معروف ترین غارهای زیر زمینی

معروف ترین غارهای زیر زمینی

همیشه در هر زمانی از تاریخ کسانی بودند که به غارها می رفتند و آن ها را کشف می کردند. در دوران ماقبل تاریخ از این غارها برای مخفی شدن، زندگی کردن، دفن مرده ها و یا انجام مراسم مذهبی استفاده می شد. امروز محققان بر روی این غارها تحقیق می کنند تا به جزئیات شرایط آب و هوایی گذشته پی ببرند. غارنوردان به این غارها می روند تا از دیدن جاذبه هایش لذت ببرند و یا تمرینات ورزشی انجام دهند. برای کسانی که چندان دنبال فعالیت های ماجراجویانه نیستند غارهای زیرزمینی زیادی در دنیا وجود دارد که تیدیل به غارهای نمایشی شده اند و در آن ها با نورپردازی های جالب تلاش شده تا گردشگران در راحت ترین وضعیت ممکن از غارها دیدن کنند. برای آشنایی با این غارهای زیر زمینی در ادامه با الی گشت همراه باشید.

غارهای زیرزمینی

غار Eisriesenwelt

مطالب مرتبط:
آشنایی با غار چیانگ دائو در تایلند
غار ۱۲۰ میلیون ساله!

این غار به طول ۴۲ کیلومتر بزرگ ترین غار یخی دنیاست. غار در کوه Hochkogel آلپ اتریش قرار دارد و از فرسایش رودخانه به وجود آمده است. برف هایی که به داخل غار می آیند و یخ می زنند این غار یخی را به وجود آورده اند.

غار یخی

غار Reed Flute 

این غار که همه آن را به قصر هنرهای طبیعی می شناسند در شمال شهر گیویلین در چین قرار دارد. در این غار سنگ آهکی قندیل های جادویی، ستون های سنگی و پرندگان زیادی هستند که به آن ظاهری جادویی داده اند.

غار Reed Flute

غار کریستال ها

غار کریستال ها در سال ۲۰۰۰ توسط معدن چی ها در شمال مکزیک کشف شد. دالان اصلی این غار بزرگ ترین کریستال های طبیعی دنیا را دارد بطوری که بزرگ ترین کریستالی که در این غار پیدا شد ۵۵ تن وزن، ۱۱ متر طول و ۴ متر عرض داشت. دلیل این که کریستال های این غار تا این حد بزرگ می شوند دمای بالای (۵۸ درجه سیلسیوس) داخل غار است که این کریستال ها را شکل می دهد.

غار کریستال ها

رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa

این رودخانه ی زیرزمینی در رشته کوه های پوشیده از جنگل در سواحل شمالی جزیره ی پالاوان فیلیپین قرار دارد و تا سال ۲۰۰۷ بزرگ  ترین رودخانه ی زیرزمینی دنیا بود.

رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa

غارهای Waitomo

این غارها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نیوزلند است که در خارج از شهر وایتومو قرار است.  در این غارهای زیر زمینی یک جور کرم شب تاب مخصوصی هست که نور آن ها زیبایی خاصی به غار داده. این غار که ۳۰ میلیون سال قبل درست شده قندیل های زیبایی هم دارد.

غارهای Waitomo

غار Majlis al Jinn

این غار یکی از بزرگ ترین غارهای زیرزمینی دنیاست که در نقطه ای دورافتاده در فلات سلما ی عمان قرار دارد. رفتن به این غار فقط به غارنوردان باتجربه پیشنهاد می شود البته قرار است کارهایی انجام شود تا غارنوردی در آن آسان شود.

غار Majlis al Jinn

غار کارلزبد (Carlsbad)

این غار در پارکی ملی در نزدیکی شهر کارلزبد نیومکزیکو قرار دارد و پر از دالان های سنگ آهکی طبیعی است. به داخل این غار که بروید قندیل های زیادی می بینید که شکل و شمایلی دیدنی به غار داده اند.

غار Carlsbad

منبع: touropia.com

شهرهای دنیا را از بالا ببینید + تصویر
شهرهای دنیا را از بالا ببینید + تصویر
از بزرگترین اکتشافات باستانی در اعماق دریا چیزی شنیده اید؟
از بزرگترین اکتشافات باستانی در اعماق دریا چیزی شنیده اید؟
با آثار معروف و تماشایی آنتونی گائودی در بارسلونا آشنا شوید
با آثار معروف و تماشایی آنتونی گائودی در بارسلونا آشنا شوید
آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند
آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code