آشنایی با معروف ترین غذاهای مارسی فرانسه

خوشمزه ترین غذاهای مارسی

شهر مارسی فرانسه با این که جاذبه های فراوانی دارد در بین گردشگران آن طور که باید و شاید شناخته شده نیست. اکثر افراد وقتی به سفر فرانسه فکر می کنند سریع پاریس به ذهنشان می آید و از شهرهای دیگر غافل می شوند. این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی، غذاهای بسیار خوشمزه ای هم دارد که باعث جذاب تر شدن سفر به این شهر می شود. در این مطلب قصد داریم معروف ترین غذاهای مارسی فرانسه را به شما معرفی کنیم. مارسی شهری بندری است و به همین دلیل هم بخش اعظم غذاهای مارسی را ماهی و غذاهای دریایی تشکیل می دهند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

پیسادالیر

مارسی، قدیمی ترین شهر فرانسه

مطالب مرتبط:
آشنایی با شهر بندری مارسی، قدیمی ترین شهر فرانسه!
چطور از فرودگاه مارسی به مرکز شهر برویم؟
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه

مارسی شهری بندری در جنوب فرانسه و دومین شهر بزرگ این کشور است. آنتونی بوردن، سرآشپز و مستندساز غذایی مشهور پس از سفر به مارسی و امتحان کردن غذاهای خوشمزه این شهر این طور گفته است که «مارسی، مهجور مانده ترین مقصد گردشگری در اروپاست». شهری شگفت انگیز با غذاهای فوق العاده خوشمزه و مناظر بدیع و بکر؛ شهری که در کناره آبی بیکران مدیترانه قرار گرفته و با فضای صمیمی و میهمان نواز مردمش سفری خاطره انگیز را برای شما رقم می زند. با این حال این شهر آن طور که باید و شاید شناخته شده نیست و بسیاری از مسافران از آن غفلت می کنند. مارسی در ساحل جنوبی فرانسه قرار گرفته و یکی از بنادر مشهور و قدیمی این کشور است. این شهر بندری از گذشته های دور یکی از مراکز تجاری و بازرگانی مشهور بوده و کالاهای مختلف از این مسیر به کشورهای دیگر دنیا منتقل می شده است. همین تبادلات باعث شده تا فرهنگ و همین طور آشپزی و غذاهای مارسی تحت تاثیر فرهنگ های دیگر مثل اسپانیا، ایتالیا و شمال آفریقا قرار بگیرد. همین موضوع در حقیقت باعث جذاب تر شدن فرهنگ و آشپزی این شهر بندری شده است.

غذاهای معروف مارسی فرانسه

سوپ ماهی بویابس | Bouillabaisse

هر شهر و منطقه ای که در کنار دریا قرار گرفته باشد حتما یک یا چند سوپ خوشمزه دارد که با استفاده از ماهی و جانوران دریایی تهیه می شود. یکی از خوشمزه ترین غذاهای مارسی هم یک نوع سوپ ماهی به نام بویابس است که مردم محلی و همین طور توریست ها عاشق آن هستند. در حقیقت اگر در شهر مارسی از یک فرد محلی در مورد بهترین غذای سنتی مارسی سوال کنید بدون شک سوپ بویابس را به شما معرفی خواهد کرد. جالب است بدانید که این سوپ در گذشته سوپی ارزان قیمت بوده که از بقایای ماهی تهیه می شده و چون ملوانان زیاد آن را می خوردند به سوپ ملوان هم شهرت داشته است.

با این حال، امروزه در تهیه این سوپ از ماهی تازه صید شده و با کیفیت استفاده می شود و به همین دلیل دیگر یک غذای ارزان قیمت به حساب نمی آید. در شهر مارسی این سوپ مقوی و خوش طعم را با ماهی های مختلف تهیه می کنند که هرکدام طعم و مزه خاص خود را دارد. اگر در سفر به شهر مارسی به دنبال امتحان کردن سوپ بویابس، یکی از معروف ترین غذاهای مارسی هستید پیشنهاد می کنیم به بندر قدیمی مارسی  و محله قدیمی شهر بروید. در این مناطق بهترین و اصیل ترین طعم این سوپ را می توانید در رستوران های متعدد دریایی امتحان کنید.

سوپ بویابس

صدف خوراکی | Moules Marinière

یکی دیگر از معروف ترین غذاهای مارسی صدف خوراکی است که معمولا همراه با سیب زمینی سرخ کرده فراوان سرو می شود. اگر تا به حال صدف خوراکی را امتحان نکرده اید بهترین مکان برای امتحان کردن آن شهر بندری مارسی است. در رستوران های دریایی شهر مارسی صدف های تازه صید شده را با سیر، پیاز و سبزیجات معطر مثل رزماری، آویشن و پونه کوهی مزه دار می کنند و به عنوان میان وعده یا غذای اصلی سرو می کنند. بندر قدیمی مارسی بهترین، تازه ترین و خوش طعم ترین صدف های خوراکی را به مشتریان ارائه می کند.

صدف خوراکی

سس ایولی | Aïoli

در ادامه معرفی بهترین غذاهای مارسی جا دارد به یکی از سس های خوشمزه و مشهور این شهر هم اشاره ای داشته باشیم. سس ایولی یا آیولی یک سس مدیترانه ای است که از ترکیب سیر و روغن زیتون و مواد دیگر تهیه می شود. در شهرهای ساحلی اسپانیا و همین طور شهرهای بندری فرانسه مثل مارسی این سس کاربرد زیادی دارد و همراه با غذاهای گوشتی به ویژه ماهی و غذاهای دریایی استفاده می شود. البته بسیاری افراد سس ایولی را معادل سس مایونز می دانند که کاملا اشتباه است. درست است که در تهیه سس ایولی مارسی از تخم مرغ هم استفاده می شود، اما نتیجه نهایی طعم و ظاهر متفاوتی با مایونز دارد.

سس ایولی

تاپناد | Tapenade

یکی دیگر از محبوب ترین و پرطرفدارترین غذاهای مارسی نوعی پوره زیتون به نام تاپناد است که در شهرهای ساحلی مدیترانه محبوبیت بسیار زیادی دارد. این سس از ترکیب گیاه کبر، ماهی کولی، زیتون سیاه، سیر و روغن زیتون له شده و سابیده شده تهیه می شود و به عنوان یک سس خوشمزه و خوش طعم در کنار اکثر غذاها، مخصوصا با نان تست برشته شده مصرف می شود. اگر در کنار نوشیدنی دوست دارید یک اسنک و میان وعده خوش طعم سفارش بدهید پیشنهادمان بدون شک نان تست و تاپناد است.

تاپناد زیتون

پانیس | Panisse

نان یا کیک پانیس در ظاهر و ترکیبات شباهت های زیادی با کیک ایتالیایی فریناتا دارد که از آرد نخود تهیه می شود. در حقیقت این شباهت بی دلیل هم نیست و تحت تاثیر آشپزی ایتالیا در فرهنگ و غذاهای مارسی هم نفوذ کرده است. این نان را معمولا به صورت گرد و کوچک در می آورند و بعد در روغن سرخ می کنند. گاهی پانیس را داخل شکر می غلتانند تا شبیه به پیراشکی بشود، اما اغلب آن را به صورت شور و همراه با سس مصرف می کنند. در سفر به مارسی می توانید این نان های خوشمزه را به عنوان میان وعده و اسنک و همراه با سس های مختلف و نوشیدنی سفارش بدهید.

پانیس

پیتزا | Pizza

بله، پیتزا! آن هم در یک شهر فرانسوی! پیتزا غذایی ایتالیایی است و در این موضوع شکی نداریم. اما شهر بندری مارسی به دلیل ارتباطات دریایی کاملا تحت تاثیر فرهنگ و آشپزی اسپانیا، شمال آفریقا و ایتالیا قرار داشته است و پیتزا هم از همین طریق وارد آشپزی مارسی شده است. پیتزا کاملا در فرهنگ مارسی جا افتاده و دیگر یکی از محبوب ترین غذاهای مارسی به حساب می آید. بنابراین اگر دوست دارید در یک شهر فرانسوی یک غذای ایتالیایی بخورید پیتزا مارسی را امتحان کنید. در حقیقت اهالی مارسی معتقدند که برای اولین بار و قبل از ایتالیایی ها پیتزا هیزمی را اختراع کرده اند! وقتی به جمعیت مهاجر و متنوع این شهر نگاه می کنیم می توانیم تا حدی به صحت این ماجرا باور داشته باشیم. در حال حاضر شمار زیادی از مردم مارسی اصالتا ایتالیایی و به ویژه اهل ناپل بوده اند که از طریق دریا و بندر مارسی به این شهر آمده اند.

پیتزا

پاچه و سیرابی | Pieds Paquets

اگر از عاشقان سینه چاک کله پاچه هستید خبر خوبی برایتان داریم. یکی از معروف ترین غذاهای مارسی در حقیقت پاچه و سیرابی است! این غذا هم تحت تاثیر کشورهای مدیترانه ای وارد مارسی شده و امروزه در شهر مارسی و همین طور شهرهای دیگر جنوب فرانسه تهیه می شود. برای تهیه این  غذا درست مثل کلپچ خودمان از پاچه و سیرابی شیردان گوسفند به همراه سبزیجات و مواد دیگر استفاده می شود. مطمئنا هرچقدر این غذا برای مسافران کشورهای دیگر اروپا عجیب است برای ما آشنا و وسوسه برانگیز خواهد بود. یکی از بهترین مکان ها برای امتحان کردن این غذای محلی و سنتی بندر قدیمی مارسی است. در این منطقه رستوران های محلی متعددی وجود دارند که این غذا را با بهترین کیفیت و طعم به مشتریان ارائه می کنند.

پاچه و سیرابی

پیسالادی یِر| Pissaladière

یکی دیگر از  خوشمزه ترین غذاهای مارسی پیسالادی یر است که تقریبا چیزی بین پیتزا و شیرینی تارت است. این غذا اصالتا به شهر نیس فرانسه برمی گردد اما امروزه در شهرهای مختلف به ویژه مارسی هم تهیه می شود. خمیر پیسالادی یر کمی از خمیر معمول پیتزا ضخیم تر است و روی آن هم موادی مثل پیاز داغ، زیتون سیاه و ماهی کولی ریخته می شود. مردم مارسی این غذا را بسیار دوست دارند و آن را در وعده های مختلف میل می کنند.

منبع: baconismagic.ca

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد