مسجد شیخ زاید ابوظبی | با شکوه ترین مساجد جهان

مسجد شیخ زاید

شاید وقتی که نام امارات می آید، اولین چیزی که به ذهنتان برسد همان آسمانخراش های بلند بالای دبی باشند که در بسیاری از موارد در دنیا رکورد دار هستند. اما این بار می خواهیم به شما یکی از زیباترین جاذبه ها را به نام مسجد شیخ زاید در ابوظبی معرفی کنیم. مسجدی با ساختاری کاملا متفاوت که از طلا و زیور آلات متفاوت تزیین شده است و یکی از چشمگیرترین بناهای دنیاست. با الی گشت همراه شوید:

مسجد شیخ زاید

مسجد شیخ زاید کجاست؟

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه شارجه امارات
معرفی هتل کمپینسکی امارات مال در دبی + تصویر

این مسجد در شهر ابوظبی قرار دارد و معماری چشمگیر آن و همچنین استفاده از المان های جذاب مختلف در آن باعث شده تا نامش در دنیا پر آوازه شود. لوستر این مسجد یکی از بزرگ ترین لوسترهای دنیاست  و همچنین فرشی که در آن قرار دارد هم از نفیس ترین و بزرگ ترین ها با وسعت بیشتر از ۷ هزار متر مربع است. همه ی این ها در کنار ساختار چشم نوار و معماری پر شکوه این مسجد آن را به اصلی ترین جاذبه گردشگری ابوظبی تبدیل کرده است.

زمان های بازگشایی مسجد شیخ زاید

گردشگران می توانند همه روزه از این مسجد دیدن کنند اما آخرین ساعت ورود آن ۹:۳۰ شب است و یادتان باشد که برای گشت و گذار کاملی در این شهر باید بین ۱ الی ۳ ساعت زمان بگذارید تا بتوانید همه جای آن را با خیال راحت بگردید.

  • روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب
  • روزهای جمعه از ۴:۳۰ بعدازظهر تا ۱۰ شب ( روزهای جمعه صبح فقط برای افرادی که می خواهند عبادت کنند باز است.)

اگر که خواستید در طول ایام ماه رمضان به ابوظبی سفر کرده  از مسجد شیخ زاید دیدن کنید، ساعت ها به این شکل است: روزهای شنبه تا پنجشنبه ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر و روزهای جمعه، مسجد بسته است.

مسجد شیخ زاید ابوظبی

هزینه ی ورودی

هزینه ی ورودی مسجد شیخ زاید رایگان است و در نتیجه هیچ بهانه ای برای نرفتن به این مکان خارق العاده دیدنی وجود ندارد.

چطور به مسجد شیخ زاید در ابوظبی برویم؟

این مسجد در شهر ابوظبی در امارات واقع شده است که در واقع پایتخت امارات است. این مسجد هر روزه میزبان صدها بازدید کننده است و معماری و سبک ساخت بی نظیر آن از آن چیزهایی است که تا آخر عمر در ذهن هر کسی باقی می ماند. اگر که بخواهید از دبی به ابوظبی بروید باید بدانید که می توانید به راحتی از روش زمینی و طی ۱٫۳۰ ساعت به آن جا برسید و برای رفتن به آن هم می توان ماشین اجاره کنید و راه دیگر هم استفاده از تاکسی است که شما را به راحتی به آن جا می رساند. حتی در بیرون این مسجد هم تاکسی هایی به مقصد دبی همیشه وجود دارند.

اگر هم بخواهید از فرودگاه ابوظبی به این مسجد بروید، ۲۰ دقیقه تا آن جا فاصله است.

داخل مسجد شیخ زاید ابوظبی
داخل مسجد شیخ زاید

برای ورود به مسجد شیخ زاید چه لباسی بپوشیم؟

مانند هر مسجد دیگری در دنیا این مسجد هم مقدس و مورد احترام است و باید موقع ورود به آن لباس پاک و مناسب داشته باشید. حتی در خود مسجد هم به افرادی که پوشش مناسب این مکان را نداشته باشند، به طور رایگان لباس هایی به نام عبا داده می شود، این لباس هزینه ای ندارد و رایگان است.

امکان ندارد که کسی وارد این مسجد با شکوه شود و دوست نداشته باشد تا چند سلفی عکس برای یادگاری از خودش در آن جا بگیرد. اما باید به یاد داشت که این جا مکانی مورد احترام و مقدس است.

شما حق بردن هیچ گونه خوراکی ای به داخل مسجد ندارید اما یک مرکز در داخل این مجموعه قرار دارد که می توان بعد از بازدید از آن جا خوراکی خرید.

قوانین عکاسی در مسجد شیخ زاید

اگر بخواهید برای استفاده های شخصی عکاسی کنید و یا فیلمبرداری انجام دهید، اجازه ی آن را دارید و حتی می توانید در محوطه هایی که اجازه دارید تریپاد را هم با خودتان ببرید.

پیشنهاد می کنیم برای این که بتوانید یک نمای کلی از این مسجد بزرگ را داشته باشید و هم مناره ها و هم گنبد در عکس به طور کامل بیفتد، از عریض ترین و پهن ترین لنزی که در بساط دارید استفاده کنید.

معماری مسجد شیخ زاید

بهترین زمان بازدید از مسجد شیخ زاید

مسجد شیخ زاید دو چشم انداز حیرت آور دارد که یکی از آن ها در روز و دیگری در شب است هم روز و هم شب های این مسجد فوق العاده است و البته غروب ها را هم نباید فراموش کرد. پیشنهاد می کنیم یک الی دو ساعت قبل از غروب خورشید خودتان را به آن جا برسانید و غروب زیبای خورشید را در پس این مسجد با ابهت ببینید.

زوایای مختلف مسجد شیخ زاید را دریابید

البته که گنبد این مسجد بسیار دیدنی است اما به همه جای این مجموعه دقت کنید و گوشه گوشه ی آن را به دقت ببینید. کوریدورهای مرمری این مسجد که در آن ها بیشترین و بهترین جزییات ممکن به کار رفته است و همچنین هال اصلی آن هر چشمی را به خود خیره می کند. سعی کنید تا کوریدور ها را از زوایای مختلف ببینید و برای عکاسی هم این موضوع را مد نظر داشته باشید. حوضچه ی آب بزرگی که در نزدیکی ورودی دارد و عکس مسجد را در خود منعکس کرده است بهترین جای این مسجد برای گرفتن چند عکس انعکاسی کم نظیر است.

مسجد شیخ زاید ابوظبی در شب

چند حقیقت جالب از مسجد شیخ زاید

  • به طور کلی ۸۲ گنبد در این مسجد وجود دارد که این گنبدها در اندازه های مختلفی هستند.
  • میلیون ها تن سنگ مرمر سفید خالص در ساخت این مسجد به کار رفته است که باعث شده تا در طول روز یک جای آرام و عالی و شب ها این مرمرها آبی جادویی ای به نظر برسند.
  • در ساخت مسجد شیخ زاید از ۲۴ لوستر کریستالی با طلای ۲۴ عیار استفاده شده است که همه ی این لوسترها از کریستال سواروفسکی هستند و همه ی آن ها در شهر مونیخ آلمان ساخته شده اند.
  • قالی سبز رنگی که در ورودی این مسجد وجود دارد، بسیار شیک و باشکوه و به رنگ سبز است و بزرگ ترین قالی دست باف جهان است!
گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)
گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)
گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش اول)
گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش اول)
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی
به ابوظبی سفر کنید و جشن بگیرید
به ابوظبی سفر کنید و جشن بگیرید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code