بلیط هواپیما

مردم جهان صبحانه چه می خورند؟

صبحانه

فرهنگ غذایی هر کشور را از نحوه سرو صبحانه ی آن می توان شناخت

اینکه آمریکایی ‌ها در زمینه درست کردن صبحانه حرفه ‌ای هستند و ایده‌ های مسلمی دارند، بر کسی پوشیده نیست. البته اگر در سفر هستید، شاید لازم باشد که انتظارات خود را برای داشتن صبحانه تعدیل کنید.

به طور کلی، هتل ‌های لوکس در سراسر جهان گزینه‌ هایی را برای صبحانه ارائه می ‌دهند که ترکیبی از گزینه‌های اروپایی و محلی هستند، به این ترتیب، نگاه افراد به صبحانه با دیدن این گزینه ‌ها تغییر می‌کند. در اینجا ۹ گزینه برای صبحانه که در منوهای مختلف در سراسر جهان یافت می‌شود، ارائه می‌گردد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

ژاپن: صبحانه سنتی در ژاپن شامل بسیاری از مواد غذایی است که در وعده ناهار استفاده می‌شود. در این نوع صبحانه، برنج نقش اصلی دارد و از تخم مرغ خام یا ماهی آب پز نیز در آن استفاده می‌شود. همچنین، اگر فرد بسیار ماجراجویی هستید و قصد دارید که هیجان زیادی را تجربه کنید، می‌توانید سویا تند را تجربه کنید.

breakfast-food-japan

هند: صبحانه‌ های هندی نیز بسیار شبیه وعده ناهار هستند و در آنها از انواع نان‌ها و شیرینی‌های محلی و برنج آب ‌پز شده استفاده می‌شود.

breakfast-food-india

برزیل:  در این کشور یک فنجان قهوه به علاوه شیرینی رول فرانسوی با کمی کره صبحانه و وعده قبل از ناهار محسوب می‌شود. در این کشور ممکن است که در وعده صبحانه از پنیر (بنابراین می‌توانید یک ساندویچ کوچک داشته باشید)، انواع میوه‌ ها به ویژه پاپایا و… استفاده شود.

breakfast-food-brazil

فرانسه : استیک فرانسوی با اسپرسو و نان که معمولاً به همراه نان‌های محلی، نوتلا یا مربا سرو می‌شود، یک صبحانه فرانسوی محسوب می‌گردد. نان‌های محلی تازه با اسپرسوی بخارپز شده نیز در وعده صبحانه استفاده می‌شود.

روسیه:  یک صبحانه معمولی در این کشور شامل سوپ، نان قهوه ای با سوسیس و پنیر است. همچنین، استفاده از چای سیاه نیز در این وعده گزینه مناسبی است. بلینی (شبیه به کرپ) نیز از دیگر غذاهایی است که روس ‌ها در وعده صبحانه سرو می‌کنند، البته این غذا در هتل‌های لوکس با مربا و یا خاویار عرضه می‌ گردد. خوردن مواد غذایی محلی از جمله کره ترش مزه در وعده صبحانه در روسیه متداول است، البته این نوع کره با چای سرو نمی‌شود.

breakfast-food-russia

عربستان سعودی: صبحانه شامل قهوه یا چای است و در کنار آنها مواد غذایی دیگر در بشقاب‌های کوچک سرو می‌شود. معمولاً در وعده صبحانه در عربستان از نان، زیتون، پنیر و نیمرویی که به سبک عربستان طبخ شده است، استفاده می‌شود. به طور سنتی، بشقاب ‌ها بر روی یک صفحه پلاستیکی به صورت مرتب چیده می‌شوند. در وعده شام به جای ظروف از نان برای قرار دادن غذاها استفاده می‌شود.

استرالیا:  با توجه به نفوذ انگلیس در تاریخ و فرهنگ استرالیایی ‌ها، تعجب آور نیست که یک صبحانه کلاسیک در بریزبن (Brisbane) استرالیا بسیار شبیه صبحانه در شهرهای انگلیس از جمله باث (Bath)  است. در این وعده تخم مرغ، گوجه فرنگی، لوبیا پخته و سوسیس استفاده می‌شود و در کنار این‌ها از نان تست و نوعی خوراکی به جای مربا استفاده می‌.‌شود.

breakfast-food-australia

آفریقای جنوبی: قاره‌ ای عظیم است و صبحانه‌ های متفاوتی در مناطق مختلف آن سرو می‌شود. در بخش‌های شمالی این قاره غذاهای خاورمیانه‌ای عرضه می‌شود و در آنها انواع خورشت و سوپ سرو می‌گردد. تاریخ آفریقا تحت تأثیر انگلیس است و به همین دلیل در وعده صبحانه آن نیز از مواد غذایی مرسوم در انگلیس مانند تخم مرغ، سوسیس، گوجه فرنگی و لوبیا استفاده می‌شود. در کشورهای شرقی و غربی این قاره نیز انواع نان شیرینی‌ها، خوراکی‌های شهددار، املت با لوبیا یا ماهی سرو می‌شود.

ایسلند:  صبح سرد خود را در شهر ریکجاویک با بلغور جو دوسر گرم و یک قهوه پرمایه کنید. در وعده صبحانه ایسلندی ‌ها، ماهی، ماست محلی و… سرو می شود.

breakfast-food-iceland
امپراتوری پاییز در این شهرها دیدنی است
امپراتوری پاییز در این شهرها دیدنی است
شهرهای دنیا را از بالا ببینید + تصویر
شهرهای دنیا را از بالا ببینید + تصویر
۷ مورد از ترسناک ترین شهربازی های دنیا
۷ مورد از ترسناک ترین شهربازی های دنیا
افسانه ای ترین شهرهای دنیا+ تصاویر
افسانه ای ترین شهرهای دنیا+ تصاویر