ماجراجویی در جزایر گنج سلیمان

ماجراجویی در جزایر سلیمان

جزایر سلیمان، از آن دسته کشورهایی است که حتی شنیدن نامش هم باعث می شود تا شما وسوسه شوید که به این کشور سفر کنید. می گویند که آلواردو دی مندانا، کاشف جزایر سلیمان روزی در جزیره قدم می زده و در دهانه ی رودخانه ای به نام ماتانیکو، مقدار زیادی طلا پیدا کرده است. او که به باور خود گنج بزرگی پیدا کرده بوده، اعتقاد داشت که به گنج های حضرت سلیمان رسیده است و به همین علت نام این جزیره را، جزایر سلیمان گذاشت. از الان ما به شما این نوید را می دهیم که قرار است که در این مطلب به ماجراجویی در جزایر سلیمان برویم. با الی گشت همراه باشید.

ماتانیکو

جزایر سلیمان

مطالب مرتبط:
ماجراجویی متفاوت در جزیره مارماریس
ماجراجویی یعنی این: ریکجاویک در ایسلند!

از نام این کشور، پر واضح است که باید در منطقه ای ساحلی و خوش آب و هوا مستقر شده باشد و مملو از جاذبه های طبیعی و هیجان انگیزی باشد که هر ماجراجویی را مشتاق خود کند. از فضای آثار موجود از جنگ بین کشور های بزرگ دمنیا بر سر ایتثمار این کشور که بسیار هم بر جاذبه هیاا این کشور تاثیر گذاشته است که بگذریم می رسیم به این که در بالاتر گفتیم؛ جزایر سلیمان اولین بار توسط دریانورد اسپانیایی که در دهانه ی یکی از رودها آن گنج پیدا کرد و آلوارو دی مندانا دی نیرا، نام داشت در سال ۱۵۶۸ کشف شد. ساکنان جزایر سلیمان پیش از سال ۱۸۹۳ به صورت نیروی کار در مزرعه های جزایر اقیانوس آرام کار می کردند و رفتاری استثمار گونه نسبت به آن ها روا می شد. در سال ۱۹۴۲، این جزیره به وسیله ی نیروهای ژاپنی اشغال شد و جنگ های سخت و شدیدی در این جزیره به وجود آمد. یکی از این نبردهای بزرگ، جنگی بود که بر سر جزیره و گودال کانال اتفاق افتاد و دقیقا  بعد از این جنگ بود که این کشور استقلال خودش را به مجامع جهانی اعلام کرد.

مردم کولومبانگارا

اما به نظرتان علت این جنگ ها چه بود؟ ما به شما می گوییم. جزایر سلیمان به مرور زمان تبدیل به منبع گنجی برای انگلیس و ژاپن شده بود و به همین خاطر یا آن را استثمار می کردند و یا به آن حمله می کردند و همین باعث می شد که نیروهای دوکشور پیاپی در این جزیره به هم نیز حمله کنند. تاریخ اعلام استقلال جزایر سلیمان، سال ۱۹۷۶ بود. مردم جزیار سلیمان اکثرا کشاورزند و اقتصادشان بر پایه ی صادرات چوب و الوار است. اما نباید از نارگیل و کاکائوی آن گذشت. شما با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از الی گشت می توانید به این کشور زیبا سفر کنید و ماجراجویی خود را در جزیره ای که می گویند گنج حضرت سلیمان در ان قرار گرفته است را آغاز کنید.

۱- بونگی (Bonegi)

در ۱۲ کیلیومتری به سمت غرب هونیارا، می توانید موسیقی طبیعی مخصوص به جزایر سلیمان، نوای غواصان را بشنوید. همچنی باقی مانده ی دو کشتی بزرگ ژاپنی که در سال ۱۹۴۲ غرق شدند را در بونگی می توانید مشاهده کنید.

بازار مرکزی

۲- بازار مرکزی

شاید رفتن به بازار بزرگ کمی با مفاهیم ثابت ماجراجویی برای شما مغایر باشد اما باور کنید که حضور در بزرگ ترین بازر اصلی تامین کننده ی مواد غذایی مخصوصا از نوع آبی، می تواند یک ماجراجویی خوشمزه و متفاوت برای شما محسوب شود.

موزه جنگ جهانی دوم

۳- موزه ی جنگ ویولا(Vilu)

این  موزه، یکی از موزه های طبیعی در محیطی سرباز است که در ۲۵ کیلومتری هونیارا قرار گرفته است. در این موزه آثار و یادبودهای جنگی ژاپن، استرالیا ،فیجی و نیوزیلند را می توانید بازدید کنید.

