آشنایی با مناطق دبی؛ منطقه آل برشا

منطقه آل برشا دبی | Al Barsha

اگر قصد سفر به دبی را دارید، از قبل راجع به این شهر مطالعه کنید. از جمله محله ها و مناطق دبی می توان به منطقه آل برشا در نزدیکی جاذبه های معروف دبی نام برد. در این مطلب مجله الی گشت شما را با موقعیت این منطقه، جاذبه هایی که در آن قرار دارد، هتل های معروف آن، همسایگی با دیگر محله ها و مناطق و بسیاری اطلاعات مفید دیگر آشنا می نماییم. با مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر راجع به این شهر، سفری مطمئن تر و مقرون به صرفه تر خواهید داشت. همچنین به هیچ عنوان زمان خود را از دست نمی دهید. در ادامه اطلاعات منطقه آل برشا دبی را بخوانید.

منطقه آل برشا دبی

منطقه آلبرشا

مطالب مرتبط:
معرفی محله جمیرا بیچ رزیدنس دبی
سیتی واک دبی | خرید، شکم گردی و تفریح
معرفی منطقه باغ های دیسکاوری شهر دبی

یکی از آرام ترین و ایمن ترین محله های دبی است که با ویلاها و آپارتمان های بلند در امتداد مدیا سیتی (Media City) و بعضی از کارمندان دبی اینترنت سیتی پر شده است. در اینجا می توانید جوامع تازه شکل یافته در دبی را شاهد باشید که در ناحیه غربی شهر و بین خیابان های شیخ زاید و شیخ محمد بین زاید قرار گرفته است. هر قسمت این منطقه از نواحی مختلفی تشکیل شده است که هر یک امکانات مختص به خود را دارد. منطقه آل برشا نامی کلی است که به تمام محله های آل برشا ۱، آل برشا ۲، آل برشا ۳ و محله جدید آل برشای جنوبی گفته می شود. در محله آل برشا ۱، بسیاری از ساختمان های آپارتمانی، مغازه ها و رستوران ها را خواهید دید. در محله های آل برشا ۲ و ۳ و همچنین آل برشا جنوبی شاهد خانه های ویلایی گسترده هستید.

از زمانی که در مرکز خرید امارات، زمین اسکی (Ski Dubai) باز شده، این منطقه تبدیل به یکی از پر تردد ترین مقاصد دبی شده است. جدای از اهالی دبی، بسیاری از گردشگران و توریست ها نیز برای تفریح در پیست اسکی، وارد این منطقه می شوند.

وجود ساختمان های مسکونی و خانواده ها، دلیل بر ایجاد بیمارستان ها و مدارس متعددی در این منطقه شده و اگر گذرتان به این ناحیه رسید، می توانید در پارک د لاش آل برشا پوند (The Lush Al Barsha Pond Park) تفریح کنید.

جاذبه های منطقه آل برشا دبی

هتل های منطقه آل برشا

همانند دیگر مناطق دبی در اینجا هم، هتل های ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره متعددی پیدا خواهید کرد. بسته به بودجه ای که برای سفر دبی خود رد نظر گرفته اید، از میان این هتل ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. خوشبختانه ختی هتل های ۳ ستاره نیز بسیار تمیز بوده و خدمات قابل قبولی را به شما ارائه می دهند. حتی می توانید از هتل ها ترانسفر فرودگاهی درخواست کنید. از جمله هتل آپارتمان د راین منطقه می توان به هتل های آکاس-این هتل، آریوس مترو سنترال هتل، آواری هتل، گرند بلهوو هتل، گلف اوسیس هتل و هوم تو هوم نام برد. این هتل آپارتمان ها، برای خانواده ها مناسب هستند. همچنین بسیاری از دیگر هتل ها را همانند هتل کمپینسکی در مرکز خرید امارات، هتل هالیدی- این دبی آل برشا، هیلتون گاردن این دبی مال امارات، گرندیور هتل، گرند میلنیوم دبی، گرند اکسلسیور دبی، گلدن تولیپ دبی، فلورا آل برشا و بسیاری از هتل های لوکس یا ۵ ستاره و ۴ ستاره دیگر را در منطقه آل برشا دبی پیدا خواهید نمود که مناسب اقامت شما خواهد بود.

جاذبه های منطقه

بیشتر تفریحات در مرکز خرید امارات قرار دارد که در زیر نام می بریم:

  • مرکز اسکی دبی

این مرکز اسکی، اولین مرکز اسکی سرپوشیده دبی در خاورمیانه است و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

  • سینماهای وکس

اگر عاشق سینما و فیلم های جدید روز هستید، می توانید به سینماهای وکس VOX در مرکز خرید امارات بروید. همچنین سالن تئاتر این مرکز خرید نیز، همواره نمایش های مطرحی را برگزار می نماید.

  • رستوران و کافه

پس از خرید در فروشگاه ها می توانید در میان انواع رستوران ها و کافه های مرکز خرید امارات چرخیده و غذای خود را سفارش دهید. از اکثریت ملیت های دنیا در اینجا رستوران پیدا می شود. چه عاشق غذاهای عربی یا ترکی باشید . چه به دنبال امتحان کردن غذاهای ژاپنی و شرقی آسیا در اینجا می توانید رستوران مورد نظرتان را پیدا کنید. بسیاری از رستوران ها نیز غذاهای بین المللی و اروپایی را برای خریداران و مهمانانشان سرو می کنند. پس به جای اینکه در خیابان های شلوغ منطقه آل برشا دبی سرگردان با ماشین خود، چرخ بزنید به دیدن جاذبه های تفریحی این محله آمده و از زمان خود نهایت استفاده را ببرید.

رستوران های منطقه آل برشا دبی

ساختمان های ویلایی درکنار برج های متوسط مسکونی

برای بسیاری از افرادی که در دبی زندگی می کنند، منطقه شهری آل برشا با ساختمان های ویلایی و برج های متوسط مسکونی اش، شرایط مناسبی برای زندگی را فراهم آورده است. خصوصا منطقه برج آل برشا محبوب خانواده هاست. بسیاری از آپارتمان ها و احد های مسکونی با اینکه با تجهیزات مدرن ساخته شده اند اما بسیار ساده هستند. همچنین تلاش شده است که در نزدیکی واحد های آپارتمانی امکانات تفریحی مانند باشگاه ها و استخرهای شنا گذاشته شوند.

همچنین اگر در ترافیک کلافه می شوید، به شما این محله را پیشنهاد نمی دهیم. به دلیل اینکه اکثریت ساکنین منطقه آل برشا دبی را کارمندان تشکیل می دهند، در بعضی از ساعت های روز، حجم ترافیک بالا می رود. همچنین آلودگی در این ناحیه بالاست. برای حمل و نقل و جابه جایی در دبی به راحتی می توانید از تاکسی هایی همانند اوبر استفاده کنید.

آپارتمان های منطقه آل برشا دبی

کیفیت زندگی در این محله

با موقعیت خوبی که منطقه آل برشا دبی در ناحیه غربی شهر دارد، می تواند جدای از جاذبه هایی که درون خود دارد، شما را با دیگر جاذبه ها مرتبط کند. اما جاذبه های این محله چه هستند؟ اگر اهل خرید هستید، می توانید به راحتی خود را به مرکز خرید امارات یا مرکز خرید آل برشا برسانید. در اینجا نه تنها می توانید از میان برندهای مختلف لباس و دیگر لوازم خرید کنید، بلکه در رستوران ها و کافه های متعدد آن ها، غذای خود را سفارش دهید.

همچنین فروشگاه های مواد غذایی در این مرکز خریدها، به ساکنین این منطقه اجازه می دهد که به راحتی مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری کنند. در این محله و در هنگام شب می توانید از زندگی شبانه جریان یافته در اینجا لذت ببرید. فعالیت های آخر هفته مشهوری همانند جی ال تی JLT و دبی مارینا، موقعیت خوبی برای گذراندن شب های دبی هستند. اگر علاقه مند به ورزش گلف هستید می توانید در زمین بازی گلف این منطقه، به کلاس درس بروید. همچنین ساکنین این منطقه می توانند مهمانان خود را به دیدن باغ معجزه دبی (Dubai Miracle Garden) در قسمت جنوبی این ناحیه ببرند.

