اگر کره زمین مغز داشت، حتماً‌ اینجا قرار می‌گرفت

مغز کره‌ی زمین اینجاست! | Bahía de Cadiz

مرداب سن فرناندو در پارک ملی Bahía de Cadiz اسپانیا را گاهاً‌ «مغز طبیعت» هم می نامند. دلیل این امر هم شباهت بسیار زیاد این منطقه با مغز انسان است. فقط کافیست یکی از تصاویر هوایی این منطقه را مشاهده کنید تا این شباهت را کاملاً‌ درک کنید!

مغز زمین 1
مطالب مرتبط:
چرا زمین گرد است؟
ماجراجویی آن هم در فضا؟!

این پارک در منطقه ای به وسعت ۱۰۵ کیلومتر مربع قرار دارد و شامل مرداب، ساحل، جنگل‌های کاج و نیزار می‌شود. از همین رو، سال ها است که عاشقان طبیعت به این منطقه سفر می کنند. ولی این نام مستعار عجیب همین چند سال پیش، وقتی که یک عکس هوایی در این پارک دست به دست در محیط مجازی پخش شد، به این پارک داده شد. این تصاویر توسط یک عکاس طبیعت به‌نام Cristobal Serano گرفته شد. وقتی وی بر آسمان این منطقه در حال پرواز بود، سریعاً‌ متوجه شباهت این باتلاق و مرداب‌ها با ساختار ظاهری مغز انسان شد و از این منطقه و مناظر عجیبش عکاسی کرد.

مردابی به نام مغز زمین

وی می‌گوید «وقتی برای اولین بار بر فراز این منطقه پرواز می‌کردم. بلافاصله متوجه این شباهت شدم و از آن عکس گرفتم. من یک عکاس طبیعت هستم و کارم این است که نشان دهم چطور طبیعت بعضی مواقع می تواند با مناظر غیرطبیعی و عجیباش ما را شگفت زده کند».

مرداب مغز زمین

عکاس‌های زیادی اقدام به عکاسی از این منطقه کرده‌اند و هریک هم زیبایی خاص خود را دارد. ولی با این حال به نظر می رسد که بیشترین استقبال عمومی در محیط اینترنت از عکس Cristobal Serano بوده باشد.

چند دقیقه‌ی دوست داشتنی در شهر بارسلون اسپانیا
چند دقیقه‌ی دوست داشتنی در شهر بارسلون اسپانیا
همه چیز درباره میدان پلازا مایور در مادرید
همه چیز درباره میدان پلازا مایور در مادرید
معرفی هتل ۵ ستاره آرتس در بارسلونا
معرفی هتل ۵ ستاره آرتس در بارسلونا
نکات سفر به مادرید و آنچه گردشگران نباید انجام بدهند!
نکات سفر به مادرید و آنچه گردشگران نباید انجام بدهند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code