جزیره ی جمجمه

۴- جزیره ی جمجمه

با یک قایق سواری ۳۰ دقیقه ای از موندا می توانید به این جزیره ی کوچک در ووناوونا لانگون بروید و جمجمه های جنگجویان و غارت گرانی که دراین جزیره دفن شده اند را ببینید. شبیه فیلم های ایندیانا جونز شد، نه؟ این را هم باید اضافه کنیم در ادامه که در حال حاضر هستند کسانی که این جمجمه ها را به غارت ببرند.

بونگی

۵- موزه جنگ جهانی دوم

قبل از ساحل تتر، موزه ای وجود دارد که بی شک با تمامی موزه هایی که در عمرتان دیده اید متفاوت است. این موزه بیش از ۳۰ وسیله ی جنگی رها شده را در خود دارد  که حتی بیشترشان هم دچار زنگ زدگی شده اند. این موزه توسط سیم های خاردار محافظت می شود.

جاذبه های جزایر سلیمان

۶- موزه ی  پیتر جوزف

دوستداران تاریخ جنگ این موزه را مجموعه ای خصوصی و عالی از  “آثار جنگ جهانی دوم” می نامند. در سالن آلفای بارنی پالسون، بسیاری از ظروف، مهمات، ماشین آلات، پوسته های اسلحه و خشاب، ظروف، کلاه، چاقو، که همه توسط ژاپنی ها و آمریکایی ها به این جزیره آورده شده است و برای این مردم به یاد گذار گزارده اند. این موزه پشت یک  زمین فوتبال قرار گرفته است و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه  با سرعت پیاده روی از آن تا بازار بزرگ راه است.

جاذبه های طبیعی جزیره سلیمان

۷- روستای باتیکما

در روستای کوچک و زیبای باتیکما ماجراجویی شما در جزایر سلیمان رنگ تازه ای به خود می گیرد در این جزیره فروشگاه های صنایع دستی مردم محلی وجود دارد  که می توانید از آن ها خرید کنید، با مردم محلی معاشرت کنید و در کنارشان بازمانده های هواپیماهای امریکایی را ببینید.

نمایی از جزایر سلیمان

۸- موزه ملی

تنها موزه ی معتبر و ملی کشور جزایر سلیمان، شامل یک اتاق است که در آن نمایشنامه های قدیمی و نمایشنامه های جالب و وسایل رقص سنتی و تعدادی وسیله ی تاریخی از جزایر سلیمان قرار دارد.

مردم جزیره ماتانیکو

۹- آبشار ماتانیکو

و اما اگر از فضای بازماندگان جنگی بین ژاپن و آمریکا و انگلیس در جزایر سلیمان فاصله بگیریم به آبشاری زیبا در مناطق دور افتاده ی هانیارا می رسیم. این آبشار استثنائی در یک صخره به سمت یک دره ی عمیق است. پیاده روی ماجراجویان به سمت این آبشار از روستای للئی(Lelei) با یک صعود از منطقه ای شیب دار آغاز می شود و کمی جلوتر اولین نفوذ های آبی ناشی از این آبشار بر شما هویدا می شود. هنگامی که به محیط سر سبز و زیبای این آبشار رسیدید کمی بالاتر از آن می توانید در فضایی که کمتر گل آلود است ،استراحت کنید. برای برگشت به روستا باید ۲ ساعت پیاده روی کنید.

روستای باتیکما

۱۰- کولومبانگارا

آتشفشانی مخروطی شکل به ارتفاع ۱۷۷۰ متر در شرق جزیره ی غزو که در حلقه ی اصلی اطراف آ ن خانه هایی برای زندگی به وجود آمده است. این منطقه فوق العاده زیبا و مهم است و قبل تر ها یکی از محل های فعالیت نیروهای جنگی بوده است.

منبع:lonelyplanet.com

با اسکی در برف هیجان خود را چند برابر کنید + ویدئو
با اسکی در برف هیجان خود را چند برابر کنید + ویدئو
با معروف ترین خیابان های سئول آشنا شوید!
با معروف ترین خیابان های سئول آشنا شوید!
معرفی گالری ملی دانمارک
معرفی گالری ملی دانمارک
می دانید زیباترین بناهای خشتی جهان در کجا هستند؟
می دانید زیباترین بناهای خشتی جهان در کجا هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code