معروف ترین نودل های هانوی

۵ نودل برتر هانوی، ویتنام

سوپ نودل بیف، یکی از معروف ترین غذاهای ویتنام است که بیشتر افراد در سفر به این کشور آن را امتحان می کنند. اما تنوع نودل های ویتنامی بسیار بالا است و می توانید علاوه بر این نودل معروف، از دیگر نودل های خوشمزه ویتنامی لذت ببرید. نودل ویتنامی که معمولا از برنج تهیه می شود را می شود نوعی اسپاگتی آسیایی دانست. در ویتنام به نودل برنج، بان می گویند. می توانید بان را با سس ماهی، آب گوجه فرنگی، به همراه گوشت و سبزیجات مختلف، پیچیده شده در ورق برنج و یا به صورت پیچیده شده در غذایی که به آن بان هوی می گویند مصرف کنید. با الی گشت همراه باشید تا با معروف ترین نودل های هانوی آشنا شوید.

هانوی

۱-  Bún riêu

این غذا یک سوپ ورمیشل دریایی است که رنگ های آن حسابی اشتهایتان را تحریک می کند. آب این سوپ با سس گوجه فرنگی و روغن مخصوصی که به ان آناتو می گویند مخلوط می شود. مواد اصلی این غذا گوشت خرچنگ و گوجه فرنگی است. همچنین در این سوپ از تمبر هندی هم استفاده می کنند که باعث می شود این غذا کمی طعم شوری بگیرد. می توانید تکه های توفوی سرخ شده را در این سوپ حس کنید که به همراه تکه های گوشت آبزیانی مثل میگو، ماهی و صدف، طعمی خوشایند را ایجاد می کند.

بون ریو

۲- Bún chả

این غذا از غذاهای محبوب ویتنامی ها برای وعده نهار است. بان چا از گوشت گریل شده تهیه می شود که در مایعی از سس ماهی، سرکه، لیمو و شکر سرو می شود. در این غذا علاوه بر گوشت و سبزیجاتی مثل هویج، از میوه های تازه مثل پاپایا سبز هم استفاده می شود که در کنار طعم گوشت گریل شده، مزه ای متفاوت ایجاد می کنند. به این غذا سالاد نودل هم می گویند.

بون چا

۳- Bún cá Hải Phòng

در مسیرتان به سمت جزایر ها لونگ بِی، از های فونگ می گذرید. های فونگ یکی از مهم ترین بنادر ویتنام و یکی از بهترین مقاصد برای امتحان کردن غذاهای دریایی است. بون چا که در های فونگ به نودل ماهی شهرت دارد، دقت و ظرافت بیشتری برای درست کردن آن نسبت به دیگر غذاهای ویتنامی به کار می رود. تضاد طعم های مختلف است که به این غذا مزه ای منحصر به فرد و متفاوت می دهد.

بون کا

۴- Chả cá

رستوران چا کا لا وونگ با بیش تر از یک قرن قدمت، به قدری معروف است که یک خیابان در هانوی به نام آن نامگذاری شده است. معروف ترین غذای این رستوان چاکا است که از تکه های گربه ماهی گریل شده تهیه می شود که به همراه سس میگو و شوید سرو می شود. روی این غذا با نودل و تکه های بادام زمینی تزیین می شود. مواد اولیه این غذا بر حسب سلیقه ی هر فردی می تواند متفاوت باشد. عده ای در تهیه آن از شوید بیشتر، پیاز سفید و زنجبیل هم استفاده می کنند.

چاکا

۵- Bún bò

اسم این غذا به معنی نودل گوشت به سبک جنوبی است. با وجود این می توانید این سوپ خوشمزه را در نقاط شمالی شهر هانوی هم پیدا کنید. بهترین جا برای امتحان کردن این غذا، بان بو نام بو در منطقه قدیمی هانوی است. این غذا با برگ لیمو طعم دار و سرخ می شود و روی آن با بیف، نودل و سبزیجات مختلف تزیین می شود. ترکیب پاپایا سبز به همراه شور هویج، عطری بسیار خوب به این غذا می دهد.

بان بو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد