معرفی جاذبه های هانگزو

جاذبه های هانگزو

هانگزو شهری که به مناظر تماشایی معروف است هر سال بیشتر از ۲۰ میلیون گردشگر را از نقاط مختلف جهان به اینجا می کشاند. چشم اندازهای نابی که طبیعت به هانگزو بخشیده به همراه تاریخ هزاران ساله اش شهری را به وجود آورده که ویژگی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بینظیری دارد. امروز الی گشت گوشه ای از زیبایی ها و جاذبه های هانگزو را به شما معرفی می کند، ما را همراهی کنید.

هانگزو هتل

دریاچه وست (West Lake)

مطالب مرتبط:
برای آنهایی که می خواهند به هانگزو سفر کنند
شانگهای بزرگترین شهر چین

هر وقت صحبت از هانگزو می شود ناخداگاه یاد دریاچه وست معروفش می افتیم، این دریاچه که از سه طرف به تپه های کوهستانی منتهی می شود برای قرن هاست که شگفتی این شهر است. به این دریاچه و مناظر اطراف آن که نگاه می کنید با تماشای شکل عجیب و غریب تپه ها، جنگل های تماشایی، چشمه ها، شاخ و برگ های انبوه و درختان پر از شکوفه در بهار به همراه گنجینه ای از مجسمه ها و معماری های زیبا انگار باغ های سنتی چینی با همه ویژگی های منحصربفردش در جلوی چشمانتان ظاهر شده است. دو گذرگاه، این دریاچه را به ۵ بخش مختلف تقسیم کرده که به بزرگ ترین قسمت آن دریاچه بیرونی می گویند. تپه ای در میان دریاچه بیرونی و دریاچه شمالی داخلی قرار دارد که اگر به بلندای آن بروید چشم انداز طبیعت اطراف هوش  از سرتان می برد. اینجا نه فقط برای دیدن طبیعت بینظیر چین بلکه برای دیدن معماری خاص چینی هم بهترین محل است.

دریاچه وست

عبادتگاه یوفی (Yue Fei Temple)

اگر در دریاچه وست فقط فرصت بازدید از یکی از بناهایش را دارید به عبادتگاه یوفی بروید. این عبادتگاه باشکوه در سال ۱۲۲۱ به عنوان یادبودی برای سرتیپ یوفی ساخته شد. اگر علاقه به هنر داشته باشید سقف های تزئین شده با پرندگان درنا و مجسمه های آن برایتان بسیار جالب است. در گوشه ای دیگر از این عبادتگاه پلاک های سنگی حکاکی شده ای می بینید که قدمت آن ها به سال های ۹۰۷ تا ۹۶۰ برمی گردد.

عبادتگاه لینگین (Lingyin Temple)

در قسمت شمال غربی دریاچه وست در دره ای بین دو تپه، عبادتگاهی باشکوه آرام گرفته است. این عبادتگاه تاریخی که در سال ۳۲۶ ساخته شده یکی از معروف ترین مکان های مذهبی آن زمان بوده است . به بازدید از قسمت های مختلف این عبادتگاه که بروید شاید در نظرتان جالب ترین قست تالار پادشاهان سماوی و مجسمه های آن ها باشد، کمی آنطرف تر مجسمه طلاکاری شده ای را می بینید که با ۲۴ قطعه چوب ساخته شده و یکی از معروف ترین جاذبه های این عبادتگاه است.

عبادتگاه لینگین

روستای ووژن (Wuzhen)

نظرتان درباره تجربه شهر زیبا و توریستی ونیز در چین چیست؟ حالا که تا هانگزو آمده اید سری هم به روستای آبی ووژن بزنید. در این روستا دو راه آبی باریک را می بینید که می توانید درون آن ها قایق سواری کنید و از زیر پل های تاریخیش رد شوید.

باغ گیاهشناسی (Botanical Garden)

در این پارک نه فقط  در محیطی باطراوت و روح انگیز از زیبایی گیاهان و گل ها لذت می برید بلکه اطلاعاتی را نیز درباره گونه های گیاهی مخصوص چین و دیگر کشورهای دنیا پیدا می کنید. این پارک دیدنی در شمال غربی دریاچه وست قرار دارد و آنقدر گل و گیاهان زیادی در آن به نمایش درآمده که با توجه به نوع گیاهان آن را به باغ های کوچک تر تقسیم بندی کرده اند. آلاچیق های مختلفی در جای جای باغ قرار دارد که برای استراحت می توانید از آن ها استفاده کنید.

منبع: travelchinaguide.com

مهمترین شهرهای تاریخی در جهان
مهمترین شهرهای تاریخی در جهان
گردنه حیران کجاست؟
گردنه حیران کجاست؟
یوگی های هند، زاهدان تارک ابدی دنیا
یوگی های هند، زاهدان تارک ابدی دنیا
معرفی بزرگترین کاخ های جهان
معرفی بزرگترین کاخ های جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code