اگر قصد اقامت در دبی را دارید، با پرداخت هزینه ای کمتر از محله جمیرا در منطقه آل برشا دبی می توانید متراژ خانه بیشتری اجاره یا خریداری کنید. با این حال به دلیل دسترسی به خیابان های آل خال (Al Khail) و خیابان های شیخ زاید، از نظر رفت و آمد بسیار راحت خواهید بود. اگر به دنبال خیابان هایی برای غذا خوردن هستید، به راحتی مرکز خرید امارات و جامعه هنری آل کوآز را در مجاورت این محله پیدا خواهید کرد. احتمال اینکه عاشق رستوران های این مناطق بشوید، بسیار است!

نمای منطقه آل برشا دبی

محله های همسایه با آل برشا

در نزدیکی و در شمال منطقه آل برشا دبی پالم جمیرا قرار دارد که می توانید به راحتی با سیستم حمل و نقل یا تاکسی خود را به این منطقه توریستی و جاذبه های درون آن برسانید. در دو سمت منطقه آلبرشا دو محله امارات هیلز و آل کواز (Al Quoz) قرار گرفته اند. همچنین محله البرشا جنوبی در قسمت جنوبی این منطقه واقع شده است. خط مترو قرمز دبی در ناحیه شمالی این منطقه ۳ ایستگاه داشته که با نام های ایستگاه شماره ۳۲ و نام فروشگاه امارات (Mall Of Emirates)، شماره ۳۳ و با نام شرف دی جی (Sharaf DG) و شماره ۳۴ با نام دبی اینترنت سیتی (Dubai Internet city) قابل شناسایی هستند. این ایستگاه ها دسترسی شما را به نواحی غربی و شرقی شهر دبی امکان پذیر نی نمایند.

به عنوان مثال اگر می خواهید به دیدن نهر دبی بروید، می توانید این خط را به سمت ایستگاه شماره ۱۹ سوار شوید. در این مسیر مترو شما از جاذبه های دیدنی و مطرح دبی همانند برج خلیفه در ایستگاه ۲۵، برج های امارات در ایستگاه شماره ۲۳ و مرکز تجارت جهانی در ایستگاه شماره ۲۲ گذر خواهید کرد. در مسیر برعکس بالا اگر سوار مترو شوید، می توانید به دیدن محله های دبی مارینا در ایستگاه شماره ۳۶، برج های دریاچه جمیرا در ایستگاه شماره ۳۷ و دیگر جاذبه های اطراف آن بروید.

منطقه آل برشا دبی-خط مترو

اگر بخواهید ا زاین محله به دیگر مناطق بروید، بین ۱۵ تا ۲۵ دقیقه باید با ماشین سواری رانندگی کنید. به عنوان مثال با تاکسی از این منطقه تا فرودگاه بین المللی دبی حدود ۲۵ دقیقه در راه خواهید بود. همچنین اگر بخواهید به بزرگترین مرکز خرید دبی یعنی دبی مال بروید، با تاکسی ۲۲ دقیقه در راه هستید.

اگر قصد سفر به دبی را دارید می توانید از سایت الی گشت بلیط هوایپمای دبی خود را خریداری کنید. همچنین با نصب اپلیکیشن الی گشت به راحتی می توانید کارهای مربوط به پرواز یا هتل خود را، در گوشی همراهتان انجام دهید. برای رزرو هتل در دبی نیز می توانید بر روی لینک هتل های دبی در این مطلب کلیک کنید.

منبع: dubai-online.com

منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
معرفی هتل کاپیتال دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل کاپیتال دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل آدرس مال دبی + تصویر
معرفی هتل آدرس مال دبی + تصویر
یک ویدیو هیجان انگیز از تفریحات دبی!
یک ویدیو هیجان انگیز از تفریحات دبی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code