محله چینی ها در سیدنی، جایی برای چین گردی

محله چینی ها در سیدنی

سیدنی هم مثل بیشتر شهرهای بندری دنیا محله ای به اسم محله چینی ها دارد، محله ای که در آن همه چیز از معماری ساختمان ها گرفته تا بازارهای و غذاهای رستوران ها، رنگ و بوی فرهنگ چینی دارد. با رفتن به این محله انگار در قلب سیدنی هم می توان بودن در چین را تجربه کرد و مدتی را در میان مردمانی با فرهنگ های مختلف گذراند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا کمی با محله چینی ها در سیدنی آشنا شوید.

محله چینی ها در استرالیا
مطالب مرتبط:
جاذبه های شگفت انگیز سیدنی+ تصویر
سیدنی گردی در شب، تجربه ای که باید امتحان کنید

محله چینی ها در بخش جنوبی منطقه تجاری مرکزی سیدنی قرار دارد و بیشتر در خیابان دیکسون تمرکز پیدا کرده است؛ خیابانی پیاده رو که رستوران های زیادی دارد و در انتهای هر سمتش دروازه ای به سبک معماری چینی ساخته شده است. بازدید از محله چینی ها در سیدنی می تواند تجربه هیجان انگیز و جالبی برای هر گردشگر باشد، از همان محله هایی که پر از ساکنان و معماری های چینی است و همه چیز به دکوراسیون چینی مزین شده است. محله چینی ها در سیدنی قدیمی ترین محله چینی های بیرون چین است که به طور دائم برقرار بوده است.

محتله چینی ها

در این محله فستیوال های مهیج و شاد زیادی برگزار می شود که تماشا و شرکت در آن ها برایتان لحظاتی متفاوت را می سازد. اینجا با تاریخ چینی ها آشنا می شوید، سری به مغازه های چینی می زنید و غذاهای چینی را امتحان می کنید، غذاهایی که بعد از خیابان گردی های زیاد در طول روز حسابی می چسبند.غذاهای این محله از بهترین غذاهای چینی ای هست که می توانید در بیرون آسیا بخورید. بعد از یک گشت و گذار طولانی، مدتی را در یک رستوران بنشینید و با یک بشقاب غذای سنتی داغ از خودتان پذیرایی کنید.

غذاهای چینی

برای خرید هم می توانید روی این محله حساب کنید، در اینجا می توانید بهترین سوغاتی ها را برای دوستان و خانواده تان تهیه کنید، اینجا مغازه ها و بازارهای زیادی دارد که تنوع اجناسشان خرید را برایتان راحت تر می کنند. برای خرید سوغاتی تنها کاری که باید بکنید این است که در خیابان ها راه بروید و به دو سمت خیابان نگاه کنید مغازه های زیادی را با بادبادک های سنتی رنگارنگ پیدا می کنید. این محله آنقدر جاذبه های تفریحی دارد که راحت می توانید کل آخر هفته را در آنجا بگذرانید بدون اینکه حوصله تان سر برود، برای اقامت هم مشکلی ندارید چون هتل های زیادی در این محله هست که با قیمت مناسب می توانید شب را در آنجا می گذرانید.

باغ محله چینی ها

سیدنی خواهر خوانده گوانگجوی چین است و به همین دلیل یک باغ سنتی چینی در سال ۱۹۸۸ در بخش غربی محله چینی ها ساخته شده است، این باغ از معدود باغ های سنتی و عمومی چینی است که در خارج از چین قرار دارد و فضای زیبا و آرامش بخشش هر گردشگری را تحت تاثیر قرار می دهد . این باغ از بخش های مختلفی تشکیل شده و راه های پرپیچ و خمی در قلب آن قرار گرفته که می توانید در این مسیرها قدم بزنید و از چشم اندازهای بینظیر لذت ببزید. اینجا باغی دوست داشتنی ست که باید مدت زمان بیشتری در آن بمانید و زیبایی هایش را تحسین کنید. برعکس محله های چینی ای که در بعضی از کشورهای دیگر وجود دارد در محله چینی سیدنی تقریبا هیچ جرم و جنایتی اتفاق نمی افتد و معمولا مشکلات بهداشتی هم وجود ندارد پس خیالتان از بابت مشکلات اینچنینی راحت باشد.

منبع: sydney-chinatown

معرفی هتل گریت سوترن ملبورن | ۳ ستاره
ملبورن بهترین شهر جهان + ویدیو
معرفی هتل کوراجونگ کانبرا | ۴ ستاره
حقایق جالب از ملبورن که نمی دانستید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code