alexaa

مادربزرگی که ۱۰۰۰۰ مایل رکاب زد و هنوز هم متوقف نشده است!

سفر خانم ۷۸ ساله با دوچرخه به اروپا و آمریکا

خانم Ethel Mcdonald خانمی ۷۸ ساله اهل مونتانا است که از سال ۲۰۰۳ تصمیم به سفر با دوچرخه گرفت و طبق تخمین هایی که زده، تابحال ۱۰۰۰۰ مایل در اروپا و آمریکا رکاب زده است. در سن ۶۵ سالگی بیشتر افراد به خانه ماندن و استراحت در منزل فکر می کنند اما برای خانم مونتانایی Ethel Mcdonald چنین نبود و در این سن تصمیم گرفت تور دوچرخه سواری دور دنیا را شروع کند. با الی گشت همراه باشید تا ماجرای خواندنی این خانم پر انرژی را با هم بشنویم:

مطالب مرتبط:
۱۰ نکته جالب درباره گذرنامه
دانستنی های جالب درباره مسافرت های هوایی

اتل مک دونالد و دوچرخه اش

خانم اتل مک دونالد، از ایالت مونتانا و معلم زبان فرانسه بازنشسته است. این معلم بازنشسته در حدود ۱۰۰۰۰ مایل در اروپا و شمال آمریکا دوچرخه سواری کرده است و هنوز هم به این کار ادامه می دهد. شبکه ی سی ان ان با این خانم از طریق تلفن و زمانی که در Galway ایرلند بود، مکاتبه ی کوتاهی داشت، او گفته است: «من کاری را که مورد علاقه ام باشد و نیازی به منتظر دیگران ماندن نباشد دوست دارم». این خانم با انرژی همچنین درباره جذابیت دوچرخه سواری به تنهایی در جاده گفته « احساس می کنم که خودم رییس خودم هستم». اتل مک دوانالد در سال ۲۰۰۳ دوچرخه سواری را در کنار ساحل آتلانتیک فرانسه شروع کرد. این خانم که اهل مونتانا و آمریکایی است در کشورهایی که بسیار از خانه ی او دور بوده اند مثل آلمان، بلژیک، هلند، اسکاندیناوی و بسیاری مناطق دیگر رکاب زده است. تنها دوست او در ۵ سفری که در ایالات متحده آمریکا داشته است، یک دوچرخه ی صورتی رنگ بوده است و برای بقیه ی سفرهای اروپایی اش هم دوچرخه ی دیگری را کنار گذاشته است. مسیر پیمایی که روی دوچرخه قرار دارد، نشان دهنده ی پیمودن ۱۰۰۰۰ مایل با این دوچرخه است. او می گوید: «معمولا سفرهای من نزدیک به ۱۰۰۰ مایل در هر ۳ تا ۴ هفته است. من این کار را ۱۳ سال است که دارم انجام می دهم و معمولا هر سال، ۱ تا ۲ سفر داشته ام».

ملاقات با دوستان مسافر

این خانم از جوامع مسافرتی آنلاین بخصوص Couchsurfing و Warmshowers استفاده می کند تا بوسیله ی آنها بتواند جایی برای اقامت در هر مقصد پیدا کند. (این دو، سایتهایی هستند که مسافران از طریق آنها می توانند محل ارزانی برای اقامت در مقصدشان مشخص کنند و مستقیما با افراد اجاره دهنده در تماس هستند.) مخصوصا Warm Showers که منحصرا وبسایتی برای دوچرخه سواران مسافر است، در حالیکه Couchsurfing وبسایتی برای همه ی مسافرانی است که دوست دارند با افراد جدید آشنا شوند و یا خانه شان را به روی دیگران باز کنند. گاهی حتی ممکن است محل های اقامت رایگان هم در این سایت پیدا کنید. در سال ۲۰۱۶ خانم مک دونالد تخمین زد که در خانه ۱۶۵ میزبان اقامت کرده و در این باره می گوید: این کار حجم زیادی از پول ذخیره می کند. اما جدای از این موضوع، ارزش واقعی در ملاقلت با افراد جدید و الهامی است که شما از آنها می گیرید و تاثیری که متقابلا بر هم می گذارید، خاطراتی که رد و بدل می کنید، ارتباطات و … خانم مک دونالد در مدت سفرش با ۴۰۰ شخصی که دوچرخه سوار بوده اند و تفکری مثل او داشته اند ملاقات کرده است. او این دفترچه را درست کرده است تا عکس افرادی که با آنها ملاقات کرده را در آن نگه دارد و با آنها از طریق ایمیل و فیسبوک در ارتباط باقی بماند.

دفترچه مسافران | سفر

این خانم ۷۸ ساله در آخر می گوید حالا که آمریکا روابطش را با کوبا بهتر کرده و تعدادی از محدودیت ها را برداشته سات، دوست دارم به آنجا سفر کنم.

منبع: edition.cnn.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد