تماشایی ترین کاخ کره، چانگ دیوک گونگ سئول

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول | Changdeokgung Palace

یکی از جاذبه های ثبت شده در یونسکو در پایتخت کره جنوبی، کاخ چانگ دیوک گونگ سئول است و به دلیل آنکه در سمت شرق کاخ گیونگ بوک گانگ قرار دارد، «کاخ شرقی» نیز خوانده می شود. این کاخ برای چیزی حدود ۲۷۰ سال، سکونتگاه خانواده سلطنتی کره بوده است و به همین دلیل این کاخ، از نظر زمان، طولانی ترین مکانی محسوب می شود که تا به حال حاکمان کره جنوبی را در خود جای داده است. باغ پشتی کاخ، با نام Huwon، نمونه ای عالی از سبک باغ های کره ای است و تنها باغ پشتی است که در کاخ های کره ای قرار دارد. الی گشت در ادامه این متن برای شما به معرفی کاخ چانگ دیوک گونگ سئول پرداخته است. با ما همراه باشید:

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

تاریخچه کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

مطالب مرتبط:
جاذبه ای با بیش از ۱۲ هزار اثر ارزشمند: موزه ملی کره
اصطلاحاتی که در سفر به کره جنوبی لازمتان می شود!

در ابتدا، این کاخ در سال ۱۴۰۵ به عنوان محل زندگی دوم ساخته شد و زمانی که کاخ گیونگ بوک گانگ (کاخ اصلی سئول) با تهاجم ژاپنی ها در دهه ۱۹۵۰، تخریب گشت، تا سال ۱۸۷۲، به عنوان کاخ اصلی خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. البته چانگ دیوک گونگ سئول تا قرن ۲۰ نیز کاربرد داشت. مانند دیگر کاخ های جوسون (Joseon palaces)، کوهی پشت آن قرار گرفته و در جلوی آن می توانید رودخانه ای را مشاهده کنید.

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول در بهار

گشتی درون کاخ

برای اینکه به داخل کاخ وارد شوید، می توانید از دروازه دونوامون (Donhwamun) استفاده کنید. قدمت این دروازه به سال ۱۶۰۸ برگشته و در میان ۴ کاخ اصلی سئول، بزرگترین مورد در نظر گرفته می شود. به سمت رایست که بروید باید از روی یک پل سنگی (به تاریخ ۱۴۱۴ و قدیمی ترین پل تخریب نشده در شهر) عبور کنید. می توانید مجسمه هایی را ببینید که به عنوان حیوان های نگهبان روی این پل ساخته شده اند.

سمت چپ شما ساختمان اصلی و زیبای کاخ به نام اینجئونگ جئون (Injeongjeon) دیده می شود. این بنا هارمونی خاصی با حیاط سنگفرش شده، راهروهای باز و درخت های پشت آن دارد.

در ادامه، ساختمان های اداری-دولتی را خواهید دید که یکی از آن ها سقفی با موزاییک کاری آبی دارد. جلوتر که بروید، بخش هایی را خواهید دید که برای زندگی خاندان سلطنتی و خصوصی بوده اند. زمانی که به داخل اتاق های نیمه مبله آن ها می روید، می توانید درک کنید که این کاخ در زمان شکوفایی و زنده بودنش، چه حسی داشته است، زنبوری که توسط یک خدمه از پادشاه دور می شود، پچ پچ چند خدمدکار، تمجید و شاید چند دسیسه!

چانگ دیوک گونگ سئول

حالا بهتر است که دور زده و به پشت ساختمان بروید، جایی که یک باغ پلکانی با دودکش های تزیینی آندول (ondol) دیده می شود. در سمت راست شما، چیزی متفاوت قرار گرفته است. ساختمان Nakseonjae در زمان پادشاه هئونجونگ به سبک کنفوسیوس و توسط چوب های رنگ نشده ساخته شده و فرزندان سلطنتی تا سال ۱۹۸۹ در اینجا زندگی می کردند.

اکنون زمان این است که به داخل باغ های انبوه رفته، قدم بزنید و ناگهان به یک بیشه زار ساکت و پر از آرامش برسید. هوان، باغی با منظره زیبایی از عمارت هاست که در کنار یک حوض با زنبق های زیبا و یک کتابخانه دوطبقه قرار گرفته است. روی یک تابلو در جلوی آن، توسط شاه جونگجیو (Jeongjo) این عبارت نوشته شده است: «جهان را گرد هم آور». این کتابخانه، جایی است که حاکمان در آن به مطالعه مشغول شده و شعرهای زیبایی را در فضای آرام آن می سرودند.

