بلیط هواپیما

قطار ارزان تهران استانبول با کروز دریاچه وان!

آیا ایران به ترکیه قطار دارد؟ اگر پرواز، شما را تنها به مقصد می رساند و در طول راه تنها آسمان و ابرها را می بینید. سفر زمینی به ترکیه با قطار به شما اجازه می دهد تا از هر آنچه که روی زمین وجود دارد، دیدن کنید. مسیر قطار تهران استانبول با جاذبه های ترکیه و ایران پر شده است. سفری لذت بخش برای افرادی که عاشق تماشای طبیعت روی زمین هستند. یا حتی از پرواز می ترسند! سفر با قطار راحتی بیشتری به نسبت اتوبوس یا حتی هواپیمای پراسترس با تکان های شدید دارد.

بیشتر گردشگران، استانبول ترکیه را مقصد نهایی سفر خود می دانند؛ در صورتی که استانبول غربی ترین و دورترین شهر توریستی ترکیه به ایران است. پرواز مستقیم استانبول از تهران به شما اجازه بازدید از زیبایی های مسیر مابین دو کشور را نمی دهد. در مسیر قطار مسافربری تهران استانبول امکان تماشای زیبایی های هر شهر و ایستگاه را دارید.

با قطار تهران به استانبول دیگر قرار نیست که سفر شما همانند پرواز استانبول یک ساعته تمام شود. پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مقاله مجله ی گردشگری الی گشت را بخوانید تا با مسیر ترکیه با قطار را بشناسید. سفری که بیشتر از یک روز طول می کشد اما تمام طول سفر پر از تفریح، جاهای دیدنی و تجربه ای جدید است.

رزرو تور استانبول

خرید بلیط قطار تهران به استانبول توسط گردشگران خارجی

چرا سفر به ترکیه با قطار تهران به استانبول؟

ترکیه از همسایه های ایران بوده که نیاز به ویزا را برای مسافران ایرانی راحت نموده است. از طرفی به خاطر پایین بودن هزینه های سفر و نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم مردم ترکیه با ایرانیان این محبوبیت بیشتر شده است. با راه اندازی قطار تهران استانبول و تبریز وان در ۹۷ و ۹۸ مسافران ترکی و ایرانی، قدرت انتخاب بیشتری دارند. تنها کافیست برای خرید بلیط قطار تهران استانبول ۹۸ به آژانس های فروش بلیط قطار مراجعه کنید. آژانس های معتبری مانند الی گشت فروش بلیط قطار ایران ترکیه را انجام می دهند. امکان خرید آنلاین و ارز ریالی به ازای یورو برای هر تاریخی که می خواهید از مزایای سفر به ترکیه با قطار است.

از طرفی کمتر شدن هزینه های حمل و نقل به ترکیه با قطار به جای پرواز استانبول روی دیگر این سکه است. ویژگی که امکان سفر برای افراد بیشتری را فراهم می کند.راهنمای قیمت بلیط قطار تهران آنکارا

توقف در مسیر قطار تهران استانبول در کدام ایستگاه هاست؟

منظور از مسیر قطار تهران استانبول رسیدن به آنکارا و در نهایت ادامه مسیر تا پرطرفدارترین شهر ترکیه است. بنابراین در تور استانبول زمینی تمام مراحل سفر به عهده خود مسافر است. قطار تهران آنکارا از مسیری با طبیعتی زیبا گذر می کند. ایستگاه هایی که قطار تهران آنکارا در آن ها توقف دارد را در جدول زیر خواهید دید.

نام ایستگاه ورود مدت زمان توقف به دقیقه حرکت
اولین ایستگاه: تهران ۲۱:۵۵
کرج ۲۲:۴۸ ۹ ۲۲:۵۷
قزوین ۰۰:۱۷ ۵ ۰۰:۲۲
زنجان ۰۲:۳۱ ۵ ۰۲:۳۶
میانه ۰۴:۲۷ ۵ ۰۴:۳۲
مراغه ۰۷:۴۶ ۵ ۰۷:۵۱
تبریز ۰۹:۴۹ ۵۰ ۱۰:۳۹
رازی ۱۴:۱۰  ۳۰  ۱۴:۴۰
وان ۱۷:۳۰  ۶۰  ۱۸:۳۰
آنکارا ۰۷:۵۰

قطار تهران وان به ایستگاه تبریز که می رسد، ۴ ساعت توقف دارد. در این ایستگاه کارهای مربوط به پاسپورت و ویزای ترکیه انجام می شود. هزینه عوارضی خروج از مرز از مسافران گرفته می شود. مسافرانی که از تبریز بلیط خود را تهیه کرده اند، به قطار سوار می شوند؛ چنین دلایلی توقف طولانی در تبریز را سبب می شود. مدت زمان سفر با قطار از تهران به آنکارا ۶۰ ساعت یعنی ۳ روز طول می کشد. کسانی که علاقه مند به سفرهای زمینی هستند، پیشنهاد می دهیم مطلب «مسیرهای زمینی برای سفر به خارج کشور» را مطالعه کنند.

جاذبه های مسیر قطار تهران استانبول در زمستان

کروز دریاچه وان، از جاذبه های مسیر قطار تهران استانبول

در سفر به ترکیه با قطار تهران آنکارا پس از رسیدن به ایستگاه وان، مسافران سوار کروز دریاچه وان می شوند. پس از قایق سواری ۴ ساعته به اسکله تات وان می رسند. از آنجا دوباره سوار قطار شده و به آخرین ایستگاه یعنی آنکارا می رسند. مسافران با خرید بلیط قطار تهران آنکارا، هزینه بلیط قایق سواری را هم می پردازند. با این سفر، نه تنها از جاذبه های طبیعی طول مسیر دیدن می کنید، بلکه تماشای دریاچه وان را هم از دست نمی دهید.

مسیر قطار تهران استانبول با دو قطار تهران وان و تهران آنکارا ۳ روز در هفته انجام می شود. مدت زمان سفر قطار تهران وان ۲۰ ساعت خواهد بود. برای خرید بلیط قطار آنکارا روزهای چهارشنبه هر هفته را بگردید. قطار تهران وان هم، روزهای دوشنبه و ۵شنبه حرکت دارد.

برای برگشت از ترکیه به ایران با قطار هم می توانید سفر با قطار را انتخاب کنید. قطار آنکارا تهران روزهای پنج شنبه از آنکارا حرکت می کند.

کروز دریاچه وان در میانه راه قطار ایران ترکیههزینه ها و قیمت بلیط قطارهای ایران ترکیه

از تهران و تبریز ۲ قطار حرکت برای دو مقصد آنکارا و وان حرکت دارند. مسیر قطار تهران استانبول از ترکیب این قطارها با روش های دیگر سفر تشکیل شده است. از هیچ سایتی نمی توانید بلیط قطار تهران استانبول را خریداری کنید. گردشگرانی که قصد سفر به قطار به استانبول را دارند، باید به یکی از روش های زیر اقدام کنند:

  • خرید بلیط قطار تهران آنکارا و ادامه مسیر آنکارا به استانبول با اتوبوس یا ماشین
  • خرید بلیط قطار تبریز وان و ادامه مسیر با پروازهای داخلی ترکیه، اتوبوس یا ماشین

براساس تعریف بالا، امکان خرید بلیط قطار تبریز استانبول به صورت مستقیم وجود ندارد. همانطور که امکان خرید بلیط قطار تهران استانبول را ندارید. بیشتر آژانس هایی که خبر از خرید بلیط قطار استانبول یا ترو استانبول با قطار را می دهند، تنها تا آنکارا می روند. ادامه مسیر آنکارا تا استانبول به روش های دیگری که گفته شد، انجام می شود. بیایید کمی به این موضوع به دید مثبت تری نگاه کنیم. تنوع جاذبه با وسایل حمل و نقل عمومی را در مسیر قطار تهران استانبول خواهید دید. کسانی که به دنبال سفر به استانبول هستند، در هزینه سفر زمینی به ترکیه می توانند صرفه جویی کنند. به این صورت که هزینه رفت و برگشت به استانبول با قطار از هزینه خرید بلیط هواپیما استانبول یک طرفه بسیار کمتر خواهد بود.

