بلیط هواپیما

محله کن، قطب گردشگری شهر تهران شد

محله کن به عنوان قطب گردشگری غرب تهران مطرح شد

به گفته شهرداری منطقه پنج تهران: محله کن یکی از قدیمی ترین محله های شهر تهران بوده که با توجه به بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی که دارد می تواند به عنوان یک قطب گردشگری در استان تهران معرفی شود. او همچنین ادامه داد که این محله در شهر تهران باید با اعمال اقداماتی نظیر بازسازی و مرمت آثار فرسوده شده بتواند به عنوان یک قطب گردشگری در این شهر عمل بنماید. همچنین وی درباره قدمت این محله اذعان داشت که محله کن دارای پیشینه ۱۴۰۰ ساله می باشد، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا درباره برخی دیگر اظهاراتی که در این جلسه درباره محله کن بیان شد مطلع شوید.

محله کن
مطالب مرتبط:
چرا نوروز ۹۷ به کوش آداسی سفر کنیم؟
روستای عشین کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

شهرداری منطقه پنج تهران در گزارشی خبر داد: با توجه به ارزش بناهای تاریخی محله کن، به منظور حفظ و بازسازی جاذبه های طبیعی این منطقه اقدام نموده ایم تا بتوانیم محله کن را به عنوان یک قطب گردشگری در سطح شهر تهران معرفی نماییم؛ همچنین وی اذعان داشت که پتانسیل این محله قدیمی با توجه به درختان کهنسال چند صد ساله، امام زادگان و بناهای قدیمی که در این منطقه وجود دارد، باید ستاد گردشگری منطقه تلاش خود را در حفظ و بازسازی جاذبه های قدیمی این شهر و ثبت آنها به عنوان آثار ملی و تاریخی بنماید.

روستای کن

در این نشست معاون میراث فرهنگی اداره کل گردشگری استان تهران و معاون ستاد گردشگری شهرداری تهران، با مسئولیناین  منطقه ضمن بررسی ارزش بناهای تاریخی محله کن و همچنین ارائه برنامه ریزی هایی در جهت شیوه راه اندازی یک مسیر گردشگری سودمند در محله کن اقدام نمودند. همچنین آنان در ادامه این برنامه ریزی ها جهت گردشگری به سمت منطقه ۵ (محله کن) حمایت های خود را برای ثبت ملی پل حاج محمدعلی و بازسازی بناهای تاریخی کن اظهار کردند.

محله قدیمی شهر تهران

در ادامه تمامی بیانات روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ افزود: محله کن یکی از مناطق قدیمی شهر تهران می باشد که بافت معماری آن از خشت و گل و شیروانی های فلزی و چوبی تشکیل شده است. او همچنین ادامه داد که کوچه باغ ها و خانه های قدیمی این محله زیبا، با توجه به پیشرفت هایی که در توسعه شهرنشینی شده در معرض از بین رفتن قرار گرفته است.

محله خوش آب و هوای تهران

کمی درباره محله کن بدانیم…!

محله کن از با شکوه ترین محله های قدیمی در شهر تهران می باشد که از دو روستا در شمال غربی شهر تهران ساخته شده که نام این دو روستا کن و سولوقون است. رودخانه کن از رشته کوه های توچال سرچشمه می گیرد و محله سولوقون هم یکی از توابع محله کن بوده که از ۱۶ آبادی تشکیل شده است. یکی از معروف ترین و محبوب ترین امام زاده ها در محله کن (امام زاده داوود) می باشد که مسافران زیادی به سمت این محله جذب می نماید. نکته جالب و قابل توجهی که در مورد این روستا شایان ذکر است، قدمت آن بوده که به ۱۴۰۰ سال پیش باز می گردد. همانطور که می دانید منطقه کن را کوه ها زیادی احاطه کرده به همین دلیل دره های زیادی در این منطقه وجود دارند که عبارت از دره وسک، قلاچ، گرم دره، خرگوش دره، مالا و باغ میر هستند. در محله کن روستاهایی وجود دارد که در قدیم به عنوان یک منطقه ییلاقی در فصل های گرم سال بین مردم بسیار محبوب بوده از جمله این روستاهای ییلاقی می توان به سنگان، وردیج و واریش اشاره نمود.

روستای وردیج
  • سنگان

خوش آب و هواترین روستایی که در نزدیکی شهر تهران قرار دارد سنگان است، این روستا یکی از محله های ییلاقی محله کن به شمار می رود که برای جذب گردشگر می تواند پتاسیل بالایی داشته باشد. همچنین در این منطقه امکان کوهپیمایی هم وجود دارد، ماه ها فروردین و اردیبهشت بهترین فرصت برای رفتن به این منطقه است.

  • وردیج

یکی دیگر روستای های محله کن که لازم است اگر سفری به این محله داشتید حتما به آن سر بزنید وردیج است. روستای وردیج پر از باغ های سیب، گیلاس، گلابی، گردو و انگو است. یک آبشار زیبا و دیدی به نام لت مال هم در این روستا وجود دارد که می تواند به عنوان یکی از جاذبه های این منطقه به شمار برود. به این روستا قلمرو آدم های سنگی هم می گویند علت آن این است که سنگ هایی با تراشه هایی به صورت صورتک انسان در این روستا وجود دارد. در همسایگی این روستا روستای دیگری به نام واریش وجود دارد.

  • واریش

از خنک ترین روستاهایی است که در شهر تهران وجود دارد حتی در گرمای تابستان هم می توانید در آنجا تجربه سرما و یخ زدن را داشته باشید. چشمه ای با آب گوارا در روستای واریش باعث شده است که عده زیادی از مردم بتوانند در این منطقه آخر هفته خود را به خوبی بگذرانند.

با دیدنی های یزد شهر جهانی ایران آشنا شوید
با دیدنی های یزد شهر جهانی ایران آشنا شوید
دره ی پیغام کلیبر، صحنه ی نبردهای تاریخی
دره ی پیغام کلیبر، صحنه ی نبردهای تاریخی
سفر به جنگل های سیاهکل، همین حالا!
سفر به جنگل های سیاهکل، همین حالا!
بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟
بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