روستایی که عکس گرفتن در آن ممنوع بود!

از این روستا عکس نگیرید! چون بیش از حد زیباست!

در میان کوه های آلپ سوئیس روستای خوش منظره ای هست که یکی از زیباترین روستاهای اروپاست. روستای برگون (Bergun)  آنقدر زیباست که ممکنه تصاویرش عده ای را افسرده کند! شاید بپرسید مگر می شود تصاویر طبیعتی به این زیبایی کسی را افسرده کند؟ مسئولان محلی می گفتند کسانی که امکان سفر به اینجا را ندارند با دیدن این عکس ها افسره می شوند برای همین هم عکس انداختن گردشگران ممنوع شده بود!  الی گشت را همراهی کنید تا از ممنوعیت عکسبرداری در روستای برگون بیشتر بدانید.

روستای برگون در سوئیس
مطالب مرتبط:
افتتاح طولانی ترین پل معلق عابران دنیا در سوئیس
۶ رسم و رسوم جالب سوئیسی ها!

شاید فکر کنید شوخی مان گرفته! اما واقعیت دارد! این قانون جدیدی بود که توسط شورای روستای برگون گرفته شد و شهردار هم آن را تایید کرد. توجیه مسئولان برای ممنوعیت عکس برداری این بود که عکس های زیبا با کوه های خیره کننده ای که در پس زمینه وجود دارد می تواند در کسانی که از طریق شبکه های اجتماعی به این عکس ها نگاه می کنند حس حسادت و افسردگی به وجود بیاورد. همه باید به این قانون جدید عمل می کردند و کسانی که آن را زیر پا می گذاشتند ۵ یورو جریمه می شدند.

روستای زیبای سوئیس

مسئول گردشگری روستا می گفت:«از نظر علمی ثابت شده که عکس های زیبای تعطیلات در شبکه های اجتماعی می تواند در کسانی که به آن عکس ها نگاه می کنند حس ناخوشایندی را ایجاد کند چون خودشان نمی توانند در آن مکان زیبا باشند. برگون روستای زیبایی است و ما دوست نداریم که مردم با دیدن عکس های روستای ما در شبکه های اجتماعی ناراحت شوند. ما صمیمانه از همه ی شما دعوت می کنیم تا به جای تماشای عکس های برگون به اینجا بیایید و آن را تجربه کنید.»

مناظر زیبای روستای سوئیس

وقتی خبر این قانون جدید پخش شد عده ای اسم آن را یک جور بازارگرمیه زیرکانه گذاشتند، چیزی که مدیر گردشگری روستا هم تا حدی آن را تایید کرد: «شاید یکی از هدف های  این قانون این باشد که همه از روستای برگون حرف بزنند ما قانونی را وضع کردیم که کمی هم اهداف بازاریابی در پشت آن وجود دارد.» مسئولان برای اینکه نشان دهند در اجرای این قانون خیلی جدی اند عکس های روستا را از اکونت شبکه های اجتماعی حذف کردند و می خواستند تصاویر را از روی وبسایت روستا هم بردارند. اگر این قانون فقط جنبه ی تبلیغاتی داشت بسیار موفق بود چون درست از زمان پخش این خبر عکس های زیادی از روستای برگون پخش شد و کسانی که تا به حال اسم این روستا را هم نشنیده بودند از وجودش باخبر شدند!

مناظر دیدنی سوئیس

البته به نظر می آمد که گردشگران این قانون را شوخی گرفته بودند چون در همان چند روزخیلی از آن ها در کنار تابلوهای ممنوعیت عکسبرداری عکس های سلفی می انداختند و همان موقع در شبکه های اجتماعی پخش می کنند! شهردار در ویدیویی که چند روز بعد از اجرای این قانون منتشر کرد خبر از لغو این قانون داد! و گفت که به کسانی که به این روستا می روند اجازه ی مخصوص می دهد تا بتوانند عکس برداری کنند فقط از آن ها خواست تا قبل از انتشار این عکس ها دوبار فکر کنند چون ممکن است این عکس ها عده ای را افسرده کند!

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد