بهترین مسیرهای طبیعت گردی در روسیه

طبیعت گردی در روسیه

آیا شما از آن دسته آدم هایی هستید که وقتی به سفر می روید همش دلتان می خواهد دل به طبیعت بزنید، یک جا نشینید و برایتان ماندن در یک جا مثل کابوس می ماند؟! دلتان می خواهد به روسیه سفر کنید؟ پس حتما طبیعت گردی در روسیه باید یکی از برنامه های اصلی شما در این کشور باشد. شما می توانید در مسیرهای کوهستانی، ساحلی، جنگل و … در این کشور به گشت و گذار بپردازید و حسابی خود را سرحال و شاد کنید. الی گشت در ادامه این متن برای شما ۷ مورد از محبوب مسیرها برای طبیعت گردی در روسیه را آورده است؛ با ما همراه باشید.

طبیعت گردی در روسیه

کوه البروس | Mount Elbrus

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به روسیه
۱۰ مورد از مناظر چشمگیر طبیعت روسیه + تصویر
چگونه برای آتش روشن کردن در طبیعت هیزم ها را بچینیم؟

با اینکه البروس بلندترین قله در روسیه است اما در آن مسیرهای طبیعت گردی محبوب و متفاوتی وجود دارد. مسیرهای مختلفی هستند که شما را به قله هدایت می کنند و البروس را به قله ای تبدیل می سازد که هر شخصی، از مبتدی گرفته تا کوهنوردان بسیار حرفه ای، از آن لذت می برند. بهترین زمان رفتن به این کوه از ماه خرداد تا شهریور است که هوا در حالت معتدلی قرار دارد و بارش نیز کم است. خود را برای برپایی چادر در طول مسیر آماده کنید زیرا تا به امروز زیرساخت های گردشگری این منطقه آن چنان پیشرفت نکرده است و برای شب مانی باید کمپ بزنید؛ اما مطمئن باشید که چشم اندازی که از بالای قله نمایان است، هر گونه سختی را جبران خواهد کرد.

کوه البروس

کوه های اورال شمالی | Northern Urals

بخش های شمالی رشته کوه های اورال که در پارک ملی یوگیدوا (Yugyd-va) و منطقه حفاظت شده پچورا-ایلیچ (Pechora-Ilych) قرار دارد، به گفته بسیاری زیباترین مسیر طبیعت گردی در روسیه است که هر دوی آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده اند. یوگیدوا یکی از کم ساکن ترین پارک های ملی روسیه است که در مساحت ۲ هزار کیلومتر مربعی آن، هیچ گونه ساکن دائمی وجود ندارد. اینجا بهترین مسیر برای طبیعت گردان با تجربه است که می خواهند در روسیه غرق شوند. مسیرهای این منطقه بین ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشند و نیازمند کمپ زدن هستند. پچورا-ایلیچ مسیری با دسترسی بهتری است، پس اگر طبیعت‌گرد مبتدی هستید بهتر است این را انتخاب کنید تا بتوانید اولین تجربه های هایکینگ خود را داشته باشید.

کوه های اورال شمالی

وُتوُوارا | Vottvovaara

برای کسانی که به دنبال شگفتی هستند اما می خواهند یک مسیر طبیعت گردی قابل دسترسی داشته باشند، وُتوُوارا جای خوبی برای رفتن است. این مسیر در کارلیا نزدیک به فنلاند است. وتووارا محل مقدسی برای جمعیت بومی منطقه، مردم سامی است – آن‌ها این منطقه را به عنوان محل عبادت خود انتخاب کردند و آن هم به دلیل شکل گیری سنگ های فوق العاده ای است که پشت یخچالی قرار دارند که قدمت آن به ۱۰ هزار سال پیش بر می گردد.

وُتوُوارا

دریاچه بایکال | Lake Baikal

بایکال، یکی از بزرگترین دریاچه جهان از نظر مساحت و یکی از محبوب ترین مقاصد کشور روسیه از نگاه گردشگران است. با اینکه شما می توانید هر فصلی به این منطقه آمده و از مناظر چشمگیر آن لذت ببرید، اما اگر در تابستان به قصد طبیعت گردی در روسیه به اینجا آمدید، می توانید از مسیرهای زیادی که در اطراف دریاچه بایکال وجود دارند، دیدن کرده و حسابی حال و هوای دل خود را عوض کنید. هر نوع مسیر طبیعت گردی که بخواهید در این منطقه وجود دارد: از شلوغ و پر جمعیت گرفته، تا مسیرهایی که کاملا خلوت است، مسیرهای سختی که حرفه ای ها می توانند به آن بروند و یا آن مسیرهایی که همه حتی مبتدیان هم می توانند در آن طبیعت گردی کنند. شما می توانید از میان این همه مسیر یکی را به انتخاب خود انتخاب کنید که بسته به مسیر، از مسیرهای یک روزه شروع می شوند تا مسیرهایی که می توانید برای چند روز هم که شده خود را از شهرهای شلوغ صنعتی خلاص کنید.

دریاچه بایکال

آتشفشان چینه‌ای کلیوچوسکایا | Klyuchevskaya Sopka

یکی از دورترین نقاط روسیه در شرق که در فهرست میراث جهانی روسیه هم به ثبت رسیده است، آتشفشان های کامچاتکا (the volcanoes of Kamchatka) هستند. کلیوچوسکایا سوپکا یکی از فعال ترین آتشفشان های نه تنها در کامچاتکا بلکه در کل منطقه اوراسیا است. خوب است بدانید که این آتشفشان از سال ۲۰۰۰ تا به حال، ۵ بار فوران کرده است. این هم یکی دیگر از مسیرهایی است که مشتاقان طبیعت گردی در روسیه می توانند آن را امتحان کرده و در طبیعت آن زندگی کنند.

آتشفشان چینه‌ای کلیوچوسکایا

منطقه حفاظت شده استولبی | Stolby Nature Sanctuary

منطقه حفاظت شده استولبی (در زبان روسی به معنی ستون ها است) یک منطقه حفاظت شده طبیعی در نزدیکی شهر کراسنویارسک قرار دارد. این منطقه بسیار ارزشمند است زیرا تشکل های سنگی ستون مانندی در سراسر پارک گسترش یافته و چشم انداز بسیار زیبایی را شکل داده اند. مسیرهای پیاده روی از آسان به متوسط متفاوت است و این یک مکان عالی برای پیاده روی با خانواده محسوب می شود.

منطقه حفاظت شده استولبی

نواره کورونی | Curonian Spit

اگر عاشق طبیعت گردی در مسیرهای ساحلی هستید، پس به شما می گوییم که نواره کورونی درست مناسب اشخاصی است که می خواهند در طول یک نوار ساحلی پیاده روی کنند و از دریا و آسمان آبی لذت ببرند. اینجا در فهرست جهانی یونسکو به طور مشتکر برای کشورهای روسیه و لیتوانی به سبت رسیده است و یک خط ساحلی با تپه های شنی است که تالاب کورانیان (Curonian Lagoon) را از دریای بالتیک جدا می کند. نکته قابل توجه این است که این مسیر پر از گونه های خاص گیاهی و جانوری است که به دلیل مسائل محیط زیستی تنها به صورت پیاده می توان از اینجا بازدید کرد.

نواره کورونی

جزایر سولووتسکی | Solovetsky Islands

جزیره های سولووتسکی یکی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در روسیه است برای آن هایی که می خواهند طبیعت و تاریخ را با هم تجربه کنند. این جزایر بسیار زیبا و مناسب طبیعت گردی هستند و در نزدیکی اردوگاه گلاگ قرار دارند که زندانی های زیادی برای سال ها در اینجا محبوس شده اند و همچنین اتفاقات زیادی در جنگ جهانی دوم در این جزایر افتاده است.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد