بلیط هواپیما

معرفی ۵ نقطه ی دورافتاده دنیا برای گردشگران ماجراجو

با شنیدن نام گردشگر ماجراجو یاد یک چیز می افتیم، آدرنالین! افرادی که علاقه ی عجیبی به ماجراجویی در جاهایی که افراد دیگری علاقه ای ندارند دارند در مکان هایی که معمولا خالی از سکنه و غیر معمول هستند. این مکانها معمولا رازهایی در دل خود دارند که گردشگران را به خود جذب می کنند الی گشت در اینجا لیستی از ۴ نقطه ی دور افتاده ی دنیا برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید:

قبرستان ماشین ها شاتیلون بلژیک

۱- قبرستان ماشین ها در شاتیلون، بلژیک
قبرستان ماشین‌ها به جایی گفته می شود که معمولا ماشین های قدیمی و از رده خارج را در آن نگه می دارند. یکی از این قبرستان ها، قبرسان شاتیلون نام دارد و در کشور بلژیک قرار دارد اما نه یک قبرستان معمولی بلکه ‌ جایی بسیار عجیب و مرموز. طبق داستانی قدیمی، این ماشین‌ها متعلق به سربازان آمریکایی هستند که نمی‌توانستند آنها را به کشورشان انتقال دهند و مجبور بودند آن‌ها را در جنگل پنهان کنند. بنابراین بر اساس گفته‌ های مردم محلی، این جنگل بعد از پایان جنگ جهانی تبدیل به مکانی برای پنهان کردن اتومبیل‌ها شد. متاسفانه به دلایل زیست محیطی در سال ۲۰۱۰ این اتومبیل‌ها را از جنگل به جای دیگری منتقل کردند. اما هنوز هم یک مکان خوب برای کشف ناشناخته ها مخصوص گردشگران ماجراجو است!

۲- ساحل ناواجیو در جزیره‌ی زاکِنتوس، یونان
نام ناواجیو را تابحال شنیده اید؟ یکی از معروف ترین ساحل‌های اروپایی که در بین توریست ها محبوبیت زیادی دارد. لاشه‌ی کشتی پاناجیوتیس که در ساحل قرار دارد، جزو موارد شناخته نشده‌ ای است که راز این منطقه را چند برابر می کند. این کشتی مدتی قبل به دلایلی به گل نشست.

ساحل ناواجیو یونان

۳- اسلوپ پوینت در جزیره جنوبی، نیوزیلند
اسلوپ پوینت (Slope point) جنوبی ‌ترین نقطه‌ ی کشور زیبای نیوزیلند است که بیشتر در آن پرورش گوسفند انجام می شود و مدت‌ها است که دیگر انسانی در این منطقه زندگی نمی‌ کند. اسلوپ پوینت طبیعت خشنی دارد و به خاطر بادهای پر سرعت و باور نکردنی اش معروف است. باد‌هایی که با سرعتی حدود ۳۲۲۰ کیلومتر در ساعت از قطب جنوب می‌ وزند، این منطقه را به یک منطقه ی بادخیز عجیب تبدیل کرده است و مهم ترین دلیل ترک انسان ها از این منطقه هم همین بوده است، بادهایی که جان انسان های زیادی را گرفته است و اسلوپ پوینت را به شدت در هم می‌کوبد. سرعت و قدرت این بادها آنقدر زیاد است که درختان این ناحیه را هم تحت اثر قرار داده و به شکل عجیبی آن‌ها را کج کرده ‌اند.

اسلوب پوینت نیوزیلند

۴- بنای یادبود بازولودجا در استارا پلانیا، بلغارستان
بازولودجا نام بنای یادبودی است که درسال ۱۹۸۱ میلادی روی قله‌ای به ارتفاع ۱۴۴۱ متر ساخته شد. بازولودجا برای ادای احترام به سربازان جنگ بلغارستان و ترکیه ساخته شده است. با نگاه کردن به این سازه یاد کشتی های فضایی می افتید که شما را به طرف خود جذب می کند. اگر بخواهید این مکان را از نزدیک ببینید می توانید از طریق اتوبوس هایی که در استارا پلانیا آماده هستند، بریا رفتن آماده شوید.

 

زیباترین جاذبه های ایران از دید انگلیسی ها
زیباترین جاذبه های ایران از دید انگلیسی ها
کارهایی که در خیابان تکسیم استانبول می توانید انجام دهید
کارهایی که در خیابان تکسیم استانبول می توانید انجام دهید
این ۸ جای عجیب در یونسکو هم ثبت شده اند!
این ۸ جای عجیب در یونسکو هم ثبت شده اند!
بهترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل
بهترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل