معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه

طبیعت گردی در فرانسه | Hiking in France

کشور فرانسه با کوه های آلپ، جنگل های انبوه و چشم اندازهای بی نظیرش، یکی از محبوب ترین مقاصد برای طبیعت دوستان به شمار می آید. مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه از راه های طولانی و حرفه ای گرفته تا مسیرهایی که برای طبیعت گردان مبتدی نیز قابل انجام است، متنوع هستند. شما هم، اگر عاشق این تفریح هستید و قرار است به فرانسه سفر کنید، یادتان نرود که این کشور برایتان دیدنی های منحصر به فردی آماده کرده است. با الی گشت باشید تا به شما ۱۰ مورد از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه را معرفی کنیم.

مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه

تور دو مون بلان | Tour du Mont Blanc

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به پاریس
رمانتیک ترین مناطق پاریس
فرهنگ کافه نشینی در پاریس از چه زمانی شروع شد؟

بهتر است که متن را با یکی از معروف ترین مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه و در مون بلان (TMB) شروع کنیم. این مسیر نمادین بسیار طولانی است که به ۱۷۰ کیلومتر هم می رسد و در آن چشم اندازهای بسیار جذابی از کشور فرانسه، انتظار شما را می کشند. اگر بخواهید کل مسیر را طبیعت گردی کنید باید ۱۰ روز وقت آزاد داشته باشید. مسیر تو دو مون بلان از مرزهای ایتالیا و سوییس می گذرد و قبل از تمام شدن در فرانسه به طور کاملا مون بلان را دور می زند.

تور دو مون بلان

مسیر کوهپیمایی لوبرون | Luberon mountain trails

طبیعت گردی در پارک منطقه ای لوبرون یک لذت خالص است. مسیرهای پیاده روی از میان روستاهای زیبا و مرتفعی با چشم انداز باغ های انگور، زیتون و سنگ های مشهور قرمز لوبرون می گذرد. اگر چه روستای Gordes معروف ترین روستا در منطقه است، اما روستای Roussillon به همان اندازه شما را عاشق خود می کند. این مسیرها به طور کلی برای افراد با تمام توانایی ها عالی است و بهترین بخش این است که شما همه چیز را در این مسیر می بینید: کلیساهای صد ساله تا غارهای پیش از تاریخ.

مناظر روستای Roussillon

دون دو پیلا | Dune du Pilat

بلندترین تپه شنی در اروپا، اینجاست. دون دو پیلا در سواحل آتلانتیک فرانسه واقع شده و یک جاذبه طبیعی فوق العاده است. مسیر طبیعت گردی این منطقه، راهی ۳ کیلومتری است که نمای بسیار زیبایی رو به خلیج Arcachon دارد و یکی از بهترین دلایل طبیعت گردی در این مسیر، بالا رفتن از تپه های شنی است (که البته چندان هم که به نظر می رسد، ساده نیست) که حس و حالی متفاوت را به شما ارائه می دهد.

دون دو پیلا

سیرک گاوارنی | Cirque de Gavarnie

سیرک یخچالی (پهنه‌چال) گاوارنی در رشته کوه های پیرنه واقع شده است. سیرک یخچالی یک اصطلاح جغرافیایی است که به فرورفتگی بزرگ و گودال مانندی گفته می شود که توسط یخ‌رود در دامنهٔ کوه بوجود می آیند (توسط یخچال های باستانی). سیرک گاوارنی یکی از بهترین نمونه های پهنه چال است که یکی از بزرگترین آبشارهای اروپا نیز در وسط آن قرار دارد. مناظر اینجا واقعا غیر قابل توصیف هستند و اگر دلتان می خواهد درک خوبی داشته باشید، حتما خودتان باید طبیعت گردی در این مسیر را تجربه کنید.

سیرک گاوارنی

ژرژ دو وردون | Gorges du Verdon

ژرژ دو وردون، یک نقطه عالی در پروانس فرانسه است. آب های کریستالی فیروزه ای رنگ آن در کنار صخره های زیبا، این رودخانه را به یکی از بهترین مکان ها برای طبیعت گردی در فرانسه و شاید کل اروپا تبدیل کرده است. شما علاوه بر طبیعت گردی در مسیرهای این منطقه، می توانید دوچرخه سواری کنید و یا در رودخانه به کایاک سواری مشغول شوید.

ژرژ دو وردون

بام مدیترانه | The Mediterranean balcony

مسیر مدیترانه ای که به بام کوت دازور (Balcony of the Côte d’Azur) نیز معروف است، از منتون تا مارسی در طول مسیر GR51 ادامه پیدا می کند. این مسیر از میان زیباترین مناظر جنوبی فرانسه یعنی روستاهای مرتفع، جنگل های کاج کنار دریا و فلات هایی با چشم انداز کوه، گذر می کند. مسیرهای دسترسی به این منطقه، نسبت به موقعیتی که شما دارید، فرق می کند.

بام مدیترانه

سواحل نرماندی | Normandy beaches

این منطقه از فرانسه که با تاریخ عجین شده، یکی از پر رفت و آمدترین نقاط توریستی در فرانسه است اما با این حال هنوز هم جذابیت خود را از دست نداده و شما می توانید یکی از بهترین طبیعت گردی های عمر خود را اینجا داشته باشید.

سواحل نرماندی

کوهستان ژورا | The Jura Mountains

این کوهستان به نظر می رسد که تا بی نهایت ادامه دارد اما باید بدانید که ژورا تا ۲۵۰ کیلومتر طول داشته و در مرز فرانسه-سوییس قرار گرفته است. طبیعت گردی در فرانسه در کوهستان ژورا برای شما مناظر جذابی از جمله آبشار، دریاچه، گلوگاه و روستاهای زیبا را به ارمغان خواهد آورد.

کوهستان ژورا

دره لوآر | Loire Valley

طبیعت گردی در لوآر به خاطر اینکه اینجا بیشتر به دلیل قلعه های افسانه ای و روستاهای جذابش معروف است، نادیده گرفته می شود. مسیر دره لوآر یک راه ۳ کیلومتری است که چشم اندازهای بی نظیر و هیجان انگیزی را برای شما فراهم کرده و شما در آن به معنای واقعی زندگی خواهید کرد. اگر طبیعت گرد حرفه ای هستید و می خواهید مسیر طولانی تری را امتحان کنید، به مسیر GR3 بروید که تقریبا می توان گفت مسیر رودخانه لوآر را دنبال می کند.

دره لوآر

مسیر مون سن میشل | Mont Saint Michel trail

مون سن میشل هم مانند مسیر دره لوآر یکی از معروف ترین منطقه ها در کشور فرانسه می باشد که چند مسیر مختلف را در خود جای داده است. با این حال مسیر Pilgrims یکی از برترین مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه است که البته برای طبیعت گردان مبتدی نیز مناسب می باشد. البته اگر بخواهید کل مسیر مون سن میشل را طبیعت گردی کنید به چندین روز زمان نیاز دارید و باید قدرت بدنی خوبی نیز داشته باشید.

مسیر مون سن میشل

مسیر های پیرنه | High Pyrenean Trail

یکی دیگر از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در فرانسه را می توان قطعا مسیر Haute Randonnée Pyrénéenne در کوه های پیرنه (HRP) دانست. این مسیر یک راه کوهستانی بین آتلانتیک تا مدیترانه است که پوشش کل مسیر زمان زیادی می خواهد به قدری که اگر بخواهید این مسیر را کامل طی کنید، به ۴۵ روز کامل نیاز دارید. البته همانطور که مشخص است، سخت بودن این مسیر به معنی آن است که مناظر بکرتر و دست نخورده تری پیش رویتان خواهد بود.

منبع: theculturetrip.com

۷ چیزی که در یک سفر اکوتوریستی شما را تهدید می کند
۷ چیزی که در یک سفر اکوتوریستی شما را تهدید می کند
رز بسیار گران قیمتی که تنها در کویر می روید! + تصویر
رز بسیار گران قیمتی که تنها در کویر می روید! + تصویر
نازار، دریایی با هولناک ترین امواج جهان+ تصویر
نازار، دریایی با هولناک ترین امواج جهان+ تصویر
۱۰ آبشار با زیبایی خیره کننده
۱۰ آبشار با زیبایی خیره کننده

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code