مناطقی اعجاب انگیز که تنها در چین می توان یافت

مبهوت زیبایی و تمدن چین شوید

معدود کشورهایی در جهان وجود دارند که تنوع فرهنگی آن ها مانند چین گسترده باشد. چین کشوری از تضادها است، کشور کلان شهرهای بزرگی مانند پکن، شانگهای و هنگ کنگ که در عین حال دارای بخش های روستایی بکر و دست نخورده و توسعه نیافته ای به ویژه در جنوب غربی سرزمین خود است.

در حقیقت چین سرزمینی بین سنت و مدرنیته است. سرزمینی با رشد سریع و دیدنی های بدیع که افراد کنجکاو را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. بنابراین وقت آن رسیده که به این سرزمین سفر کرده و به احترام فرهنگ و تمدن غنی آن سکوت کرده و نظاره گر باشید. در هر روز این سفر شما می توانید چینی متفاوت از روز گذشته را مشاهده کنید.

china-3

دیوار بزرگ چین: سفر شما به چین بدون دیدن دیوار بزرگ چین، کامل نخواهد بود. تورهای زیادی برای بخش های مختلف این دیوار وجود داشته و بهتر است بر اساس بودجه خود و قسمتی که علاقه مند به دیدن آن هستید، برنامه ریزی کنید. برخی از تورهای بازدید از دیوار چین، چند روزه بوده و شما با کمک آن می توانید تمامی بخش های دیوار چین را تماشا کنید.

china-1

میدان تیان آنمن : بدون شک شما میدان تیان آن من (Tian’anmen) را در تلویزیون و فیلم های مختلفی دیده اید. اما تصور بزرگی این میدان تا زمانی که از نزدیک با آن رو به رو نشوید، امکان پذیر نیست. در این میدان دیدنی های زیادی وجود دارد که از ان جمله می توان به برج تیان آنمن (Tiananmen Tower)، تالار بزرگ خلق (Great Hall of the People)، بنای یادبود قهرمانان(People’s Heroes Monument)، موزه ملی چین (National Museum) و موزه مائو (Mao Zedong) اشاره کرد. در این میدان شما اجازه فیلم برداری و عکس برداری را ندارید.

رستوران گردی: چین، بهشت عاشقان غذا است. در این کشور قطعا شما مایل هستید علاوه بر خوردن غذا در رستوران، مقداری را هم برای بردن سفارش دهید. در این کشور بزرگ، وجود این حجم از تنوع غذایی در بخش های مختلف، تعجب بر انگیز نیست. توصیه می کنیم از هر چهار سبک غذائی چین یعنی (Cantonese)، (Beijing)، (Shanghai) و (Szechuan) لذت برده و آن ها را امتحان کنید.

روی رودخانه لی، قایق سواری کنید: برای کشف زیبایی های طبیعی چین؛ روی رود لی (Li River) با قایق سفر کنید. این مسیر از سوی مرکز نشنال جئوگرافی (National Geographic) به عنوان یکی از ده مسیر آبی زیبای جهانی معرفی شده است. این رود دارای ۴۳۷ کیلومتر طول بوده و دیدنی های زیادی از جمله (Zhujiang Pier)؛ (Yangdi) و (Guilin) دارد.

li_ruise

با دیدن ارتش سفالین، مبهوت شوید: ارتش سفالین مشهور چین در منطقه ژی آن (Xi’An) و مقبره نخستین امپراتور چین ( چین شی خوانگ دی اولین پادشاه متحد کننده چین و سازنده دیوار بزرگ این کشور  – مترجم ) محسوب می شود. در این مقبره ارتشی از سربازان و ژنرال های ساخته شده از سفال در ابعاد واقعی وجود داشته و نمایندگانی از سربازان تمامی بخش های چین در آن دیده می شوند. دیدن صدها مجسمه سفالین (بیش از ۶ هزار مجسمه، ارابه و اسب – مترجم ) قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد.

china-2

از شهر ممنوعه بازدید کنید: شهر ممنوعه یکی از مشهور ترین جاذبه های پکن محسوب می شود. این محل قصر امپراتوران چین از زمان سلسله مینگ (Ming) تا سلسله چینگ (Qing) است. در حال حاضر این قصر تبدیل به موزه ای بزرگ شده و اشیای قیمتی و ارزشمندی از هر دو سلسله در آن به نمایش گذاشته می شود. این قصر، محل خوبی برای آموختن درباره تاریخ و فرهنگ چین است.

در بخشی از مسیر جاده ابریشم سفر کنید: این جاده با دارا بودن تاریخی بیش از ۲ هزار سال، یکی از دیدنی ترین جاذبه های چین محسوب می شود. جاهای زیادی برای دیدن در طول این مسیر وجود دارد این راه باستانی از منطقه چانگ آن (Chang’an) در چین شروع شده و به روم در ایتالیا منتهی می شود. این مسیر بیش از ۳ هزار و ۸۶۲ کیلومتر طول داشته و بخش عمده ای از ان در سرزمین چین قرار دارد.

به گشت و گذار در تبت بپردازید: تبت با عنوان بام دنیا شهرت داشته و منطقه ای ایده آل برای گشت و گذار محسوب می شود. در سفر به چین، سری هم به تبت زده و از کوهستان های پر برف و فرهنگ و آداب و رسوم مردم این منطقه دیدن کنید. تبت دارای تایخی پر آشوب بوده و برای بازدید از برخی مناطق ویژه آن باید مجوز تهیه کنید.

از کوهستان کارست (Karst mountains ) بازدید کنید: یکی از دیدنی ترین مناطق طبیعی چین، کوهستان کارست است. شما می توانید در رودخانه لی یک قایق اجاره کرده و به مناطق پائین رود رفته و از مناظر زیبای کوهستان، لذت ببرید.

از منطقه هزار غار دیدن کنید: منطقه هزار غار یا (The Mogao Grottos of Dunhuang ) دارای مجموعه ای دیدنی از تاریخ مذهبی چین بوده و قدیمی ترین آثار این منطقه متعلق به سال ۳۶۶ میلادی است.

mogao-caves1

به قصر پوتالا (Potala Palace ) بروید: این قصر باستانی در تبت، امروزه به یک موزه تبدیل شده و تا سال ۱۹۵۹، منزل و محل اقامت دالائی لاما بوده است. این قصر دارای تعداد زیادی تالار، ساختمان و حیاط بوده و از جنس چوب و سنگ ساخته شده است. دیدن این قصر به شما اطلاعات تاریخی مناسبی درباره گذشته تبت داده و شما در می یابید که دالائی لاما در فرهنگ تبت تا چه اندازه اهمیت دارد.

potala-palace-at-lhasa
وست مینستر، کلیسای سلطنتی لندن
۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند
غار قلعه کرد در قزوین با قدمت ۴ میلیون سال
خانه وحشتناک ۱ دلاری!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code