بهترین شهر اکوادور برای ماجراجویی

ماجراجویی در شهر بانوس دی آگوا سانتا | Baños de Agua Santa

مردم شهر «بانوس دی آگوا سانتا» در اکوادور با زندگی در زیر سایه یکی از فعال ترین آتشفشان های آمریکای جنوبی، گاه و بیگاه شاهد فوران های آتشین آتشفشان «تونگوراهوا» هستند. اما مردم این شهر معتقدند که همیشه در برابر این فوران ها در امان هستند و حتی طبق افسانه ها خود آتشفشان هم از شهر مراقبت می کند چون شهر بانوس را فرزند خود می داند. با همه این حرف ها، فوران های این کوه یکی از معروف ترین جاذبه ها را به شهر بخشیده است: چشمه های طبیعی آب گرم. این چشمه ها به همراه دیگر تفریحات و جاذبه ها، شهر خواب آلود بانوس را به مقصدی محبوب برای ماجراجویی در اکوادور تبدیل کرده است. می خواهیم از تعدادی از ماجراجویی در اکوادور حرف بزنیم.

شهر بانوس
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به اکوادور
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!
۱۰ جاذبه گردشگری برتر اکوادور

شهر بانوس در دامنه های آتشفشانی فعال با مسیرهای طبیعت گردی، آبشارها و رودخانه ها از مقاصد خیال انگیز ماجراجویی ست. هاستل های ارزان به همراه تورهای گردشگری که بر روی توریستان بین المللی تمرکز دارند این شهر را آسان و دست یافتنی کرده است. در این شهر به هر سمت که نگاه می کنید ماجراجویی جذابی انتظارتان را می کشد؛ درسته که ماجراجویی های این  ناحیه تمامی ندارد اما در جای جای آن هم می توانید مکان های مناسبی برای رسیدن به آرامش و استراحت پیدا کنید. خوشبختانه این شهر مکان های مناسبی برای فرونشاندن آدرنالین بعد از ماجراجویی دارد.

به خارج شهر بروید

برای بسیاری از گردشگران اصلی ترین جاذبه شهر بانوس، ماجراجویی در میان کوهستان ها و جنگل های خارج شهر است. کمی آنطرف تر از شهر ماجراجویی های زیادی انتظارتان را می کشد: دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی، زیپ لاین ر روی رودخانه، رفتینگ در آبشار، بالا رفتن از صخره های آتشفشانی و بانجی جامپینگ از روی پل. بعد از این ماجراجویی ها و در پایان روز می توانید به سراغ چشمه های آب گرم بروید و عضلات خود را در این آب های شفابخش، آرام کنید.

به خارج شهر بروید

هیجان زیپ لاین را تجریه کنید

با اینکه در نزدیکی شهر بانوس فرصت های زیادی برای زیپ لاین دارید اما محبوب ترین آن ها در نزدیکی آبشار آگویان قرار دارد. ماجراجویان شجاع از دره ای عمیق می گذرند و از تماشای آبشارهای دوقلو لذت می برند. کسانی که حس ماجراجویی کمتری دارند می توانند برای عبور از دره از تله کابین استفاده کنند.

زیپ لاین

 کوهنوردی کنید

شهر در بین کوه های آند و آبگیر آمازون قرار دارد پس تعجب برانگیز نیست که نواحی اطراف شهر بانوس چشم اندازهای متنوع جذابی دارند. مسیرهای کوهنوردی اغلب شیب زیادی دارند و طی کردن آن ها به کمک راهنما یا نبوغ زیاد برای پیدا کردن قله، امکان پذیر است.

میان طبیعتی چشم نواز دوچرخه سواری کنید

دوچرخه سواری ورزشی محبوب در بین مردم اکوادور و گردشگران بین المللی است. فقط حواستان باشد که محبوب ترین مسیر دوچرخه سواری در این منطقه یک جاده شلوغ دو طرفه است که در آن رانندگان کمتر به دوچرخه سوارها توجه می کنند. قبل از اینکه با دوچرخه به دل جاده ها بزنید نقشه تهیه کنید و از وضعیت جاده ها باخبر شوید.

دوچرخه سواری

در لبه دنیا تاب بخورید

اگر به دنبال نفسگیرترین چشم اندازها هستید و در عین حال از هیجان و خطر کردن هم بدتان نمی آید حتما از تا ب سواری در آخر دنیا هیجان زده می شوید. تاب رویایی درست بر روی دامنه های آتشفشان قرار دارد و شما را به تماشای چشم اندازهای متنوع دعوت می کند. این تاب بر روی دره ای کوهستانی کشیده شده و بر روی آن فقط با یک کمربند که شما را بر روی صندلی ثابت نگه می دارد تاب می خورید و از چشم انداcهای جذاب دره سرسبز و آتشفشان لذت می برید. حتی اگر خوش شانس باشید (شاید هم بدشانس!) همانطور که بر روی تاب نشسته اید می توانید شاهد فوران های این کوه هم باشید!  کمی پایین تر از این نقطه یک تاب دیگر هم هست پس خودتان را برای مدتی پیاده روی و لذت بردن از چشم اندازها آماده کنید.

تاب سواری

 در چشمه های آب گرم شنا کنید

چشمه های آب گرم که اسم شهر هم از روی آن ها گرفته شده یکی از بهترین جاذبه های این شهرند. تعدادی از محبوب ترین استخرهای طبیعی در قسمت مرکزی پایین شهر قرار دارند، درست در کنار آبشاری زیبا که طبق افسانه ها روزی حضرت مریم در کنار آن ظاهر شده است. این استخرها که محبوب گردشگران و مردم شهرند دمای مختلفی دارند؛ از استخرهای جوشان گرفته تا استخرهای یخی. به غیر از استخرهای قدیمی تر، مجموعه ای از استخرهای توریستی هم در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده و در آینده ۲۸ استخر خواهد داشت.

به سراغ آبشار معروف شهر بروید

در چند کیلومتری شهر آبشاری قدرتمند در میان چشم اندازهای جنگلی خودنمایی می کند. دوچرخه سواران زیادی فاصله ۱۶ کیلومتری آبشارهای «روتا دی لس» در شهر بانوس را به سمت روستای «ریو وردی» دوچرخه سواری می کنند. شاید دوست داشته باشید این مسیر را با ماشین یا دوچرخه طی کنید اما در هر حال کوهنوردی به سمت آبشار کوتاه تر و آسان تر است. در کنار آبشار یک پل معلق هست که بر روی آن از چشم اندازی خیال انگیز به پرواز در می آیید.

ابشار

از کلیسا دیدن کنید

از کلیسای نئوگوتیک شهر دیدن کنید، چیزی که جذابیت این کلیسا را بیشتر می کند ساخته شدن آن با سنگ های همین آتشفشان معروف شهر است. این کلیسا متعلق به حضرت مریم است و مردم معتقدند که او از این شهر مراقبت می کند. بارها در طول سال ها مردم برای در امان ماندن از فوران های آتشفشان در این کلیسا پناه گرفته اند. هر سال در ماه اکتبر (مهر) فستیوالی به افتخار حضرت مریم در این کلیسا برگزار می شود.

شکلات مخصوص شهر را امتحان کنید

شهر بانوس خوراکی خوشمزه و معروفی دارد که به نماد این شهر تبدیل شده است، شکلاتی که شبیه تافی های مخصوص درست می شود اما مزه اش بیشتر مثل کارامل است.

منبع: nationalgeographic.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد