«ببک» شیک ترین و زیباترین منطقه در استانبول

محله ی ببک در استانبول

استانبول یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی است که در تمام فصول سال مسافران زیادی قصد سفر به این شهر را دارند، جشنواره های خرید و جاذبه های دیدنی هر کدام به عنوان یک قطب گردشگری در این شهر عمل می کنند و گردشگران را به سمت خود جذب می کنند. همانطور که گفتیم جاذبه های زیادی در این شهر وجود که یکی از آن ها محله ی ببک در استانبول می باشد، این منطقه چشم انداز بی نظیری را از تنگه ی بسفر به مسافران و بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا بیشتر درباره محله ی ببک در استانبول خدمتتان اطلاعات بدهیم و همینطور فعالیت های گردشگری که در آن امکان پذیر را به ترتیب اشاره کنیم، پس با ما در سفر به استانبول و منطقه ببک همراه باشید.

محله ی ببک در استانبول
مطالب مرتبط:
چطور سفر ارزان به استانبول داشته باشیم؟
ماجراجویی باورنکردنی در استانبول!
مهمترین نمایشگاه های استانبول در اکتبر ۲۰۱۸، مهر و آبان ۹۷

همانطور که گفتیم محله ی ببک در استانبول یکی از محله های تاریخی و قدیمی در این شهر ترکیه ای است که چشم انداز بی نظیری را تنگه بسفر به شما ارائه می دهد، این محله یکی از بهترین جاهایی است که می‌توانید برای گشت ‌وگذار و خوردن یک غذای خوب بروید. ببک (bebek) محله ای در محدوده و مدیریت منطقه ای بشیکتاش است که در سواحل اروپایی بسفر قرار گرفت است و چندین محله ی دیگر آن را نیز احاطه کرده اند که به ترتیب نام آن ها «آرناووتکوی»، «اتیلر» و «روملی هیساری» می باشد. زمانی که استانبول توسط «فاتیح» فتح شد، ببک یک روستای کوچک ماهیگیران یونانی بود و قدمت محله ی ببک در استانبول به قرن ها پیش باز می گردد.

نکته ای که جالب است درباره ی محله ی ببک در استانبول بدانید این است که فلسفه ی دقیقی درباره اینکه نام این روستا و محله از کجا آمده نیز وجود ندارد و تنها ترجمه ای از کلمه ببک که به معنای کودک می شود از آن در کتب تاریخی وجود دارد. این نام به گفته ی برخی از کارشناسان به موقعیت جذاب محله در تنگه‌ی بسفر اشاره می‌کند که خلیج عمیق و آرام و چشم‌اندازی گسترده بر هر دو جهت بسفر دارد.

ببک محله ای در استانبول

محله ی ببک در استانبول از زیبایی های بی نظیری برخوردار است که توجه عده ی زیادی از افراد را به خود جلب کرده است، به طوری که در ۱۹ اشراف عثمانی در این محله خانه های ییلاقی و کاخ های تابستانی بسیاری ساخنند اما متاسفانه در طول تاریخی این خانه ها از بین رفتند. از بهترین نمونه‌هایی که باقی مانده است، می‌توان به «کنسول‌گری مصر» اشاره کرد. این عمارت سفید رنگ هنر نوین، در اواخر قرن ۱۹ تکمیل شد و آخرین خدیو مصر دستور ساخت آن را داده بود. در ادامه در باره این جاذبه ی دیدنی در محله ی ببک در استانبول شرح می دهیم.

محله ی ببک در استانبول یک منطقه ی مسکونی محسوب می شود که تحت حکومت امپراطوری عثمانی بوده و این روزهای زندگی با تمام شور و نشاط خودش در آن جریان دارد؛ جمعیت این محله نشان ‌گر جامعه‌ ی متنوع زمان خود است و این امر هنوز هم در معماری تاریخی و سازه‌های معاصر آن مشهود است.

8

دانشگاهی به نام Bogazici در محله ی ببک در استانبول وجود دارد که دانشگاه دولتی این می باشد و در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده است. این دانشگاه از موسسات برتر آموش عالی ترکیه به شمار می رود، دانشگاه بسفر در ساختمان و زمین‌های آموزش عالی «کالج رابرت» ساخته شده که یک موسسه ‌ی آموزشی آمریکایی تاریخی بود که توسط یک تاجر نیویورکی به نام کریستوفر رابرت ساخته شد. بعد از ادغام این دانشگاه با دانشگاه دخترانه این دانشگاه به «آرناووتکوی» نقل مکان کرد و هم ‌اکنون هم به فعالیت خود ادامه می ‌دهد.

ببک بهترین منطقه در ترکیه برای گذراندن یک روز تعطیل است! مردم استانبول عاشق محله ی ببک هستند و در روزهای تعطیل ترجیح می دهند که صبحانه خودشان را در اسکله ی محله ی ببک در استانبول میل کنند وبعد از آن یک پیاده روی آرام در کنار تنگه بسفر داشته باشند. اگر هم گشت و گذار در شب هستید میتوانید بعد از غروب آفتاب به محله ی ببک در استانبول بروید و یک شام یا عصرانه در کافه های این منطقه میل کنید و سپس به قدم زدم بپردازید، چرا که ببک یکی از مشهورترین مکان‌ها برای این کار است.

محله ببک در استانبول

در اواسط قرن ۱۹ بود که ببک از یک  منطقه‌ی تابستانی به مکانی تفریحی چهار فصل تبدیل شد. در کتابی نوشته شده است که مسلمان‌ها اکثر جمعیت ببک را تشکیل می‌دادند اما انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها هم در این منطقه زندگی می‌کردند. امروزه ببک یکی از مشهورترین و لوکس‌ترین محله‌های استانبول است. متاسفانه ببک قربانی موفقیت خود شده و در بیشتر ایام سال شلوغ است و آخر هفته‌ها هم این شلوغی به اوج خود می‌رسد.

ببک محله ای شیک در استانبول

جاذبه های محله ی ببک در استانبول

  • پارک شهری ببک

پارکی شهری در محله ی ببک در استانبول واقع شده است که یکی از بهترین پارک های استانبول به شمار می رود. این پارک در سال ۱۹۰۸ به عموم مردم ترکیه و گردشگران باز شد و در سال ۲۰۰۸ توسط یک گروه معماری بازسازی شد. مساحت پارک شهری محله ی ببک در استانبول حدود ۸۸۰۰ متر مربع است و گیاهان تزئینی آن و درختان چندصد ساله ارزش آن را دارند که برای بازدید از آن‌ها به پارک ببک بروید. البته لازم به ذکر است که پیاده ‌روها، قسمتی که برای پیاده ‌روی حیوانات خانگی در نظر گرفته شده است، زمین بازی و فضاهای استراحت مساحت پارک را به ۱۶ هزار متر مربع رسانده است. شما زمانی که در این پارک در حال قدم هستید بهترین و خاطره انگیزترین پرسه های عمرتان را خواهید زد.

پارک شهری در بسفر
  • بازدید از کنسولگری مصر

در سال ۱۹۰۲ ساختمانی در محله ی ببک در استانبول توسط یک معماری ایتالیایی ساخته شد که متعلق به کنسولگری مصر در کشور ترکیه می باشد. این ساختمان امروز یکی از قدیمی ترین و زیباترین بناهای محله ی ببک به شمار می رود. البته باید توجه کنید که شما تنها اجازه ی بازدید از نمای بیرونی آن را دارید، نمایی که مشرف به آب و روشنایی است.

سفارت مصر در محله ی ببک
  • شرکت در تورهای گردشگری بسفر

یکی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول که باعث شهرت این شهر شده، تنگه بسفر است. شما می توانید زمانی که محله ی ببک در استانبول رفتید در تورهایی که برای گردشگری در تنگه بسفر برگزار می شود شرکت کنید و از قسمت آسیایی و اروپایی آن دیدن کنید. این منطقه تلفیقی از دو قاره ی اروپا و آسیا است و شما می تواند با فرهنگ، معماری، بافت فکری، رستوران ها و کافه هایی با سبک اروپایی و آسیایی نیز آشنا شوید. تورهایی که در این منطقه برگزار می شود یکی از پرطرفدارترین ها در بین گردشگرانی است که به استانبول سفر می کنند و می توانید به دیدن این شهر و منطقه ی زیبا با کشتی بروید و از روی دریا ساختمان ها و طبیعت استانبول را مشاهده کنید. دیگر جاذبه هایی که می توانید در محله ی ببک در استانبول از تنگه ی بسفر بازدید کنید نیز عبارت از: محله میرگان، محله اورتاکوی، کاخ های عثمانی، مسجد اورتاکوی، موزه ساکیپ سابانجی و موزه سادبرک حانیم هستند.

تورهای گردشگری در پل بسفر
  • کافه رستوران مانگری

زمانی که شما به این محله در استانبول بروید، کافه ها و رستوران های زیادی را مشاهده خواهید کرد که در آن ها می توانید صبحانه های سنتی ترکی که شامل تخم مرغ، شیر و عسل می شود را میل کنید؛ کافه رستوران مانگری یکی از بهترین جاهایی است که در محله ی ببک در استانبول می توانید یک صبحانه عالی میل کنید و آخر هفته ی بسیار دلچسب و عالی را برای خودتان بسازید.

  • کافه Bebek Kahvesi

به غیر از کافه ی مانگری، کافه دیگری به نام ببک کاهوسی هم در این محله وجود دارد که ای کافه یک جای عمومی دلپذیر برای صرف صبحانه، چای یا قهوه ترک است. به دلیل قرار گرفتن این کافه در کنار ساحل و در مجاورت پارک Bebek بسیار مورد توجه عموم مردم می باشد و همراه شلوغ است.

  • شیرینی سرای Bebek Badem Ezmecisi

این فروشگاه در سال ۱۹۰۴ افتتاح شده است، اگر به دنبال بهترین شیرینی در استانبول هستید می توانید از این فروشگاه بهترین ها را خرید کنید.

رستوران در محله ی ببک
  • مرکز خرید TRU

بعد از این که صبحانه را در کافه های ببک میل کردید و از پارک و کنسولگری مصر بازدید کردید می توانید به مرکز خرید این منطقه که در شعبات مختلف TRU خدمات ارائه می دهد، کالاهایی که نیاز دارید را بخرید و دست خالی از محله ببک در استانبول بر نگردید. مارک TRU یکی از اصلی شعبه های خود را در این محله دایر کرده و علاوه بر یک مرکز خرید بزرگ یک کتاب فروشی و کافه هم نیز دارد. برترین مدهای روز دنیا و کشور ترکیه را می تواید با بهترین قیمت ها خریداری نمایید.

  •  بوتیک Midnight Express

دیگر مرکز خریدی که در محله ی ببک در استانبول می توانید، بهترین لباس های مد روز و عالی را تهیه کنید بوتیک midnight express است. به طور کلی محله ی ببک یکی از شیک ترین مناطق شهر استانبول است و اهالی این شهر هم اوقات فراغت خودشان را در آن می گذرانند.

مراکز خرید در محله ی ببک

در صورتی که خواستید در این منطقه ی رویایی اقامت داشته باشید می توانید در سایت الی گشت به دنبال هتل هایی که در منطقه بشیکتاش و نزدیک به تنگه بسفر هستند را جستجو کنید و اقدام به رزرو آن هتل بنمایید؛ در صورت بروز هر گونه سوال و مشکلی می توانید با مشاوران سفر الی گشت که به طور ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما هستند با شماره ۸۵۴۰ تماس حاصل فرمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد