ماجرای عجیب مردی که ۴ بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت!

مردی که ۴ بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت!

چه شما خودتان را خوش شانس بدانید یا بد شانس، به هر حال در مواقعی از زندگی اتفاقات خوشایند یا ناخوشایند زیادی برایتان خواهد افتاد. ولی اگر این اتفاق، ۴ بار اصابت صاعقه به شما باشد چه؟! این اتفاق برای والتر سامرفورد افتاده بود. او ۴ بار مورد اصابت رعد و برق قرار گرفته است. یکی از این اصابت ها در حالی بوده که او مرده بود! در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید تا بیشتر با این مرد برقی آشنا شویم.

مردی که 4 بار مورد اصابت رعد و برق قرار گرفته
مطالب مرتبط:
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
۱۷ نفر از عجیب ترین آدم های دنیا + تصویر واقعی

طبق گزارش های آزمایشگاه ملی طوفان های شدید، احتمال اینکه یک فرد در طول زندگیش مورد اصابت رعد و برق قرار گیرد، ۱ در ۱۳۰۰۰ نفر تخمین زده شده است. درجه حرارت اشعه یک رعد و برق که به طور مواج از بدن انسان عبور می کند به بیش از ۵۰۰۰۰ درجه فارنهایت می رسد، که تقریبا ۵ برابر داغتر از درجه حرارت سطح خورشید است! خوشبختانه در آمار مرگ و میر، مرگ و میر ناشی از رعد و برق بسیار پائین است، اما کسانی که از آن جان سالم به در می برند، برای سال های متمادی دچار عواقب شدید قلب و عروقی یا عصبی می شوند.

صاعقه

آقای والتر سامترفورد (Walter Summerford) یکی از افسران انگلیسی بود که در جنگ جهانی اول شرکت کرده بود. در سال ۱۹۱۸، یعنی زمانی که اکثر سربازان در حال جمع آوری گلوله ها و بمب های عمل نکرده بودند، اتفاقی نادر و شگفت انگیز برای یکی از سربازان رخ داد. هنگامی که والتر در یک مزرعه در بلژیک در حال چهار نعل تازیدن بود، رعد و برقی شدید (اولین رعد و برق) به او اصابت کرد. او از اسب خودش به پائین پرتاب شد و از کمر به پائین فلج شد.

صاعقه ای وحشتناک

بعد از این ماجرا، او زندگی جدیدش را که شامل انزوا و گوشه نشینی بود در ونکوور کانادا شروع کرد. با این حال او تحرک و ورزش را ترک نکرد. و به فعالیت های خارج از خانه زیادی از جمله ماهی گیری می پرداخت. در سال ۱۹۲۴ در ساحل یک رودخانه محلی و در زیر سایه یک درخت تنومند در حال ماهی گیری بود. ولی به نظر می رسد که او در زمانی اشتباه، سایه درخت اشتباهی را برای نشستن انتخاب کرده بود! چراکه دوباره یک صاعقه با تمام قدرت به درختی که والتر زیرش نشسته بود برخورد کرد. در پی این برخورد، کل سمت راست بدن والتر فلج شد!

وحشت صاعقه

به طور عجیب و شگفت انگیزی، نه تنها دوباره والتر از این خشم طبیعت وحشی جان سالم به در برد بلکه توانایی دوباره راه رفتن را هم بعد از مدتی پیدا کرد! بعد از دو سال از این ماجرا، او قادر بود پیاده روی کند و بیشتر وقا خودش را هم به این کار اختصاص می داد.

آتش سوزی درخت در اثر برخورد صاعقه

در یک روز گرم در تابستان سال ۱۹۳۰، والتر تصمیم گرفت تا برای یک گردش یک روزه به پارکی خوش منظره برود. ممکن بود این گردش، آخرین گردش او در زندگی شود! آسمان آفتابی تابستان، ناگهان تیره و تار شد و ابرهای سیاهی با صدایی آشنا برای والتر تمام آن را در بر گرفت. برای بار سوم در طول زندگی والتر، صاعقه ای با قدرت هرچه تمام و با پیچ و تاب به طور مستقیم ضربه شدیدی را به او وارد کرد. ضربه ای با نیروی بسیار زیاد که باعث فلج شدن والتر به طور کامل شد.

درختی شکسته شده در اثر صاعقه

در طی یک کشمکش دو ساله همراه با درد، والتر به علت عوارض شدید ناشی از آخرین اصابت رعد و برق، در سال ۱۹۳۲ از دنیا رفت.

برخورد شدید صاعقه به زمین

والتر در میان توسط دوستان و خانواده اش، در مراسمی با شکوه در قبرستانی با چشم انداز زیبای کوهستان به خاک سپرده شد. تصور می شد که او دیگر در این مکان زیبا به آرامش ابدی رسیده است. اما به نظر می رسد طبیعت دست از سر او بر نمی دارد!

بد شانسی های مرحوم والتر تمامی ندارد! در یک شب بهاری در سال ۱۹۳۶، طوفان شدید دیگری مزار والتر را دگرگون می کند. ۴ سال بعد از مرگ والتر و هنگامی که او در دل خاک آرمیده بود، صاعقه دیگری به زمین آمد و از بین گزینه ای بیشمارش برای اصابت کردن، سنگ قبر والتر را انتخاب کرد!

سنگ قبر والتر بعد از برخورد صاعقه

تحقیقات بسیار زیادی پیرامون صاعقه ها، طی قرن ها در دنیا صورت گرفته است. اما این بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin) بود که اولین تحقیق مهم در این زمینه را انجام داد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دانشمندان قادرند تحقیقات با کیفیت تر و بیشتری را انجام دهند، اما همچنان بسیاری از سوالات ما انسان ها بدون جواب باقی مانده است. به عنوان مثال ما هنوز نمی دانیم که یک صاعقه در ابتدا چطور آغاز می شود یا چطور ممکن است یک انسان از صاعقه ای شدید جان سالم به در برد.

صاعقه ای وحشتناک

اتفاقات زیادی از این دست در جهان پیرامون ما رخ داده است، اتفاقاتی مانند برخورد یک شهاب سنگ به بزرگی یک کف دست به یک انسان یا رد شدن قطار از روی یک شخص، که در هر دو مورد شخص مورد برخورد زنده مانده است! اما با وجود تمام اتفاقاتی که برای والتر سامترفورد افتاده است و اصابت ۴ باره صاعقه به او، به راحتی می توان می توان گفت که او یکی از بد شانس ترین آدم های روی کره زمین در طول تاریخ بشریت است!

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد