آیا در منطقه دایره طلایی واقعا طلا پیدا می شود؟

دایره طلایی ایسلند (Golden circle)

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایسلند، دایره طلایی ایسلند است که تا پایتخت این کشور یعنی ریکجاویک یک سفر کوتاه نیم روزی فاصله دارد. اگر به ایسلند، سرزمین یخ و آتش سفر کردید و به اندازه ی کافی هم زمان داشتید، پیشنهاد می کنیم حتما ماشین اجاره کنید و این منطقه را کامل بگردید. اما آیا واقعا دایره طلایی ایسلند طلا پیدا می شود؟ با الی گشت همراه شوید.

دایره طلایی ایسلند
مطالب مرتبط:
ماجراجویی یعنی این: ریکجاویک در ایسلند!
خانه ای ناشناخته در راز آلودترین جزیره ایسلند

دایره ایسلند چیست؟ این اولین سوالی است که همه وقتی که اولین بار این عبارت به گوششان می رسد می پرسند… آیا این جا یک دایره است که در آن می توان طلا پیدا کرد؟ برای این که هر شک و تردیدی در این مورد را از بین ببریم باید بگوییم که دایره طلایی در واقع نامی است که به مسیری داده شده که هیچ شباهتی به دایره ندارد و تنها طلایی که در این جا می توانید پیدا کنید هم همان خاطره های طلایی ای هستند که بعد از بازدید از این منطقه به همراهتان به خانه می برید.

البته دایره طلایی ایسلند از مشهورترین جاذبه های گردشگری در این کشور است و به همین خاطر در این نوشتار سعی کرده ایم که هر آنچه که لازم است در مورد آن بدانید را به شما ارائه بدهیم.

مسیر دایره طلایی در واقع پارک ملی Thingvellir، پارک زمین شناسی Geysir و Gullfoss را پوشش می دهد. پارک ملی Thingvellir در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از مکان های تاریخی قدیمی ایسلند است که از سال ۹۳۰ بعد از میلاد مسیح تا به امروز نگه داشته شده است. پیشنهاد می کنیم زمانی که دارید در این پارک قدم می زنید حتما به شکل و شمایل صخره ها خوب دقت کنید که به مرور زمان به طور طبیعی به اشکال مختلف درآمده اند و واقعا شگفت انگیز هستند.

پارک ملی Thingvellir

در این پارک می توانید به غواصی و هم اسنورکلینگ بپردازید و ماجراجویی های فراموش نشدنی ای در آن داشته باشید، طبیعت این پارک به اندازه ای شگفت آور است که به راحتی می توان چند روز را در آن گذراند ، اگر چه که اکثر افراد ترجیح می دهند یک روز را به این منطقه اختصاص دهند.

ایسلند یکی از فعال ترین کشورهای جهان از نظر فعالیت های زمین شناسی است و یک نمونه ی بدیهی از آن چشمه های آب گرم این منطقه است. در ایسلند پارک های زمین شناسی زیادی وجود دارد که یکی از آن ها در همین منطقه ی دایره طلایی واقع شده است. یک نکته ی بسیار جالب که درمورد ایسلند باید بدانید ین است که آب و هوای این کشور هر ۵ دقیقه یکبار کاملا ممکن است بهتر و یا بدتر شود و در نتیجه این موضوع نباید مانع ماجراجویی های شما و لذت از سفرتان شود.

پارک زمین شناسی Geysir

Gullfoss

Gullfoss یا همان آبشارهای طلایی، دو آبشار در کنار هم هستند و از دیگر مسیرهای دایره طلایی ایسلند هستند و در واقع آخرین قسمت مسیر دایره است و بعد از آن باید به شهر ریکجاویک و یا کفلاویک برگردید. البته که در این کشور با آبشارهای حیرت آور و جادویی ای روبرو می شود اما یکی از بهترین کارها این است که شروع آبشار گردی تان با Gullfoss باشد، چرا؟ چون مانند آن را در هیچ جای دیگری نمی توانید پیدا کنید. یکی از بهترین ماجراجویی های این است که تمام راه را تا بالای آبشار پیاده روی کنید و از آن بالا چشم انداز فوق العاده ای به پایین داشته باشید و البته که هیچ تضمینی نیست که از خیس شدن در امان بمانید!

Gullfoss در ایسلند

یکی دیگر از شگفتی های این منطقه دریاچه ای زیباست، خیلی جالب است که موجودیتی تخریب کننده مثل آتشفشان بتواند چنین چیز زیبایی و آرامی را خلق کند. دریاچه آتشفشانی کرید (Kerid) یکی از ده ها دریاچه ی آتشفشانی است که در ایسلند می توانید ببینید با این حال وقتی که در این منطقه هستید بد نیست سری هم به این دریاچه بزنید. البته که برای ورود به این منطقه باید یک مبلغ بسیار کم به اندازه ی ۴ دلار آمریکا بپردازید.

همان طور که در بالا هم گفتیم، بعضی از افراد ترجیح می دهند که منطقه دایره طلایی ایسلند را در یک روز ببینند و در واقع یک روز از سفرشان را مختص آن کنند. با این حال پیشنهاد ما این است که حداقل دو روز برای آن زمان بگذارید  خوب بگردید، می توانید شب را در یکی از کلبه ها و یا اقامت گاه ها بمانید. در این مکان، هتلی به نام هتل Gullfoss وجود دارد که درست در نزدیکی پارک Geysir است.

دریاچه کرید در ایسلند

در نزدیکی دایر ه طلایی، مسیری هم به نام مسیر حلقوی وجود دارد که البته این دو کالا از هم متفاوتند. مسیر حلقوی در واقع جاده ای است که در دور کل جزیره کشیده شده است ولی دیره طلایی ایسلند مان چیزی است که در بالا به آن اشاره کردیم.

شاید در انتهای این نوشتار به کشور شگفت انگیز ایسلند علاقه مند شده باشید و دوست داشته باشید تا به این منطقه ی دیدنی اروپا سفر کنید، در این صورت بد نیست اگر اطلاعاتی راجع به آن به دست بیاورید.

از آن جایی که ایسلند کشوری دور افتاده نسبت به کشورمان است شاید سفر به آن دشوار باشد با این حال این نباید مانع شما برای بازدید از این کشور خارق العاده شود.

  • جالب است بدانید که درصد جرم و جنایت در این کشور تقریبا صفر است. ایسنلد کشوری است که در آن می توان کودکان بسیار کوچک را دید که از این طرف به آن طرف می روند و خانواده ی آن ها کاملا از ایمن بودن آن ها در خیابان های و منطقه های شهر مطمئن هستند.
  • در کشور ایسلند مالکیت اسلحه تقریبا آزاد است! این مورد با درصد جرم نزدیک به صفر در تناقض کامل و بسیار عجیب و نشانه ی امنیت بالایی است که در این کشور وجود دارد.
  • این کشور در شمال اقیانوس اطلس قرار دارد و شمالی ترین کشور اروپاست.
  • ایسلند حالا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است در حالی که تا قبل از قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود.

منبع: myticklefeet.com

تصاویری که شما را به ایسلند می برند
تصاویری که شما را به ایسلند می برند
طبیعت ایسلند به این ۱۰ دلیل رویای عاشقان طبیعت را برآورده می کند!
طبیعت ایسلند به این ۱۰ دلیل رویای عاشقان طبیعت را برآورده می کند!
ایسلند را متفاوت ببینید
ایسلند را متفاوت ببینید
خطرناک ترین پدیده جهان که ۳۰ متر آب جوش پرتاب می کند!
خطرناک ترین پدیده جهان که ۳۰ متر آب جوش پرتاب می کند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code