محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون

با بازدید از این نقاط گردشگری،لذت سفرتان را دوچندان کنید 

امروز می خواهیم در دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی و یکی از محبوب ترین مقاصد این سرزمین پهناور، کمی گشت و گذار کرده و درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

whale-watching

تماشای وال ها در منطقه هرمانوس (Hermanus

در حدود فاصله ۱۲۰ کیلومتری کیپ تاون، منطقه ای به نام هرمانوس قرار دارد که یکی از مشهورترین مناطق دنیا برای تماشای حرکت وال ها محسوب می شود. از ابتدای ماه جولای تا نوامبر، گروه های بزرگی از وال ها به تناوب و در حین مسیر مهاجرت خود از این منطقه عبور کرده و بازدیدکنندگان می توانند آن ها را از ساحل تماشا کنند. بیشترین میزان حضور این وال ها در ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر گزارش شده است. بهترین مناطقی که از ساحل می توان این جانوران را تماشا کرد، صخره هایی به طول ۱۲ کیلومتر در منطقه ساحلی است که مشهورترین بخش های آن ، بندرگاه قدیمی (Old Harbour) و (Sievers)  هستند.

یک گزینه دیگر نیز سفر دریایی با کمک قایق های تک نفره پارویی به همراه راهنمایان با تجربه است. همچنین کشتی های ویژه تماشای وال ها نیز در این منطقه وجود داشته و امکان پرواز بر فراز منطقه و دیدن وال ها از آسمان نیز وجود دارد. همه ساله در منطقه هرمانوس یک فستیوال ویژه وال ها برگزار شده و سواحل زیبای این منطقه شور و حالی خاص پیدا می کنند. انواع ورزش های آبی، ماهی گیری، شنا و تماشای کوسه ها از داخل قفس از جمله دیگر تفریحات امکان پذیر در این منطقه هستند.

foodies-dream

تماشای شهر استیلن بوش، رویای رستوران گردها

در فاصله ۵۳ کیلومتری کیپ تاون، شهر استیلن بوش (Stellenbosch) که یکی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی محسوب می شود، قرار دارد. در این منطقه باغ ها و بلوط زارهای فراوانی در کنار کوهستانی زیبا قرار گرفته اند. استیلن بوش یک شهر دانشگاهی محسوب شده و در دره ای بسیار خوش منظره واقع شده است، خاک این منطقه بسیار حاصل خیز بوده و به همین دلیل محصولات کشاورزی متنوعی در آن کاشته می شوند. این شهر همچنین به دلیل دارا بودن رستوران های زیاد و سبک غذایی بسیار عالی دارای شهرت بوده و تاریخی جالب توجه دارد. برای درک بهتر تاریخ این منطقه توصیه می کنیم به موزه روستائی (Village Museum) سری زده و گروهی از خانه های بازسازی شده و باغ های متعلق به فاصله سال های ۱۷۰۹ تا ۱۸۵۰ میلادی را تماشا کنید.

در موزه ( Rupert Museum spotlights) نیز آثار برگزیده هنرمندان آفریقای جنوبی نمایش داده شده و همچنین باغ گیاه شناسی دانشگاه استیلن بوش (Botanic Garden at the University of Stellenbosch) از دیگر مناطق زیبا و دیدنی شهر به شمار می رود که در آن کافه هایی وجود دارد که چای ارگانیک و طبیعی ارائه می کنند.

یکی دیگر از جاذبه هایی که در استیلن بوش می توانید به آن سر بزنید، منطقه حفاظت شده (Jonkershoek) است که محلی ایده آل برای عاشقان طبیعت، کوهنوردی، پیاده روی و دوچرخه سواری محسوب می شود. شهر زیبا و مبتنی بر اقتصاد کشاورزی (Franschhoek) در فاصله ۳۵ دقیقه رانندگی در شمال استیلن بوش قرار داشته و به عنوان پایتخت آشپزی آفریقای جنوبی شناخته می شود. البته منطقه دره کنستانتینا (Constantia Valley ) در نزدیکی کیپ تاون نیز میعادگاه دیگری برای عاشقان غذا و آشپزی محسوب می شود.

انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند
انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
مسافرت جاده ای در افریقای جنوبی
چطور از فرودگاه کیپ تاون به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کیپ تاون به مرکز شهر برویم؟
معرفی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی
معرفی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code