بلیط هواپیما

مرگبارترین جاده های جهان+ تصویر

خطرناک ترین جاده های جهان

همیشه همه ی جاده های دنیا صاف و مستقیم نیستند و گاهی به اندازه ای خطرناک هستند که رانندگی در آن ها مساوی است با خطر مرگ! البته آدم ها با هم فرق دارند، در حالیکه بعضی ها ترجیح می دهند تا در مسیرهای صاف رانندگی کنند، بقیه ترجیح می دهند تا کمی هیجان و حتی ترس را به رانندگیشان اضافه کنند. برای این مطلب الی گشت جستجوهای زیادی کردیم و توانستیم فهرستی از ترسناک ترین، هولناک ترین و خطرناک ترین جاده های جهان را برای شما آماده کنیم.

بزرگراه دالتون، آلاسکا (Dalton Highway)

علیرغم امن بودن اکثر جاده های آمریکا، همیشه در بهترین جای دنیا هم که باشید باز هم ممکن است یک استثنا وجود داشته باشد که در این مورد هم می توان به بزرگراه دالتون در آلاسکا اشاره کرد. این بزرگراه ۴۱۴ مایل طول دارد و به اندازه ای خطرناک است که هر راننده ای که آمادگی رانندگی در آن نداشته باشد را سریعا از جاده به در می کند. الان درباره ی تایر سوراخ حرف نمی زنیم و اینکه باید یک تایر زاپاس همراهتان داشته باشید، بلکه پیشنهاد میکنیم اگر زمانی در این جاده بودید حتما جعبه ی کمک های اولیه با تعداد زیادی چسب زخم را همراهتان داشته باشید! در ضمن در این جاده هیچ موبایلی هم آنتن نمی دهد!

بزرگراه دالتون | خطرناک ترین جاده های جهان

جاده ی اقیانوس آتلانتیک، نروژ (Atlantic Ocean Road)

مطالب مرتبط:
خطرناک ترین جاذبه های زمین!
ماکوکو، خطرناک ترین شهر شناور جهان!+ تصویر

بر خلاف جاده ی بزرگراه دالتون که یکی از خطرناک ترین جاده های جهان است، جاده ی  اقیانوس آتلانتیک در نروژ خطرناک نیست. این جاده با تمام استانداردهای ممکن ساخته شده است و حتی می توان گفت که به خاطر موقعیت خیلی خاصی که دارد، یک جاذبه ی گردشگری اصلی هم هست.

تنها مسئله ای که درباره ی این جاده وجود دارد این است که در روی تعدادی جزیره ی کوچک ساخته شده است تا بتواند ارتباط بین جامعه های کوچکی که در این جزیره ها زندگی می کنند را برقرار کند. در حالیکه افرادی که روی این جاده رانندگی می کنند، می توانند از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند، کاملا در معرض امواج خروشان دریای نروژ هم قرار می گیرند. این جاده در سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ ساخته شد و در همان زمان ساخته شدنش ۱۲ طوفان بزرگ در آن منطقه اتفاق افتاد، در زمان هایی که هوا بد و طوفانی باشد، راننده ها هم دید بدتری دارند و هم به راحتی ممکن است داخل دریا بیفتند.

جاده ی اقیانوس آتلانتیک | خطرناک ترین جاده های جهان

جاده ی یونگاس شمالی، بولیوی (North Yungas Road)

این جاده که به نام جاده ی مرگ هم شناخته می شود، به عنوان خطرناک ترین جاده جهان شناخته می شود. این جاده در دهه ی ۱۹۳۰ و به وسیله ی زندانیان جنگی ساخته شده است. آن ها در واقع زندانیانی با اعمال شاقه بودند که مجبور شدند تا این جاده را در دل کوه بکنند، بیشتر این جاده هنوز هم نرده ندارد و هنوز هم که هنوز است کشته می دهد. برای این که کمی هیجانتان را بالاتر ببریم باید اضافه کنیم که پهنای این جاده در بیشتر جاها به اندازه ای است که حتی یک وسیله ی نقلیه به زور می تواند از آن رد شود.

در شرایطی که هوا بارانی و زمین خیس باشد، سطح زمین کاملا گلی می شود و خطر سقوط صخره هم خیلی بالاست، البته لازم نیست که یادآوری کنیم در همین زمان ناگهان آبشارهایی از ناکجا آباد ممکن است به پایین سرازیر شوند! به طور میانگین هر ساله ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این جاده می میرند که باعث شهرت جهانی این جاده و قرار گرفتن آن در فهرست خطرناک ترین جاده های جهان شده است.

جاده ی یونگاس | خطرناک ترین جاده های جهان

بزرگراه سیچوان در تبت، چین (Sichuan-Tibet Highway)

بزرگراه سیچوان تبت در سال ۱۹۵۴ باز شد، این بزرگراه جنوب غربی چین را به تبت وصل می کند. این بزرگراه بسیار ناصاف و ناهموار است و در هنگام بودن و رانندگی کردن در آن می توان قطعات بزرگ تخته سنگ ها را دید که باعث شده تا مشکلات زیادی برای گردشگران به وجود بیاید. از فرو رفتن در گل و لای گرفته تا درگیری با راننده های دیگر در ترافیک و حتی بیماری در اثر ارتفاع ۵۰۰۰ متری!

این جاده تا ۲۱۴۰ کیلومتر کشیده شده است و اگر  فکر می کنید که آنقدر شجاع هستید که بتوانید خودتان را به چالش بکشید و بتوانید این کار را کنید، جایزه ی شما چشم اندازی بی نظیر از مناظر کوهستانی خواهد بود البته مراقب کمبود اکسیژن هم باشید!

بزرگراه سیچوان در تبت | خطرناک ترین جاده های جهان

جاده ی دره اسکیپرز، نیوزیلند (Skippers Canyon Road)

همه ی جاده های خطرناک جهان هم شناخته شده نیستند، یکی از بهترین مثال ها همین جاده ی دره اسکیپرز در نیوزیلند است که یک رانندگی نیم ساعته از بیرون کویینزتاون شما را به یکی از باریک ترین و نا امن ترین جاده ها می برد. جاده ای با شیب بسیار بالا اما چشم اندازی خارق العاده. اگر چه ممکن است که مجذوب این همه زیبایی در این جاده باشید اما حواستان را جمع کنید چرا که ممکن است این جاده سنگ قبر شما شود!

جاده دره اسکیپرز | خطرناک ترین جاده های جهان

بزرگراه آیر، استرالیا (Eyre Highway)

جاده ای که به جاده ی خونریزی مشهور است و هر کسی که در آن باشد را با خطری جدی مواجه می کند. این جاده از غرب تا جنوب استرالیا کشیده شده است و اگر چه که سطح به نسبت صاف و همواری دارد اما تعدادی پیچ بدجور دارد که باعث شده تا اسم آن در لیست خطرناک ترین جاده ای جهان قرار بگیرد. از طرف دیگر در شرایطی که هوا بارانی و جاده خیس باشد به شدت لغزنده می شود.

اما خوب این جاده از یک لحاظ دیگر هم خطرناک است و تا حالا کشته زیاد داده است. رانندگی در طول بزرگراه آیر بسیار خسته کننده است، جاده ای یکنواخت در میان زمین های کشاورزی با ترافیک کم و حتی منظره ای یا هر چیز دیگری که بتواند کمی سرگرم کننده باشد، همه این ها دلایلی خوب برای خواب آلودگی راننده ها هستند. این به آن معناست که بعد از رانندگی در یک مسیر مستقیم و بی انتها و بدون هیچ جذابیتی، ممکن است خواب آلوده شده و از جاده منحرف شوید.

بزرگراه آیر | خطرناک ترین جاده های جهان

خیابان کامن ولث، فیلیپین (Commonwealth Avenue)

رسیدیم به مورد آخر. جاده ی کام ولث فیلیپین نه یک جاده ی باریک است، نه جاده ای کوهستانی نه گلی و نه خلوت. در واقع بزرگراهی چند لاینه در قلب شهر Quezon در فیلیپین است و کاملا هم نرمال است، یا حداقل ظاهرش که اینطور نشان می دهد با این حال نبود چراغ های ترافیک، علائم راهنما و حتی محدودیت سرعت باعث شده تا بعضی از راننده ها از این هرج و مرج استفاده کنند و البته که خیلی بد رانندگی کنند. پس بهترین راننده ی دنیا هم که باشید اگر در خیابان کامن ولث باشید باز هم احتمال تصادفتان بالاست!

منبع: grunge.com

۸ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی هلسینکی
۸ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی هلسینکی
۱۰ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی تور استانبول
۱۰ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی تور استانبول
زیباترین قلعه هایی که می توانید در نزدیکی لیسبون ببینید
زیباترین قلعه هایی که می توانید در نزدیکی لیسبون ببینید
حمام های آنتونی کارتاژ، جاذبه ای مربوط به امپراطوری روم در تونس
حمام های آنتونی کارتاژ، جاذبه ای مربوط به امپراطوری روم در تونس