خواهد بود. گرچه معماری خلاقانه ی آن بعد دیگری از جذابیت این قصر است. البته یادتان باشد این فقط یک مثال است و برای همه ی مکان های تاریخی دیگر هم صادق است.

کاخ توپکاپی

۴- غذاهای ترکی را دریابید

فرصت تجربه ی غذاهای اصیل ترکی، از آن فرصت هاییست که ممکن است فقط یکبار گیرتان بیاید بنابراین بهتر است شانس خود را امتحان کنید و از دنیای مزه و عطر و بو، نهایت استفاده را کنید.

غذای ترکی

۵- اطراف ایا صوفیه برای خرید جای مناسبی نیست

مانند هر مکان معروف دیگری در دنیا، ایا صوفیه هم مغازه های زیادی در دور و اطراف خود دارد که اصلا قیمت مناسبی ندارند و بیشتر قیمت هایشان بیشتر از قیمت های نقاط دیگر است استانبول است. بنابراین اگر قصد خرید دارید بهتر است خیلی عجله نکنید و چند جای بهتر و ارزانتر را پیدا کنید.

آنکارا یا استانبول! امسال به کدام‌ یک سفر کنیم؟
آنکارا یا استانبول! امسال به کدام‌ یک سفر کنیم؟
معرفی ۷ مورد از باشکوه ترین کاخ های عثمانی در استانبول
معرفی ۷ مورد از باشکوه ترین کاخ های عثمانی در استانبول
ترکیب زیبای تضادها در استانبول
ترکیب زیبای تضادها در استانبول
همه چیز درباره ی محله ی امینونو در استانبول
همه چیز درباره ی محله ی امینونو در استانبول