ماجراجویی در لیسبون فقط با ۱۰ یورو!

سفر به لیسبون

یکی از ارزانترین و خوش هزینه ترین کشورهای غرب اروپا کشور پرتغال و پایتخت آن شهر لیسبون است. بنابراین جای تعجب ندارد اگر بشنوید که در این شهر می توانید کارهای زیادی را با هزینه ی خیلی پایین انجام دهید. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم فعالیت ها و ماجراجویی هایی را در سفر به لیسبون به شما معرفی کنیم که برای انجامشان فقط به ۱۰ یورو و بلکه کمتر از آن نیاز دارید!

سفر به لیسبون

بازدید از قلعه سائو جرج (São Jorge Castle)!

مطالب مرتبط:
ماجراجویی خطرناک در پله های بهشت هاوایی
تجربه ترسناک آسمانخراش نوردی در روسیه

قلعه ی لیسبون که در بالای یک تپه و در منطقه ی آلفاما قرار دارد، مانند نگینی پرتغالی رنگ می درخشد و به اندازه ای چشم انداز زیبایی دارد که غیر ممکن است آن را نادیده بگیرید. برای رسیدن به این قلعه باید مسیر سربالایی نسبتا تندی را بگذرانید اما همینکه به بالای آن برسید بهترین چشم انداز شهر را خواهید داشت. تاریخ ساخت این قلعه به قرن یازدهم بر می گردد و با فقط ۸٫۵۰ یورو می توانید از آن دیدن کنید.

قلعه سائو جرج

سواری در خط تراموای شماره ۲۸!

ترامواهای نوستالژیک لیسبون درست به اندازه ی خیابان هایش خاطره انگیز است و اگر دوست دارید در سفر به لیسبون گشتی ارزان در شهر داشته باشید باید به خط شماره ی ۲۸ آن بروید که از محله های خاطره انگیز زیادی رد می شود. برای این ماجراجویی هم کافیست فقط ۲٫۹۰ یورو بپردازید و دیگر هیچ!

سواری در تراموا

موزه ی ملی کاشی را از یاد نبرید!

ماجراجویی در سفر که فقط به پریدن و ترس و وحشت ربط ندارد، گاهی لازم است تا کمی هم ماجراجویی فرهنگی کنید مخصوصا در شهری مثل لیسبون که هم لازم نیست پول زیادی پرداخت کنید و هم در عین حال می توانید به اندوخته های دانستنی تان اضافه کنید. شاید بازدید از موزه ی کاشی در درجه ی اول چندان ماجراجویانه و هیجان انگیز به نظر نرسد، اما باور کنید که این موزه یک موزه کاشی معمولی نیست. کاشی های آبی رنگ زیبا را در ساختمان های لیسبون می توان دید، بعد می توانید به این موزه بروید و ببینید که چرا از این کاشی ها در ساختمان ها استفاده می شود و در واقع تاریخچه ی جالبی از تاریخ ۵ قرنه ی این کاشی ها به دست بیاورید. به نظر شما بازدید از این موزه ارزش ۵ یورو را ندارد؟

موزه کاشی لیسبون

از برج بلم بالا بروید (Belém Tower)!

این برج که در کنار رودخانه ی تاگوس قرار دارد، هر روز راس ساعت ۱۰ صبح باز می شود و اگر خواستید به لیسبون سفر کنید، پیشنهاد می کنیم همین ساعت را برای رفتن به آنجا انتخاب کنید چون هر چه بیشتر زمان می گذرد، به تعداد افرادی که در صف انتظار بازدید از آن می رسند، اضافه و اضافه تر می شود. چقدر پول لازم دارید؟ فقط ۶ یورو ناقابل.

برج بلم لیسبون

پاستا د ناتا بخورید (Pastel de Nata)!

مگر می توان سفر به لیسبون کرد و خوشمزه ترین خوشمزه هایش را امتحان نکرد؟ مطمئنا بعد از بالا رفتن از برج بلم خسته می شوید، پس بد نیست خودتان را مهمان یکی از این خوشمزه ها کنید. این تارت های تخم مرغی خوشمزه در دنیا معروف هستند و هر کدام از آن ها حدود ۱ یورو قیمت دارند.

بازدید از جاذبه های دهلی را فراموش نکنید
بازدید از جاذبه های دهلی را فراموش نکنید
سمبل شهرهای بزرگ جهان (بخش اول)
سمبل شهرهای بزرگ جهان (بخش اول)
بهترین جاذبه های اصفهان همراه با توضیحات + آدرس دقیق
بهترین جاذبه های اصفهان همراه با توضیحات + آدرس دقیق
۸جاذبه ی دیدنی فیجی، جزیره ای مرموز اما زیبا
۸جاذبه ی دیدنی فیجی، جزیره ای مرموز اما زیبا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code