در کاخ چانگ دیوک گونگ سئول جلوتر که بروید، چند حوض زیبای دیگر و ساختمان یونگ یونگ دانگ (Yeongyeongdang) را خواهید دید که قدمت آن به سال ۱۸۲۸ بر می گردد و کاخی بوده که شاهزادگان در آن درس می خواندند. اونگیوچون (Ongnyucheon)، نهر آبی در پشت باغ است، جایی که سنگ بزرگ سویوآم با ۳ شخصیت چینی حک شده روی آن دیده می شود.

اونگیوچون

بخش های اصلی کاخ چانگ دیوک گونگ سئول

به طور کلی می توان گفت که این کاخ شامل ۳ بخش اصلی است:

  • باغ مخفی | Secret Garden
  • محوطه عمومی کاخ | Palace Building Area
  • سکونتگاه خاندان سلطنتی | Royal Palace

کاخ چانگ دیوک گونگ سئول در سال ۱۹۹۷، به دلیل آنکه چندین ویژگی مورد نظر را داشت، به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد و همین قضیه باعث آن شد که اهمیت آن در کره جنوبی بیش از پیش بیشتر شده و صنعت گردشگری در آن پیشرفت زیادی کند. زمانی که تصمیم دیدن این کاخ را گرفتید، پیشنهاد می شود که برای بازدید از این کاخ، چند ساعتی زمان بگذارید تا بتوانید تمام قسمت های اسرار آمیز و دوست داشتنی آن را ببینید. این را هم بگوییم که شما می توانید تور، هتل و پرواز سئول در کره جنوبی را از سایت الی گشت خریداری کنید.

کاخ سلطنتی

هزینه ها و ورودیه ها

نوعسنشخصیگروهی
(۱۰ نفر یا بیشتر)
۱ورودیه (فقط محوطه)

 

 

بزرگسال
(سن ۱۹ تا ۶۴)
₩۳,۰۰۰₩۲,۴۰۰
کودکان بین ۷ تا ۱۸ سال₩۱,۵۰۰₩۱,۲۰۰
ورودیه رایگان برای افراد زیر:

  • کودکان زیر ۷ سال
  • افراد بالای ۶۵ سال
  • آن هایی که لباس هانبوک (لباس کره ای سنتی)
  • روز فرهنگ (آخرین چهارشنبه هر ماه)

※ برای بلیط رایگان، کارت شناسایی الزامی است.

۲سیکرت گاردن (باغ مخفی)افراد بالای ۱۹ سال₩۸,۰۰۰تخفیف گروهی موجود نیست.
افراد بالای ۶۵ سال₩۵,۰۰۰تخفیف گروهی موجود نیست.
کودکان بین ۷ تا ۱۸ سال₩۴,۰۰۰تخفیف گروهی موجود نیست.
۳کاخ سلطنتی

(۴ کاخ و بنای جونگ میو رویال شراین)
(۴ palaces & Jongmyo Royal Shrine)

۱۰,۰۰۰

این بسته برای ورود راحت به ۴ کاخ و بنای جونگ میو رویال شراین طراحی شده است.

بناهای ترکیبی: Gyeongbokgung Palace، Changdeokgung Palace، Changgyenggung Palace، Deoksugung Palace وthe Jongmyo Royal Ancestral Shrine

شما می توانید بلیط را از دفتر بلیط فروشی در هر ۴ کاخ یا در بنای جونگ میو رویال شراین تهیه کنید.

نکته: خرید ورودیه کاخ سلطنتی، تضمین ورود شما به سیکرت گاردن نیست. ورود به سیکرت گاردن نیاز به رزرو قبلی از طریق اینترنت یا با مبادله کوپن در دفتر بلیط فروشی امکان پذیر است.

در جدول هزینه بازدید از کاخ چانگ دیوک گونگ سئول  ₩ علامت اختصاری واحد پول کره جنوبی یعنی وون است. به تاریخ امروز یعنی ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، مطابق با ۳۹,۲۵۱ ریال است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد