بلیط هواپیما

معرفی معروفترین قلعه های ایتالیا

معروفترین قلعه های ایتالیا

بازدید از قلعه ها در ایتالیا و شهرهای قرون وسطایی که در اطراف آن ها ساخته شده اند می تواند سرگرم کننده و جذاب باشد. قلعه ها نمایانگر گذشته ایتالیا بوده و معمولا زاویه دید فوق العاده ای از شهر و حومه های اطراف آن را ارائه می نمایند. برخی از قلعه های ایتالیایی دارای موزه هایی در داخل خود بوده و در برخی از قلعه ها هتل هایی نیز بازسازی شده اند که می توانید شب را در این مکان ها بگذرانید. در این مقاله می خواهیم چندین مورد از زیباترین و معروفترین قلعه های ایتالیا که در تپه ها، حومه شهرها و داخل شهرهای مختلف قرار گرفته اند را برگزینیم پس با الی گشت همراه باشید.

قلعه های ایتالیا

قلعه لاروکو آلبورنوزیانا | La Rocca Albornoziana

مطالب مرتبط:
۸ مورد از زیباترین قلعه ها و قصرهای فرانسه!
نیوشوان اشتین، قلعه حقیقی زیبای خفته
قلعه دختر نماد تاریخی و باشکوه در باکو

قلعه لاروکو آلبورنوزیانا در بالای تپه ای در بالای شهر اسپولتو (Spoleto) در منطقه یومبریا قرار گرفته است. از داخل این قلعه می توان یک تصویر بسیار فوق العاده از شهر اسپولتو، پل های برج های اطراف و همچنین دره هایی که دیده می شوند داشت. این قلعه تاریخی در قرن چهاردهم میلادی بر مبنای آکروپولیس روم ساخته شده و به عنوان مقر فرماندهی فرمانروایان ارتودکس در این منطقه مورد استفاده قرار می گرفته است. این مجموعه شگفت انگیز که یکی از مهمترین قلعه های ایتالیا به شمار می رود دو حیاط بزرگ، شش برج بلند و نقاشی های بسیار زیبا دارد. بازدید از این قلعه به وسیله دریافت یک تور امکان داشته و می توانید در ورودی قلعه بلیط خود را برای بازدید تهیه نمایید.

قلعه لاروکو آلبورنوزیانا

قلعه آندریا دوریا | Andria Doria Castle

قلعه آندریا دوریا در روستای ریویرا و در منطقه Portovenere قرار گرفته است. این قلعه در قرن های ۱۲ تا ۱۷ میلادی ساخته شده و در حال حاضر یک موزه هنری کوچک در داخل آن قرار گرفته است. خیابان های باریک قرون وسطایی در این شهر وجود دارد که به این قلعه منتهی می شود و از روی آن می توانید زاویه های زیبایی از مناظر دریا و کلیسای سن پیترو را مشاهده نمایید.

قلعه آندریا دوریا

قلعه لا روکو ویسکونتا | La Rocca Viscontea

Castell’Arquato یک شهر تپه ای زیبا در منطقه Emilia Romagna در شمال ایتالیا بوده که قلعه لا روکو ویسکونتا را احاطه کرده است. در داخل این قلعه شگفت انگیز از قلعه های ایتالیا یک موزه به همراه ویدئویی در مورد تاریخ این مکان و همچنین چهار اتاق که در آن ها می توانید در مورد زندگی های قرون وسطایی بیشتر بدانید مواردی وجود دارد. شما می توانید از پله های برج های این قلعه بالا رفته و از آن نقطه به مشاهده مناظر فوق العاده این تپه ها و همچنین مناظر اطراف بپردازید. اگرچه این یک قلعه کوچک به شمار می آید و گردشگران زیادی برای بازدید از آن حضور ندارند اما این شهر برای چندین فیلم مورد استفاده قرار گرفته است.

قلعه لاروکو ویسکونتا

قلعه استنسه فرارا | Castello Estense di Ferrara

قلعه فرارا در منطقه Po Delta در امیلیا رومانا قرار گرفته است که این شهری است با فضایی رنسانسی که نمونه های شاخصی از معماری رمانتیک و گوتیک را به همراه خود دارد. این قلعه قرون وسطایی در تمام مدت آن دوره مورد استفاده قرار گرفته است. از اتاق های جلویی در هتل Annunziata می توانید منظره ای فوق العاده را مشاهده نمایید.

قلعه استنسه فرارا

قلعه اسفورزسکو | Castello Sforzesco

شهر ایتالیایی میلان دارای یک قلعه ای است که بر روی تپه قرار نداشته و در مرکز شهر واقع شده و در فاصله دوری از دومئو قرار گرفته است. Castello Sforzesco در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده اما چندین مرتبه مورد بازسازی قرار گرفته است. این قلعه شگفت انگیز که یکی از جالبترین قلعه های ایتالیا می باشد در قرن نوزدهم به یک مجموعه ای از موزه ها تبدیل شده و همچنان نیز چندین موزه در آن جای دارد.

قلعه اسفورزسکو

قلعه سنت آنجلو | Castel Sant’Angelo

قلعه سنت آنجلو در روزهای باستانی روم به عنوان یک مقبره برای رومیان باستان ساخته شده است اما در قرن سیزدهم گسترش یافته و به واتیکان متصل شده است. امروزه این قلعه به عنوان محلی برای بازدید از موزه های روم باستان و همچنین تاریخچه واتیکان تبدیل شده و جزء قلعه های ایتالیا است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قلعه سنت آنجلو

شهر و قلعه معروف | Walled Town and Castle

سواو یک شهر بسیار کوچک با درختان انگور فراوان بوده که توسط دیواره های قرون وسطایی احاطه شده است. یک قلعه در این شهر قرار گرفته که در اطراف آن درختان انگور بسیار واقع شده اند. این شهر در منطقه ونتو در شمال ایتالیا بوده و در نزدیکی ورونا واقع شده است.

شهر و قلعه معروف

قلعه قهوه ای | Castello Brown

قلعه Castello Brown در روستای ایتالیایی ریویرا از Portofino قرار گرفته است. این قلعه جذاب در سال ۱۸۷۰ محل اقامت پتس براون، سرکنسول بریتانیا در ژنوا بوده است. در داخل این قلعه مبلمان و تصاویر بسیاری که متعلق به پتس براون بوده وجود دارد و همچنین عکس هایی از بازدید کنندگان مشهوری که به این منطقه مراجعه کرده اند را می توانید ببینید. در بالای آن می توانید امکان مشاهده یک باغ زیبا و همچنین منظره ای از دریا و روستای Portofino را داشته باشد. این قلعه در روزهای تابستان از ساعت ۱۰ الی ۱۹ و در زمستان ها از ساعت ۱۰ الی ۵ برای بازدید کنندگان باز می باشد. همچنین شما می توانید از باغ های گیاه شناسی در آن نیز به عنوان بخشی از قلعه های ایتالیا لذت ببرید.

قلعه قهوه ای

قلعه دیوینادیو | Forte di Vinadio

قلعه Forte di Vinadio در یک منظره ای زیبا در حومه دیدنی پیدمونت و دره Stura بین کونئو و فرانسه قرار گرفته است. این قلعه شاخص برای پادشاه کارلو آلبرتو از سال ۱۸۳۴ تا ۱۸۴۷ ساخته شده و یکی از مهمترین قلعه های ایتالیا در قرن نوزدهم بوده است. این قلعه شگفت انگیز از اواسط ماه می تا اکتبر باز است. در تابستان می توانید در تمامی روزهای هفته از آن بازدید نمایید در حالی که می بایست توجه کنید که این بازدید در زمستان ها تنها در آخر هفته می باشد.

قلعه دی وینادیو

قلعه دل پیاگنارو | Castello del Piagnaro

یکی دیگر از معروف ترین قلعه های ایتالیا قلعه پیاگنارو است که در شهر تاریخی و قرون وسطایی پونترمولی قرار دارد. این شهر به خوبی محافظت شده و ساختمان ها و قلعه های قرون وسطایی آن تا به امروز باقی مانده اند. در بالای شهر قلعه کاستلو دل پیاگنارو و همین طور موزه مجسمه های Menhris قرار دارد که موزه ای مربوط به مجسمه های پیش از تاریخی است. قلعه پیاگنارو نامش را از قطعات سنگی به نام پیاگن می گیرد که با آن ساخته شده است. از داخل قلعه می توانید چشم انداز بی نظیری به شهر پونترمولی و همچنین تپه های اطراف داشته باشید. قلعه و موزه هردو همه روزه باز هستند، اما در طول زمستان دوشنبه ها روز تعطیل به حساب می آید.

قلعه دل پیاگنارو

قلعه سامزانو | Sammezzano Castle

قلعه سامزانو در منطقه توسکانی قرار دارد و یکی از بی نظیرترین و زیباترین قلعه های ایتالیا به شمار می رود. این قلعه با معماری باشکوه و منحصربفردی که دارد در بین تمام قلعه های ایتالیا یک استثنا به حساب می آید. البته امکان بازدید حضوری از این قلعه برای عموم مردم وجود ندارد، اما می توانید با تور مجازی و تماشای تصاویر و ویدیوهای مرتبط با فضای رنگارنگ و باشکوه این قلعه آشنا شوید.

قلعه سامزانو

قلعه برولیو | Brolio Castle

این قلعه در بالای تپه و در کنار کارخانه نوشیدنی سازی Barone Ricasoli Winery قرار گرفته است. اگرچه که بازدید از این قلعه برای عموم باز نمی باشد اما شما می توانید با قدم زدن در باغ های انگور فضای بیرونی آن این قلعه را مشاهده نمایید. دیدگاه های متنوعی برای این قلعه وجود دارد. یکی از برج های این مجموعه به صورت موزه ای کوچک شکل گرفته و بازدید از آن برای عموم آزاد است. پیشنهاد می کنیم پس از بازدید از قلعه حتما در یکی از کافه ها نشسته و از نوشیدنی های آن منطقه لذت ببرید.

قلعه برولیو

قلعه نوو | Castel dell’Ovo and Castel Nuovo

این قلعه قدیمی که به قلعه تخم مرغ نیز شهرت دارد قدیمی ترین از نوع خود در ناپل است. این قلعه در موقعیت زیبایی در یک جزیره کوچک در بندر ناپل واقع شده که شهر اصلی آن در قرن ششم قبل از میلاد ساخته شده است. از این قلعه برای نمایشگاه ها و کنسرت ها استفاده شده و همچنین مکانی محبوب برای برگزاری مجالس عروسی و یکی از مشهورترین قلعه های ایتالیا می باشند. Castel Nuovo یا قلعه جدید یک قلعه ای بزرگ است که در ۱۲۷۹ تا ۱۲۸۲ در نزدیکی همین محل ساخته شده است. در داخل آن موزه ای هنری با نقاشی هایی از قرن چهاردهم و پانزدهم و همچنین وسایلی از نقره و برنز قرار دارد.

قلعه نوو

منبع: www.tripsavvy.com

تفریحات رایگان در فلورانس
تفریحات رایگان در فلورانس
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
گردش در آسمان ایتالیا +‌ویدیو
گردش در آسمان ایتالیا +‌ویدیو
۱۰ غذای معروف ایتالیایی
۱۰ غذای معروف ایتالیایی