از نظر مسافران خارجی کدام یک از محله های استانبول بهتر هستند؟

محله های معروف استانبول | Istanbul’s famous streets

استانبول را باید شهر هزار رنگ و نقش دانست. این شهر که ما این گونه با هزار رنگ آن را توصیف می کنیم، دارای جاذبه های فراوان و مختلفی است که هر کدام شکل و شمایل مخصوص به خود را دارند و به خیابان های استانبول شکلی منحصر به فرد بخشیده اند. اما این جذابیت در چشم مسافران و گردشگران شکلی متفاوت و خاص دارد. همه ی خیابان ها و محله های استانبول زیبا هستند و هر کدام زیبایی مخصوص به خودشان را دارند اما محله های معروف استانبول از دید گردشگران و کسانی که به این شهر سفر می کنند، مکان های جالبی هستند که ما امروز در الی گشت می خواهیم به آن ها بپردازیم.

محله ی امینیو

محله ی بالات از محله های معروف استانبول | Balat Quarter

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر برویم؟
معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی استانبول + آدرس
این تفریحات را در سفر استانبول خود، از دست ندهید!

یکی از منطقه های معروف استانبول، محله ی فاتح است. در این محله ی معروف و قدیمی استانبول محله ای به نام بالات قرار گرفته است که بسیار مورد اقبال گردشگران است و امروزه به عنوان یکی از محله های معروف استانبول به شمار می رود. بالات در بخش اروپایی فاتح قرار گرفته است و با محدوده ی شهر قدیم و ساحل شاخ طلایی همسایه است. این ناحیه قبلا محل سکونت یونانی ها بوده است. می گویند که بالات در واقع واژه ای یونانی به نام پالاتیون و به معنای قصر بوده است. در این محل، قصر بلاشرنه هم قرار داشته است. در خیابان های تنگ و باریک بالات پر است از ساختمان های زیبا و رنگارنگ که به همدیگر چسبیده و فشرده شده اند اما این ترکیب در کنار هم به قدری زیبا شده است که امروزه بالات یکی از جاذبه های استانبول است.

محله ی بالات

محله چمبرلی تاش | Cemberlitas

از معروف ترین محله های استانبول از دید خارجی ها و گردشگرانی که به این شهر می آیند، محله چمبرلی تاش است. داستان تاریخ چمبرلی تاش به شدت جالب و خواندنی است. چمبرلی به معنای حلقه است و زمانی به این منطقه این نام را دادند که ستون کنستانتین را محافظین کنستانتین به افتخار این پادشاه افسانه ای با بلوک های سنگی که از مصر آورده شده بود، ساختند. در این محله یکی از مهم ترین جاذبه های استانبول قرار گرفته است. محله ی چمبرلی تاش به مناسبت افتتاح قسطنتنیه ی قدیم ساخته شد و امروزه در همسایگی بازار بزرگ استانبلو قرار گرفته است. ستونی که در این خیابان قرار گرفته از پس قرن ها تغییرات طبیعی و جنگ های مختلف امروزه هنوز هم پابرجاست.

ISTANBUL WEATHER

محله چمبرلی تاش

محله ی سلطان احمد | Sultanahmet

یکی دیگر از محله های معروف استانبول محله ی سلطان احمد است. قبلا این بخش هم جزئی از فاتح بوده است اما در حال حاضر یک منطقه ی کاملا مجزا است. سلطان احمد از آن محله هایی است که از اول هم گردشگری بوده و رفت و آمد در آن بسیار زیاد بوده است. بسیاری از جاذبه های معروف استانبول همچون؛ باسیلیکا سیترن، مسجد ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ و بازار مصری ها و خیلی از جاذبه های دیگر در این خیابان متمرکز شده اند.

محله ی سلطان احمد

محله اسکودار | Üsküdar

محله ی اسکودار در بخش آسیایی و همچنین در ساحل شرقی بسفر قرار گرفته است. اسکودار از این جهت نامش در بین محله های معروف استانبول قرار می گیرد که یکی از پر جمعیت ترین مناطق در استانبول بوده است. این محله از جمله مناطق بسیار خوش منظره و پر جمعیت استانبول است که به وسیله ی کشتی های ترابری که به آن ها فری می گویند و به این وسیله به بخش اروپایی هم متصل می شود. اسکودار در واقع تلفظ ترکی واژه ی ایتالیایی اسکوتاری است. این محله ی خاص ترکی با بسیاری از دیگر خیابان ها و محله های معروف ترکی همسایه است و به راحتی به آن ها راه دارد. خیلی از کسانی که به اسکودار رفته اند عقیده دارند که ترکیه ی واقعی را باید دراین خیابان شناخت! با این که اسکودار تا به حد زیادی از چشم خارجی ها جای مانده اما با این حال کسانی که ازآن بازدید کرده اند، اسم آن را پخش کرده اند. در این محله حمام های سنتی که برخی از آن ها ۱ قرن قدمت دارند و خیلی از دیگر جاذبه ها در دسترس عموم است.

محله اسکودار

گالاتا | Galata

نام گالاتا بیشتر به خاطر برج گالاتا معروف شده اما تمام زیبایی های این منطقه، برج معروفش نیست. محله ی گالاتا از محله های معروف استانبول در منطق ی بیوگلو قرار گرفته است و بسیار گردشگری و توریستی است. به این محله می توانید از طریق خیابان استقلال دسترسی پیدا کنید. گالاتا یکی از مناسب ترین جاها برای تفریحات مختلف در تمامی ساعات روز است. گالاتا به محله ی سلطان احمد هم بسیار نزدیک است. برای رسیدن به سلطان احمد باید از روی پل عبور کرده و سپس به آن قسمت از شهر بروید.

گالاتا

محله ی بشیکتاش | Besiktas

بیشتر کسانی که فکر می کنند بشیکتاش را می شناسند به خاطر تیم فوتبالی است که در این منطقه وجود دارد ولی واقعیت این است که بشیکتاش یکی از محله های معروف استانبول از نگاه گردشگران خارجی است. در همسایگی این محله، خیلی از محله های معروف دیگر نیز قرار گرفته است. درباره ی بشیکتاش باید این نکته را بدانید که قبلا یک روستا در اعماق جنگل بوده است و در حال حاضر هم تبدیل به منطقه ای خوب و بسیار معروف در استانبول شده است. کاخ بسیار معروف دلما باغچه نیز در این محله قرار گرفته است.

محله ی بشیکتاش

ساری یر | Sarıyer

نام محله ی ساری یر برای کسانی که به استانبول زیاد رفت و آمد می کنند بسیار آشنا است. شمالی ترین و آخرین محله ی استانبول همین ساری یر است که در گذشته ها محل تجمع و کسب و کار ماهی گیران بوده است. البته امروزه ساری یر دیگر محل رفت و آمد ماهی گیران نیست زیرا در این منطقه ثروتمندان زندگی می کنند. اکثر شرکت های خارجی و همچنین سفرای کشورهای خارجی برای زندگی و اقامت در ساری یر با یکدیگر رقابت می کنند. البته بیشتر استانبولی ها برای تعطیلات آخر هفته ی خود به این منطقه می آیند و همین ازدحام جمعیت باعث ترافیک می شود. اگر خواستید می توانید در سفرتان به استانبول به این محله با استفاده از لنج و قایق سفر کنید.

ساری یر

محله ی تارابیا | Tarabya

تارابیا یکی از محله های مسکونی استانبول است که در خط ساحلی بسفر قرار گرفته است که هم در بخش اروپایی شهر است و هم به خاطر داشتن رستوران های بسیار با کیفیت و معروف اروپایی و همچنین جاذبه های تاریخی مختلف و کلیساهایش معروف شده است. درباره ی تاریخ تارابیا باید این را بدانید که این محله به این خاطر به وجود آمد که مردم به خاطر مناظر زیبا و دیدنی هایش به سمت آن جذب شدند و این اثر آن قدر بر روی مردم زیاد بود که در قرن ۵ میلادی شخصی به نام پاتریک آتیکو به این محله تراپیا به معنای درمان نام داد. در اثر گذشت زمان هم نام این محله به ترابیا تغییر پیدا کرد.

محله ی تارابیا

محله ی امینیو، یکی از محله های معروف استانبول | Eminönü

به معروف ترین محله ی ترک ها یعنی محله ی امینینو می رسیم. امنینیو در شاخ استانبول قرار گرفته و به خاطر داشتن اسکله ها و رستوران های دریایی، معروف شده است. این را باید بدانید که گسترش استانبول و گسترش امینینو با هم در یک زمان اتفاق افتاد. با این حال امینینو بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است. نام این محله از زمان عثمانی ها همین بوده است.

خوشمزه ترین غذاهای استانبول
جشنواره گل لاله استانبول
خریدی ارزان و راحت در استانبول
میادین و خیابان‌های معروف استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code