alexaa

آیا شما هم این ۲۰ اشتباه را در سفر مرتکب می شوید؟

نکات کاربردی برای توریست های حرفه ای و غیر حرفه ای

شاید خودتان را یک توریست حرفه ای می دانید و فکر می کنید با همه ی رازهای یک سفر خوب آشنا هستید. اما حتی اگر گردشگر حرفه ای هم باشید ممکن است در سفرتان اشتباهاتی را مرتکب شوید که مشکلاتی را برایتان به همراه بیاورد. در زیر تعدادی از این اشتباه ها آمده است که شاید شما هم مرتکب می شوید اما خودتان نمی دانید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
بهترین مقصدها برای خانم هایی که تنها سفر می کنند کدامند؟
انتشار ۳ نتیجه عجیب از تاثیر سفر بر سلامتی

پاسپورت | سفرفکر می کنید که یک پاسپورت معتبر همه ی آن چیزی است که نیاز دارید

حتی اگر پاسپورتتان معتبر هم باشد این را به خاطر داشته باشید که در بعضی کشورها مثل روسیه و چین پاسپورت باید تا ۶ ماه بعد از پرواز برگشت تان به خانه تان هم معتبر باشد و در اروپا هم ۲۶ کشور وجود دارند که در آنها نیاز است  پاسپورت تا ۳ ماه بعد از سفر هم معتبر باشد.

تلفن تان را در کشور مقصد چک نمی کنید

مثلا اگر از تایلند چند تا تماس داشته باشید، اتفاق خاصی نمی افتد و قبض آن به اندازه ی پول ماشین تان نمی شود، اما بد نیست همیشه گوشیتان را در کشور مقصد چک کنید تا خرج اضافه برای خودتان نخراشید.می توانید قبل از سفر، در اینترنت درباره ی هزینه ی شارژ و تماس کشورهای مختلف تحقیق کنید.

مدارک مهم سفرفقط به برگه ها تکیه می کنید

فرض کنید پاسپورت و بقیه مدارک مهم تان اتفاقی گم می شود، همین موضوع کافی است تا شیرینی سفرتان به زهر تبدیل شود. همیشه از همه ی مدارک اصلی تان اسکن بگیرید و برای خودتان ایمیل کنید. این اطلاعات می تواند شامل شماره سفارتخانه ی کشور و اطلاعات کارت های بانکی تان هم باشد، شاید نیاز داشتید که باطلشان کنید.

مثل یک توریست لباس می پوشید

اگر با طرز لباس پوشیدنتان نشان دهید که توریست هستید، در واقع دارید خودتان را به عنوان هدف اصلی جیب برها و سارقان و بقیه ی  شخصیت های بد نشانه گذاری می کنید. مثل پوشیدن شلوارک در جایی که همه لباس های فرم و رسمی دارند، گذاشتن کلاه های حصیری لبه دار روی سر، پوشیدن جوراب با صندل، انداختن دوربین عکاسی دور گردن و کارهای دیگری مثل این.

آداب سفربدون توجه به آداب و رسوم کشور مقصد سفر می کنید

قبل از سفر بهتر است درباره ی آداب و رسوم و حتی طرز لباس پوشیدن مردم کشور مقصد خوب تحقیق کنید و رفتارهای آنها را مطالعه کنید تا در آنجا اشتباهی نکنید. مثلا آیا ارتباط مستقیم چشمی نشانه ی احترام است یا بی احترامی، یا لباس هایی که شما دارید همراهتان می برید، در آنجا اصلا می توانید بپوشید یانه و… برای اینکار می توانید از برنامه های اپلیکیشن راهنما استفاده کنید.

چمدانتان را بیش از حد پر می کنید

وسوسه نشوید که هر چه در کمد لباس تان دارید را در چمدانتان بچپانید وگرنه در بهترین حالت این اتفاق می افتد که بیشتر آنها را نمی توانید بپوشید و بقیه را هم فقط می رسید یکبار بپوشید. قبل از اینکه سفر کنید، بهتر است لیستی از جاهایی که می خواهید بروید و فعالیت هایی که ممکن است داشته باشید تهیه کنید و بعد با توجه به ان چمدانتان را ببندید.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد