ماجراجویی و تمدد اعصاب در سریلانکا

گشت و گذار در سریلانکا

با وجود تاریخ جنگ های داخلی، سونامی وحشتناک سال ۲۰۰۴ و سیل های اخیر و کشنده ای که در سریلانکا رخ داده در این کشور، مردم همچنان امیدوار و مصمم به آینده می نگرند. آن ها نسبت به میراث کشور خود مغرور بوده و چشم انتظار یک لبخند از شما هستند و زمانی که به آن ها لبخند می زنید، آن را به سرعت با لبخندی دیگر به شما باز می گردانند. در این جا الی گشت پیشنهاداتی را برای گشت و گذار و تمدد اعصاب در سریلانکا پیشنهاد می کند:

مطالب مرتبط:
عطر و طعم‌هایی دلچسب در سریلانکا
سفری متفاوت به کلمبو و کاندی
nuwara eliya

به سمت نووارا الیا (Nuwara Eliya)

شما می توانید در سفر به سریلانکا بعد از بازدید از کاندی ماشینی اجاره کرده و به سمت نووارا الیا، قلب تولید چای سریلانکا، بروید. خود شهر چیز قابل توجهی ندارد اما چشم انداز طبیعت اطراف و ردیف های منظم و پیاپی بوته های چای، در جاده منتهی به شهر خیره کننده است. در این شهر، می توان اقامت گاه کارخانه چای را محلی گردشگری دانست که می توانید در آن اتاقی راحت برای استراحت اجاره کنید که در وسط مزارع چای قرار دارد. جاده نوارا الیا به سمت تیساماهاراما بسیار بد، پر پیچ و خم و پر دست انداز است اما در عوض شما در پایان مسیر می توانید یک گردش در پارک ملی یالا (Yala National Park) داشته و در صورت خوش شانس بودن، با جانورانی مانند فیل، پرندگان استوایی، مارمولک های بزرگ و احیانا پلنگ روبرو شوید. دو شب را در تیسا (Tissa) بهترین اقامت گاهی که می تواند برنامه سیاحت و سافاری در جنگل را برای تان فراهم کند مانده و برای صبح روز بعد خودرو دیگری رزرو کنید.

mirissa beach

تمدد اعصاب در سواحل جنوبی

پس از عبور از جاده هایی پر دست انداز و یک گشت و گذار در مسیرهای خاکی جنگل، اکنون زمان استراحت در مناطق ساحلی جنوبی به مدت چهار روز است که مناظری شبیه به کارت پستال ها داشته و بهترین سواحل جنوب شرقی آسیا محسوب می شوند. به ساحل آرام و زیبای گویامبوکا (Goyambokka) در تانگالا (Tangalla) رفته و یا به سمت غرب رفته در ساحل میریسا (Mirissa) که مورد علاقه بک پکرها است بروید. گزینه دیگر پیش روی شما ساحل اوناواتونا (Unawatuna) محسوب می شود که توسعه یافته ترین ساحل اقامت گاهی سریلانکا محسوب می شود.

galle fort

این وسوسه همیشه وجود دارد که دوست ندارید ساحل را ترک کنید و همواره در آنجا بمانید. اما بهتر است به خود فرصت حضور در فضای زیبای شهر گالا (Galle) را برای دو روز داده در قلعه قدیمی این شهر پرسه بزنید. در این محل روستاییان با دوچرخه های خود در حال تردد بوده و گاوها و بزها در اطراف پرسه می زنند و شما فرصت دیدن گالری های هنری داشته و هر روز صبح صدای اذان از مساجد شهر در مناطق اطراف قلعه طنین می اندازد. در این محل Mama’s Guest House بهترین غذاهای شهر را ارائه داده و همچنین اتاق هایی تمیز، بزرگ و راحت دارد. در خاتمه، اقامت خود در سریلانکا را با سفری نشاط انگیز در سواحل اقیانوس هند از گالا به کلمبو خاتمه دهید. این مسیر همان جاده ای است که پل تروکس (Paul Theroux) در نوشته خود با عنوان بازار بزرگ راه آهن (Great Railway Bazaar) به آن اشاره کرده است. احتمالا پس از ۲ هفته ماجراجویی شما خسته و از پای درآمده هستید اما در عین حال از بازگشت چندان خوشحال نخواهید بود.

 

معرفی بیابان هایی با چشم اندازهایی شگفت انگیز
معرفی بیابان هایی با چشم اندازهایی شگفت انگیز
تفریحات برتر آلماتی قزاقستان
تفریحات برتر آلماتی قزاقستان
«آشنایی با محله تیانزیفانگ» شانگهای، پاتوق نقاشان و هنرمندان
«آشنایی با محله تیانزیفانگ» شانگهای، پاتوق نقاشان و هنرمندان
برای دیدن این جاذبه ها به دوبلین بروید
برای دیدن این جاذبه ها به دوبلین بروید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code