بلیط هواپیما

در کجای دنیا ماجراجویی کنیم؟

همه ی ما دوست داریم تا در زندگی مان تنوع به وجود بیاوریم و به همین دلیل ماجراجویی را چاشنی آن می کنیم. شاید به دلیل کار و مشغله ی زیاد مدتی است که این نوع سفر را تا به الان امتحان نکرده اید، اما دوست هم ندارید تا این روحیه را در خود ضعیف کنید. در این مطلب از الی گشت، تعدادی مناطق را برای شما آماده کرده ایم که سفر به آنها می تواند تجربه نابی باشد:

مطالب مرتبط:
ماجراجویی و تمدد اعصاب در سریلانکا
ماجراجویی هایی سخت اما هیجان انگیز

منطقه آلبرتا در کانادا

آلبرتا منطقه ای بسیار وسیع در کانادا است که چند پارک ملی بزرگ و بکر کانادا هم در آن قرار دارد و مناظر و جاذبه‌های فراوانی را شامل می شود. یکی از پارک های ملی زیبا، «پارک ملی الک» (Elk Island) نام دارد که وقتی از آن دیدن می کنید می توانید بطور همزمان گله ‌ای از گاومیش‌ ها را هم ببینید، منظره ای که بی‌انتها و بدون حد و مرز است. همه ی چشم انداز های طبیعی در این پارک ملی به چشم می خورد از جنگل و دریاچه گرفته تا کوه و چمن‍‌زار و… که همگی سهم خود را در زیبایی ‌های این منطقه دارند.
بعد از کمی گشت و گذار با پای پیاده، سفر و ماجراجویی شما می ‌تواند با قایق ‌سواری، کوهپیمایی و ماهیگیری در دریاچه‌ ها کامل شود. فرقی نمی‌ کند چه عاشق جنگل باشید و چه کوه‌ های سنگی، مجذوب آلبرتا می شوید. در سمت دیگر این پارک، شهری به نام ادمونتون وجود دارد که یک جای دیدنی دیگر در اطراف این طبیعت زیباست.

منطقه البرتا کانادا

منطقه BWCA در مینسوتا آمریکا

منطقه BWCA که مخفف اسم Boundary Waters Canoe Area Wilderness است، در شمالی‌ ترین قسمت «ایالت مینسوتا» (Minnesota)، کنار مرز مشترک با کانادا قرار دارد و از دریاچه های پهناور زیاد بزرگ و کوچک و جنگل‌های انبوه تشکیل شده است. در این منطقه، تا جایی که چشم کار می‌کند، دریاچه است و دریاچه که منتظر کشف شدن هستند. برای ماجراجویی در BWCA ، به یک نقشه خوب نیاز دارید تا بتوانید راه را درست پیدا کنید و علاوه بر آن، کمی هم حس کنجکاوی باید داشته باشید تا مناطق بکر اطراف را کشف کنید. حیوانات منحصر بفرد زیادی مثل گوزن شمالی، خرس، عقاب و انواع آبزیان در این منطقه ‌ی بکر زندگی می کنند.
چطور می توان به این منطقه رفت؟ تنها راه دسترسی به این ناحیه، با قایق است.

منطقه مینه سوتا آمریکا

سان ولی (Sun Valley) در آمریکا

«سان ولی» (Sun Valley) که در ایالت «آیداهو» (Idaho) آمریکا قرار دارد، در دهه‌ های ۴۰ و ۵۰ میلادی، محبوب افراد مشهور و ثروتمندی مثل گری کوپر، مرلین مونرو، کلارک گیبل و خانواده‌ ی کندی رییس جمهور معروف آمریکا بود. البته امروزه هم بعضی از چهره‌ های سرشناس، خانه ‌های شخصی زیبایی در این منطقه دارند.
اگر در فصل تابستان به این منطقه بروید، کوه نوردی و دوچرخه‌ سواری از فعالیت‌ های هایی است که می توانید داشته باشید. در فصل زمستان هم، اسکی در کوه‌ های آن یکی از بهترین فعالیت هایی است که ارزش امتحان کردن را دارد. اقامت در هتل‌ های جذاب و در طبیعت مخصوص این منطقه هم می‌ تواند تجربه ی جالبی برایتان باشد.

دوچرخه سواری در ستن ولی | ماجراجویی

بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟
بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟
کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان
کوتاه ترین مسیرهای پروازی جهان
مروری بر سمبل های حیوانی کشورها
مروری بر سمبل های حیوانی کشورها
رمانتیک ترین جاذبه های دنیا که دیدن آن ها روحیه‌تان را تغییر می دهد!
رمانتیک ترین جاذبه های دنیا که دیدن آن ها روحیه‌تان را تغییر می دهد!