معرفی ۵ باغ زیبای دنیا

Keukenhof-Gardens-Amsterdam

شرایط آب و هوایی برخی مسیرهای گردشگری اجازه پرورش گل و گیاه و احداث باغ های سرسبز را می دهد.

بنابراین از این امکان به نفع مقاصد توریستی استفاده کرده و اقدام به احداث باغ های سرسبز کرده و امکانات جذاب و سرگرم کننده ای را به آن می افزایند. در این مطلب به چند مورد از باغ ها دیدنی و شگفت انگیز جهان اشاره شده است. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

nong-nooch-tropical-garden-pattaya

این باغ ها از مشهورترین باغهای دنیاست که از بهترین بهترین ها در نظر گرفته شده است. چیزی که در باغهای بوتچارت واقع در بریتیش کلمبیا منتظر شماست، چیزی کمتر از بهشت نیست. وقتی برای اولین بار به بازدید این باغ می‌روید مناظر خیره کننده و بی نظیر این باغ ممکن است شما را میخکوب کند.

این باغ با مساحت ۵۰ هکتاردر نزدیکی ویکتوریا در جزیره ونکوور واقع شده است. در هیچ فصلی باغهای بوتچارت فضای خفه و گرفته ای ندارند و در سرتاسر سال از تابستان تا سرما و یخبندان زمستان، شادابی و سر زندگی خود را حفظ می‌کند.

این باغ گنجی بی نظیر از نمایش گونه های متنوع گلها است که جایگزین استفاده از آثار هنری زیبا شده اند. این باغ بی نظیر با شهرت جهانی خود، از محبوب ترین مقاصد توریستها در هلند به شمار می رود. در این باغ ۷ میلیون لاله که شامل پیوندهای ویژه  میان گونه های مختلف است، کاشته شده است . لاله سیاه روسی هیبت انگیز با نام بابا یاگا مایه غرور و مباهات این باغ است.

این پارک شگفت انگیز در پاتایا واقع شده است. به دلیل چشم انداز های زیبا و با شکوهی که دارد، از‌ محبوبیت ویژه ای در بین توریست ها برخوردار است. در این باغ همه چیز افسانه ای به نظر می‌آید.

خانه های مدل تایلندی، ویلا، رستوران و استخر در این باع که مساحتی حدود ۶۰۰ هکتار دارد به چشم می خورد. این باغ در سال ۱۹۵۴ توسط آقای پیسیت و خانم نانگ نوچ (Nong nooch ) خریداری شد و در ابتدا برای کاشت درختان میوه به آن فکر کرده بودند اما با سفری که خانم نوچ به خارج تایلند داشت تصمیم گرفتند باغی گرمسیری از گیاهان و گلهای زینتی در آن بنا کنند.

این باغ در سال ۱۹۸۰ مورد بازدید عموم قرار گرفت  و نام رسمی Suan Nong Nooch به آن اختصاص داده شد.  معنی کلمه Suan  باغ می‌باشد. این باغ مکان خوبی برای آشنایی با فرهنگ تایلند و اجرای شوهای فرهنگی می باشد. روزانه ۲۰۰۰ نفر از این باغ بازدید می‌کنند و این باغ حفاظت گاه گیاهان و نخل های بسیاری می‌باشد.

گفته می‌شود این باغ حدود ۴۰۰ سال قبل در زمان پادشاهی سلسله مینگ به مدل چین باستان با تخته سنگها  و باغهای فراوان، آبگیرها، درگاهها  و پلهای زیگزاگ که قسمت باغ و آلاچیق ها را از هم جدا می‌کند ساخته شده است.  در ۴۰۰ سال گذشته، این باغ دستخوش تعمیرات زیادی شده و چندین بار در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

پس از مرگ Pan Yunduan و سقوط خانواده پن، این باغ دیگر مورد استفاده قرار نگرفت. البته بعدها افراد ثروتمند محلی آن را بازسازی کردند. اما چندین جنگ داخلی در اواسط قرن ۱۹ موجب خرابی آن شد. در سال ۱۹۵۶ پس از آزاد سازی شانگهای، باغ مجددا بازسازی شد و زیبایی و شکوه گذشته خود را باز یافت. آخرین بازگشایی عمومی‌ باغ در سال ۱۹۶۱ اتفاق افتاد.

شهرت معبد (Ryoan – ji ) در کیوتو ژاپن به دلیل باغ آن است و یکی از قابل توجه ترین نمونه های موجود از استایل محوطه سازی خشک محسوب می شود. برخی می‌گویند باغ این بنا مربوط به هنر ذن است که شاید بتوان این اثر را بزرگترین شاهکار فرهنگ ژاپن  به حساب آورد.

دور تا دور آن  دیوارهای کوتاهی کشیده شده و چیدمان ساده ای از ۵۰ تخته سنگ روی بستری از سنگ ریزه های سفید خودنمایی می کند. هیچ کس در مورد موسس و زمان احداث این باغ اطلاعاتی ندارد. آنچه واضح است این است که امروزه این باغ به همان صورت گذشته است و در آینده نیز همین گونه خواهد بود.

صومعه ی گلاتی در کوتایسی، دومین شهر گرجستان
صومعه ی گلاتی در کوتایسی، دومین شهر گرجستان
هر آنچه که باید درباره دیزی سنگی یا آبگوشت بدانید!
هر آنچه که باید درباره دیزی سنگی یا آبگوشت بدانید!
رفتن به این جاده در چین جرات می خواهد!
رفتن به این جاده در چین جرات می خواهد!
پارکی با آبشارهای هفت طبقه در تایلند
پارکی با آبشارهای هفت طبقه در تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code