بلیط هواپیما

لقب جالب کشورهای معروف دنیا

لقب کشورها و چرایی آنها

تقریبا همه ی کشورهای دنیا یک لقبی دارند، این لقب گاهی از جاذبه های آنها گاهی از تاریخ و سرگذشت آنها و گاهی از یک چیز منحصر به فرد درباره آنها ایجاد می شود. شاید خیلی از لقب کشورها را ندانید و اگر هم بدانید دلیل آنها را تا امروز نمی دانستید. با الی گشت همراه باشید تا شما را با لقب کشورهای معروف دنیا و چرایی آنها آشنا کنیم.

نقشه جهان

استرالیا  (سرزمین گوسفندان)

استرالیا دارای هزاران متر مربع از بهترین زمین های پرورش گوسفند در دنیا است وجود دارد. پرورش گوسفند در این کشور به دلیل وجود بهترین شرایط و امکانات برای این کار، یکی از عمده  فعالیت های مردم استرالیا است و به همین دلیل است که به این کشور لقب سرزمین گوسفندان را داده اند. استرالیا یکی از برزگترین تولید کنندگان گوشت قرمزدر دنیا است که به دلیل درآمد بالای حاصل از این کار سرمایه گذاری های بسیاری در صنعت پروش دام صورت می گیرد. هر ساله دولت استرالیا، بودجه ای در حدود ۱۳ میلیون دلار برای تحقیق و توسعه در زمینه به حداقل رساندن ضررهای محیطی این صنعت اختصاص می دهد.

استرالیا

پرو (سرزمین اینکاها)

علت این نام گذاری معروف ترین جاذبه ی گردشگری این کشور یعنی قلعه اینکاها در ارتفاعات کوه آند است که به این منطقه ماچو پیچو (Machu Picchu) می گویند. ماچو پیچو یکی از نمونه های شاهکار معماری است و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی حال حاضر جهان شناخته می شود. امپراطوری اینکاها، بزرگترین امپراطوری آمریکا در دوران قبل از کلمبیا و بزرگترین امپراطوری دنیا در اوایل قرن شانزدهم بوده است. واژه ی اینکا در زبان پرو، به معنی «خدا در زمین» است. این شهر باستانی در سال ۱۹۸۳ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

پرو

چین (کشور آسمانی)

علت این نام گذاری بنای معروف «آسمانی» یا «بهشتی» است. این بنا یکی از بزرگترین جاذبه های چین است که در شهر پکن واقع شده است. لقب کشورها در شرق آسیا نیز دلایل جالب خودشان را دارند. بنای چوبی آسمانی، در جنوب شهر ممنوعه ی چین ساخته شده است و در سال ۱۹۹۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. تاریخ ساخت این بنای باستانی به سال ۱۴۲۰ میلادی باز می گردد. در گذشته، مراسم های متعدد مذهبی و ملی توسط امپراطور چین در این مکان برگزار می شده است.

چین

مالدیو (کشور خوشه ای)

علت این نامگذاری، شکل قرارگیری جزیره های آن است. این کشور، متشکل از ۱۲۰۰ جزیره مستقل است که تنها ۲۰۲ جزیره ی آن مسکونی و دارای جمعیت هستند و تعدادی از جزایر کاملا به گردشگران اختصاص داده شدند. اینجا به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است، جایی که در دل اقیانوس هند قرار دارد. خوب است بدانید مالدیو کوچکترین کشور قاره ی آسیا است و به داشتن آب های فیروزه ای و ویلاهای اختصاصی (ریزورت) در کنار دریا معروف است. در اینجا می توانید از تفریحاتی چون غواصی و تماشای دنیا زیر آب لذت ببرید.

مالدیو

سوئیس (سرزمین ساعت ها)

همانطور که می دانید سوئیس به داشتن با کیفیت ترین ساعت ها معروف است، شهرت صنعت ساعت سازی در این کشور به حدی است که لقب کشور ساعت ها را به آن داده‌اند. همانطور که گفتیم لقب کشورها یک پیشینه ای دارد و لقب سوییس به ساعت آن برمی گردد. از قرن هجدهم تا کنون هیچ کشوری نتوانسته این لقب را از سوئیس بگیرد و از آن خود کند. مهارت افراد متخصص در این صنعت و همچنین سرمایه گذاری و اختصاص بودجه های کلان از سمت دولت در این صنعت موجب رشد و رونق روزافزون این کشور کوچک شده است تا آنجا که این رشد توانست کمبود تولید محصولات کشاورزی را به دلیل مناسب نبودن شرایط طبیعی آن جبران کند.

سوئیس
درباره ویزای جهانگردی با دوچرخه
درباره ویزای جهانگردی با دوچرخه
توریست ها هنوز این کشورها را کشف نکرده اند
توریست ها هنوز این کشورها را کشف نکرده اند
غذای ملی کشورهای مختلف دنیا چیست؟ | بخش اول
غذای ملی کشورهای مختلف دنیا چیست؟ | بخش اول
گمشده های تاریخ
گمشده های تاریخ