لوکیشن های دیزنی در دنیای واقعی

لوکیشن های واقعی دیزنی

دنیایی زیبایی که در کارتون ها و انیمیشن های دیزنی می بینیم ساخته دنیای خیال هستند اما حتی در این جا هم بخش هایی از دنیایی واقعی پیرامون ما الهام گرفته شده است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا تصاویری از مکان های مختلف را در سراسر جهان به شما نشان دهیم که شباهت انکار ناپذیری با برخی کارتون ها دارند. در واقع از میان لوکیشن های واقعی دیزنی می توان به قلعه های تاریخی، کوچه و خانه های قدیمی و پدیده ها طبیعی اشاره کرد که همگی یادآور خاطرات خوش دوران کودکی هستند.

لوکشین های واقعی دیزنی

زیبای خفته

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیزنی در دنیای واقعی + ویدیو
دیزنی لند در شهر پاریس
۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای

قلعه‌ ای در باواریای آلمان در واقع همان قلعه سلطنتی زیبای خفته و یکی از لوکیشن های واقعی دیزنی است که از قلعه نوش ونشتاین الهام گرفته شده است. تاریخ ساخت بنا به سال ۱۹۸۲ بر می گردد در آن زمان لودویگ اُتو فردریش که با نام لودویگ دوم شاه باواریا شناخته می شد آن را احداث کرد. او از سال ۱۸۶۴ تا آخر عمر بر منطقه حکومت کرد. او را مردی علاقه مند به هنر توصیف می کنند که این قصر را هم با الهام گرفتن از قطعه های آهنگساز مورد علاقه اش ریچارد واگنر احداث کرد. جالب است بدانید که برخی معتقد هستند قصر معروف دیزنی هم از همین سازه گرفته شده است. مشابه این قلعه در قلب دیزنی لند هم احداث شده است.

زیبای-خفته

علائدین

قصر سلطان در کارتون علائدین یکی دیگر از لوکیشن های واقعی دیزنی است که از تاج محل واقع در آگرای هند الهام گرفته شده است. تاج محل، با سبک معماری مغولی، از مشهور ترین بناهای دنیا است که قرن ۱۷ ساخته شد. سازنده آن پادشاهی بود که این بنا را به همراه قبر و باغ و ساختمان های اطراف در غم از دست دادن همسرش، به عنوان پناهگاهی برای آرامش و دور شدن از دنیا، و به نشانه عشق ساخت.

علائدین

گوژپشت نتردام

احتمالا حدس زدن این مورد از لوکیشن های واقعی دیزنی کار خیلی سختی نباشد، چرا که کلیسای جامعی که در کارتون گوژپشت منتردام مشاهده می کنید در واقع همان کلیسای جامع نتردام است که در قلب پاریس قرار دارد. این بنا یکی از زیباترین نمونه های معماری سبک گوتیک فرانسوی است و هر سال بیش از ۱۳ میلیون نفر به بازدید از آن می روند. برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده ‌اند. این کلیسای جامع دارای معروف ‌ترین شیشه ‌های استیندگلس جهان است.

گوژ-پشت-نتردام

ماشین ها

کارتون ماشین ها کمی جدید تر است و در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است اما آن قدر جذاب است که بسیاری از بزرگ سالان نیز آن را دیده اند. مرکز رنگ‌آمیزی بدنه‌ ماشین رامون در انیمیشن محبوب ماشین ‌ها، از مهمانخانه‌ ای در شِمراک تگزاس الهام گرفته شد. شکل ظاهری این بنا مخلوطی از همه چیز است، گویی سوزنی درخشان را به درون خاک فرو کرده باشند. بعدها و با از رونق افتادن جاده ۶۶، این عمارت نیز متروکه شد و از جنب ‌وجوش افتاد. این مورد از لوکیشن های واقعی دیزنی امروزه به دلیل فرم خاص معماری، بنایی ارزشمند و هنری شناخته می شود. همچنین از آن برای ایستگاه شارژ ماشین ‌های الکتریکی تسلا نیز استفاده می شود.

ماشین-ها

فروزن

کلیسایی که در پرفروش ترین انیمیشن قرن مشاهده می کنید در واقع یکی از لوکیشن های واقعی دیزنی است که از کلیسای قرن ۱۹ در کشور انگلستان الهام گرفته شده است. صحنه تاج گذاری السا ملکه آرندل در این جا نشان داده می شود. البته این فیلم لوکشین های واقعی دیزنی دیگری را نیز دارا می باشد. در داستان آراندل سراسر زیر برف فرو رفته چون السا توانایی کنترل کردن قدرت ماورای طبیعی اش برای تبدیل همه چیز به یخ را ندارد. این سرزمین یخی در واقع تروندلاگ در نروژ را نشان می دهد.

فروزن

آپ

پیت داکتر کارگردان انیمیشن آپ همرا با تیم نوآوران پیکسار به کوه های مرتفع ونزوئلا سفر کرد تا تاثیرات مختلف آبشارهای بهشتی را از میان افراد مختلف جمع آوری کند. در این سفر آن ها از آبشار آنجل (مرتفع ترین آبشار جهان) نیز بازدید کردند. در این بازدید آن ها هزاران عکس، فیلم و نقاشی در محل انجام دادند. در داستان کارل شخصیت اصلی داستان به دنبال کسی می رود که در جنگل های جنوب آمریکا گم شده است.

آپ

در جست و جوی نمو

در جست و جوی نمو ما را به تور گردش در دنیای زیر آب های شرق استرالیا می برد و در آخر دقیقا کنار برج های سیدنی سر در میاورید. انیمیشنی که توانست برنده جایزه اسکار سال ۲۰۰۳ شود و از دید منتقدان یکی از انیمیشن های برتر بلند جهان است. همچنین نمو توانست ۲۶ امین فیلم پرفروش تاریخ سینما شود.

نمو

مولان

شهر امپراطوری در انیمیشن مولان در واقع از شهر ممنوعه پکن الهام گرفته شده است. کاخ ها و دروازه های شهر تماما از این منطقه الگو برداری شده اند. محلی که از سال ۱۴۲۰ تا ۱۹۱۲ پادشاه چین در آن زندگی می کرد و امروز تبدیل به موزه شده است. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ ترین و کامل ‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به ‌شمار می ‌رود. در فرهنگ چین، اژدها نماینده قدرت امپراتوری است و امپراتور پسر آسمانی اژدهای حقیقی نامیده می ‌شود. درون قصر تای حه در بالا و پایین با حدود ۱۳ هزار شکل اژدها تزیین شده ‌است.

مولان

عادت جدید امپراطور

ماچو پیچو، خرابه های اسراسر آمیز اینکاها در ارتفاعات ۲۴۳۰ متری پرو یکی دیگر از مناطقی است که به عنوان لوکیشن های واقعی دیزنی انتخاب شده اند. در انیمیشن عاده جدید امپراطور، دهکده پاچا از ماچو پیچو الهام گرفته شده و محل اقامت امپراتور اینکا پاچاکوتی (Pachacuti) بوده است. ساخت ماچو پیچو در حدود سال ۱۴۵۰ انجام شد و تنها صد سال بعد پس از حمله اسپانیایی ها فراموش شد. به خاطر فاصله زیاد از کسکو پایتخت اینکاها از چشم دشمن در امان ماند و هرگز پیدا نشد.

منبع: cntraveler.com

عادت جدید امپراطور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد