بلیط هواپیما

مسیرهای فوق العاده و زیبای جهان

tianmen-mountain-road

گاهی مسیرهای برخی سفرها خود به یک مقصد توریستی تبدیل می شوند

زیبایی های مسیر به حدی است که دیگر مقصد اهمیت خود را از دست داده و گردشگران بیشتر برای لذت بردن از زیبای های مسیر راهی سفر می شوند. البته این اتفاق بیشتر در سفرهای زمینی که افراد با مناظر اطراف و چشم اندازهای نزدیک روبرو هستند رخ می دهد. در این مطلب ۱۰ جاده دیدنی که در سفرها با آنها می توان مواجه شد توصیف می شود. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
توقف زمان در گذرگاه های رویایی را حس کنید
آیا جاده ابریشم واقعاً یک جاده است؟

route-norvege-atlantique

جاده ۶۶ ، ایالات متحده آمریکا

جاده ۶۶ مشهور به « جاده مادر» یک مسیر زمینی افسانه ای در ایالات متحده آمریکا می باشد. طول این جاده بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر بوده و ۸ ایالت از شهرهای شیکاگو و لس آنجلس را به هم پیوند می زند.

جاده قراقروم ، پاکستان.

جاده بین المللی قراقروم در ارتفاع ۴۶۹۳ متری در نواحی مرزی چین و پاکستان واقع شده و مرتفع ترین جاده آسفالته جهان به شمار می رود. جاده قراقروم در عین حال که دیدنی است، یکی از خطرناکترین جاده های دنیا نیز به شمار می رود.

جاده اقیانوس اطلس، نروژ

جاده اقیانوس اطلس (آتلانتیک) در کشور نروژ یک شاهکار مهندسی به طول ۸٫۳ کیلومتر می باشد که شهرهای مولده و کریستیانسوند در فیوردهای غربی را به هم متصل می نماید. این جاده دارای دهها پل بوده و روی جزایر کوچک و صخره های متعددی بنا شده و از فراز آب های اقیانوس اطلس شمالی عبور می نماید. رانندگان هنگام سفر از این جاده احساس می کنند روی آب های اقیانوس در حال حرکت هستند.

گردنه سانی، آفریقای جنوبی

این جاده به طول ۹ کیلومتر در ارتفاع حدود ۲۸۰۰ متری و منتهی الیه غرب ایالت کوازولو- ناتال آفریقای جنوبی در مرز با لسوتو ساخته شده است. گردنه سانی جاده ای بسیار تماشایی و در عین حال بسیار خطرناک است به دلیل دره های بسیار عمیقی که در این جاده وجود دارد، بهتر است راننده فاصله اش را از حاشیه جاده مشرف به این دره ها، حفظ کند.

شاهراه یک، کالیفرنیا.

پاسیفیک کاست هایوی (شاهراه ساحل اقیانوس آرام) از ابتدا تا انتهایش یک مسیر رویایی است. طول این شاهراه ۸۸۲ کیلومتر بوده در امتداد ساحل اقیانوس آرام قرار گرفته و از شهرهای مهمی چون سان فرانسیسکو و لس آنجلس می گذرد. مناظر پیرامون این شاهراه واقعا زیبا و دیدنی هستند.

جاده تیانمن، چین

جاده تیانمن تنها ۱۱ کیلومتر است اما در همین مسیر کوتاه ۹۹ پیچ وجود دارد که برخی از آنها ( ۳۷ درجه زاویه ) بسیار تند هستند، طوری که راننده ناوارد ممکن است در آن سرگیجه بگیرد. این جاده کوهستانی در شمال استان هونان چین به غارهای تیانمن منتهی می شود.

جاده بزرگ اقیانوس، استرالیا

جاده بزرگ اقیانوس در امتداد ساحل جنوب شرقی استرالیا بین شهرهای تورکای و آلنسفورد قرار گرفته است. این جاده در فهرست میراث ملی کشور استرالیا به ثبت رسیده است.

جاده دادس، مغرب

جاده کوهستانی دادس در شرق مراکش در کوهستان های اطلس علیا قرار گرفته است. این جاده پر پیچ و خم از جاذبه های توریستی کشور مغرب به حساب می آید.

جاده ۴۰، آرژانتین

جاده ۴۰ که به موازات سلسله جبال آند در آرژانتین ساخته شده است با طول ۵۵۰۰ کیلومتر، از طویل ترین جاده های جهان به شمار می رود. مناظر پیرامون این جاده بسیار زیبا و متنوع است. جاده ۴۰ از ۲۰ پارک ملی و ۱۸ رودخانه در کشور آرژانتین می گذرد.

جاده خلیج کیپ، جزیره موریس

جاده خلیج کیپ در جنوب جزیره موریس بین فلیک – آن – فلاک و بل اومبر واقع شده است. این جاده به اندازه ای ایمن و راحت است که راننده نیز می تواند با خیال راحت مناظر چپ و راست جاده را مشاهده کرده و از آنها لذت ببرد. در یک سوی جاده، چشم انداز آب های فیروزه ای رنگ و در سوی دیگر منظره یک پوشش گیاهی انبوه و متنوع، مسافران جلب خود می کند.

تصاویری که برنده جایزه مسابقه عکاسی جهان طبیعت شدند
تصاویری که برنده جایزه مسابقه عکاسی جهان طبیعت شدند
رکوردشکنی واشنگتن در کسب درآمدهای گردشگری
رکوردشکنی واشنگتن در کسب درآمدهای گردشگری
عظیم‌ترین شهر چوبی جهان، یادگار تاریخی اسرار‌آمیز
عظیم‌ترین شهر چوبی جهان، یادگار تاریخی اسرار‌آمیز
تصاویری آرامش بخش از تونل گل‌های ویستریا در ژاپن
تصاویری آرامش بخش از تونل گل‌های ویستریا در ژاپن