معرفی بهترین مراکز یوگا در بمبئی

بهترین مراکز یوگا در بمبئی

وقتی حرف از یوگا می زنیم همه ناخودآگاه یاد کشور هند می افتند. ورزش یوگا این روزها بسیار رایج شده است و با تایید اثرات بسیار خوبی که بر سلامت جسم و روان دارد توسط کارشناسان توصیه می شود. کشور هند مهد ورزش یوگاست و مراکز مختلفی در نقاط مختلف هند برای این ورزش وجود دارد. شهر بمبئی به عنوان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای هند هم از این قاعده مستثنی نیست و برخی از بهترین مراکز یوگا در هند در این شهر قرار دارند. در این مراکز آموزش یوگا در تمام سطوح برگزار می شود و علاوه بر آن، کارگاه های یک یا دو روزه و آموزش مدیتیشن و … نیز به مراجعه کنندگان آموزش داده می شود. اگر قصد سفر به بمبئی را دارید و دوست دارید سری به این مراکز بزنید و یوگا را در کشور خاستگاهش امتحان کنید با الی گشت همراه باشید. بهترین مراکز یوگا در بمبئی را در ادامه به شما معرفی می کنیم.

مراکز یوگا در بمبئی

موسسه یوگا | The Yoga Institute

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بمبئی
معرفی فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی بمبئی

این موسسه یکی از قدیمی ترین مراکز یوگا در بمبئی است و در سال ۱۹۱۸ تاسیس شده است. این مرکز سال ها پیش از آنکه یوگا به ورزشی باب روز تبدیل شود در این مکان وجود داشته است. این مرکز به عنوان یکی از پیشکسوتان در این زمینه همچنان فعال است و به آموزش یوگا می پردازد. یوگی ها معتقدند یوگا تنها یک ورزش نیست، بلکه روش و سبکی برای زندگی است و تمام جنبه های فیزیکی و  روانی فرد را در بر می گیرد. استادان یوگا در این موسسه معتقدند یوگا باید به بخشی از زندگی شما تبدیل شود و علاوه بر کلاس های آموزشی که در این موسسه برگزار می کنند شما را آموزش می دهند تا به یک یوگی تبدیل شوید. طبق گفته ها در این موسسه تاکنون ۴۰۰۰۰ نفر توانسته اند مدرک تدریس یوگایشان را دریافت کنند.

آدرس: Shri Yogendra Marg, Opposite Railway Quarters, Yoga Institute Rd, Prabhat Colony, Santacruz East, +02 226 110 506

استودیو یوگا

خانه یوگا | The Yoga House

این استودیو با اعتقاد به اینکه یوگا باارزش ترین میراث هندوستان برای جهانیان است کلاس های آموزش یوگا را در سطوح مختلف برگزار می کند. این استودیو نیز یکی از بهترین مراکز یوگا در بمبئی است و علاوه بر کلاس های آموزشی، کارگاه های کوتاه مدت و جلسات یک روزه نیز در این مرکز انجام می شود. اگر چند روزی در بمبئی هستید پیشنهاد می کنیم حتما در این جلسات شرکت کنید. در خانه یوگا بیش از ۳۰ کلاس هاتا یوگا در هفته برگزار می شود و مربی های خصوصی نیز به آموزش انواع تمرینات یوگا می پردازند. کارگاه های یوگا نیز شامل جلسات گروهی مدیتیشن همراه با موسیقی کلاسیک است. خانه یوگا در شهر مشهور وارناسی هند نیز یک شعبه دارد و در آنجا نیز به ارائه آموزش یوگا می پردازد.

آدرس: Nargis Villa/Water Bungalow, Sherly Rajan Road, Bandra West, +02 265 545 001

یوگا ۱۰۱

این استودیوی کوچک در آندری (Andheri) طیف متنوعی از کارگاه های یوگا را برگزار می کند و تلاش می کند تمام افراد جامعه را به یوگا علاقمند کند و در یک کلاس گردهم بیاورد. این استودیو جوی بسیار صمیمی و دوستانه دارد و در یک محیط آرام بخش آموزش های کاربردی یوگا را به افراد یاد می دهند. در یوگا ۱۰۱ آموزش های مقدماتی تا پیشرفته ارائه می شود و حتی یک کتابخانه در این مرکز وجود دارد که انواع کتاب های مرتبط با یوگا را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

آدرس: Versova Rd, Aram Nagar, Andheri West, +02 261 229 466

یوگا و مدیتیشن در بمبئی

یوگاکارا | Yogakara

یوگا ورزشی آرام بخش است و تصور کنید فرصتی باشد که در کنار دریا یوگا انجام دهید! یکی از بهترین مراکز یوگا در بمبئی یعنی یوگاکارا این فرصت فوق العاده و منحصربفرد را فراهم کرده است. یوگاکارا این امکان را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد و انواع کلاس ها و کارگاه های یوگا را در کنار دریا و در طبیعت انجام می دهد. علاوه بر تمرینات ورزشی یوگا، آموزش مدیتیشن، تراپی های جوانسازی و پیشگیری از بیماری ها نیز در این مرکز ارائه می شود. این مرکز علاوه بر این، کلاس های درمانی ویژه ای را در کوه های هیمالیا برگزار می کند که جنبه آرامش بخشی فوق العاده ای دارند و افراد از کشورهای مختلف برای شرکت در این دوره ها به این مرکز می آیند.

آدرس: Shoeb Manzil/SBI Building, 1st Floor, Off Perry Cross Road, Near Otters Club, +02 226 511 464

تمرینات یوگا

بارات تاکور آرتیستیک یوگا | Bharat Thakurs Artistic Yoga

این مرکز هم از جمله بهترین مراکز یوگا در بمبئی هند است و معتقد است که یوگا چیزی بیش از تمرینات ورزشی ساده است. به همین دلیل آرتیستیک یوگا یا یوگای هنری را به وجود آورده است تا به مردم کمک کند به تناسب و تعادل برسند و از بیماری ها پیشگیری کنند. بارات تاکور، موسس این مرکز مدعی است که سیستم جدیدش با خلاقیت و پویایی بالایی که دارد به شیوه ای بی نظیر بر بدن تاثیر می گذارد و تکنیک های قدیمی یوگا را با تمرینات مدرن و علمی ترکیب می کند. به باور مسئولین این مرکز، یوگای هنری تاثیری به مراتب بیشتر از یوگای سنتی دارند و با ادغام تکنیک های مدرن، شیوه ای نو و موثر به وجود آورده است. این مرکز کلاس هایش را هم به شیوه ای مدرن برگزار می کند و در کنار کلاس های حضوری که در بمبئی، دهلی نو، حیدرآباد، بنگلور، دبی و مسکو دارد کلاس های مجازی را هم برگزار می کند. آرتیستیک یوگا با استقبال عمومی بسیار خوبی مواجه شده است و در حال افزایش شعبه های خود در کشورهای دیگر دنیاست.

آدرس: Raheja Classique Club, Next To Infinity Mall, Link Road, Andheri West, +18 001 021 000

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code