مراکز فروش بلیط قطار تهران استانبول

آیا امکان خرید بلیط  قطار تهران استانبول وجود دارد؟

برای رسیدن به استانبول بایستی بلیط قطار تهران آنکارا را خریداری کنید. قیمت بلیط قطار تهران آنکارا ۹۸ از ۷۲۰ هزار تومان کمتر خواهد بود. پس از رسیدن به آنکارا، برای ادامه مسیر، می توانید به سراغ پروازهای داخلی ترکیه بروید. هزینه پروازهای داخلی ترکیه بسیار ارزان تر از پروازهای بین المللی و حتی نرخ بلیط قطار تهران استانبول خواهد بود. به فرودگاه آنکارا رفته و پرواز استانبول را خریداری کنید.

روش دوم، خرید بلیط قطار سریع السیر آنکارا استانبول است. از راه آهن آنکارا این بلیط را تهیه کنید و ۵ ساعت دیگر مسیر آنکارا تا استانبول را ادامه دهید. دقت داشته باشید که بلیط قطار آنکارا برای ایستگاه های راه آهن مختلفی در استانبول فروخته می شود. می توانید در مطلب «سفر به ترکیه با قطار» تفاوت ایستگاه های راه آهن استانبول را بخوانید.

  • کرایه ماشین و اتوبوس هم از دیگر روش های طی کردن این مسیر است.

قیمت بلیط قطار تهران آنکارا استانبول با واگن های 4 تخته

قیمت بلیط قطار تهران وان ۹۸، ارزان ترین هزینه سفر به ترکیه

۲ روز در هفته امکان خرید بلیط قطار تهران به وان را دارید. قیمت بلیط ترکیه با قطار به مقصد وان حدود ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود. برای خرید بلیط قطار تهران آنکارا یا بلیط قطار تهران وان می توانید با شماره ۸۵۴۰ ۰۲۱ آژانس الی گشت تماس بگیرید. مشاوران ما در آژانس شما را راهنمایی می کنند و سوالات پیش آمده را پاسخ می دهند. همچنین امکان خرید بلیط قطار ایران ترکیه را برای افراد مختلف فراهم می کنند. از هزینه های جانبی این سفر، پرداخت عوارض خروج از کشور در ایستگاه مرزی است.

قیمت بلیط قطار تهران استانبول، 3 ستاره البرز

  • نوع قطار در مسیر تهران آنکارا چیست؟

قطار تهران آنکارا قطاری ۳ ستاره با کوپه های ۴ تخته است. قطار ۴ تخته البرز در مسیر تهران استانبول حرکت دارد و دارای میان وعده رایگان برای مسافران است. این قطار رستوران داشته و می توانید وعده های غذایی خود را در طول سفر به استانبول خریداری کنید.

  • از تهران تا استانبول با قطار چند ساعت است؟

مسافت تهران تا استانبول با قطار تهران آنکارا بیش از ۶۰ ساعت خواهد بود. تهران تا آنکارا ۲ روز زمان می برد و از آنکارا تا استانبول با اتوبوس ۵ ساعت در راه هستید. پرواز آنکارا به استانبول هم یک ساعت زمان می برد. می توانید بلیط هواپیما آنکارا استانبول را از سایت الی گشت خریداری کنید.

تمام مزایای سفر با قطار به ترکیه را در این مقاله مرور کردیم. مسیر قطار تهران استانبول را به شما توضیح دادیم و گفتیم که امکان خرید بلیط قطار تهران آنکارا را خواهید داشت. بنابراین در تور استانبول با قطار، منظور سفر به آنکارا با قطار خواهد بود. ادامه مسیر با اتوبوس یا دیگر وسایل نقلیه اتفاق می افتد! همچنین جاذبه های قطار تهران آنکارا را نام بردیم. با تمام این اطلاعات، امکان مقایسه و انتخاب روش های سفر به ترکیه را خواهید داشت. در کامنت ها برای ما و دیگر خوانندگان از تجربه سفر به ترکیه با قطار خود بنویسید.

هتل آوانتگارد استانبول
هتل آوانتگارد استانبول
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره استانبول
معرفی بهترین هتل های ۵ ستاره استانبول
معرفی هتل ۳ ستاره سد در استانبول
معرفی هتل ۳ ستاره سد در استانبول
رویدادهای هنری استانبول را به حافظه بسپارید
رویدادهای هنری استانبول را به حافظه بسپارید