بازدیدی از هنر چینی ها در منطقه دی باند شانگهای

منطقه توریستی دی باند (The Bund) در شهر شانگهای

جاذبه های گردشگری در شهرهای کشور پهناور به اندازه ای زیاد است که قطعا یک بار سفر به آن برایتان کافی نخواهد بود؛ خوب دلیلش هم تاریخ پر فراز و نشیبی است که این کشور در طول قرن های گذشته پشت سر گذاشته است و در هر دوره جاذبه های تاریخی و فرهنگی متفاوتی را به وجود آورده است. اما جاذبه ای که می خواهیم درباره آن در این مطلب به اختصار شرح دهیم منطقه دی باند در شانگهای است. این مجموعه که یک کنار گذرگاه با اسکله ای هیجان انگیز و توریستی است در شهر شانگهای چین واقع شده است و به عنوان یکی از معروف ترین تفرج گاه های این شهر به شمار می رود. در ادامه الی گشت را با این جاذبه ی توریستی در شهر شانگهای همراهی کنید.

منطقه دی باند در شانگهای
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به شانگهای
چطور از فرودگاه شانگهای به مرکز شهر برویم؟

دی باند (The Band) یک کنار گذرگاه آبی جذاب و معروف است و عنوان یکی از مراکز توریستی در شهر شانگهای مشهور است. این منطقه از ‏پل‎ Baidu ‎تا شرق رودخانه‎ Jinling ‎ادامه می یابد و حدود ۱٫۵ کیلومتر طول دارد. با ورود به این منطقه می توانید قدم بزنید و از تماشای مناظر و ساختمان هایی که در اطراف این خیابان وجود دارد لذت ببرید. از جمله جاذبه های معروفی که می توانید آنها را مشاهده کنید‎ Oriental Pearl TV Tower ‎و‎ Jin Mao Tower ‎هستند. این منطقه یکی از ۱۰ مکان .‏دیدنی شانگهای است که ارزش قدم زدن و دیدن را دارد. یکی از ارزشمندترین مکان دیدنی این منطقه ۵۲ ساختمان در قسمت غربی آن است ‏که دارای معماری های مختلف به سبک های گوتیک، باروک، رومی، کلاسیک و دوره رنسانس است‎.‎‏‏‏

دی باند در شهر شانگهای

طول این اسکله جذاب و دیدنی حدود ۱.۵ کیلومتر بوده و در مجدود پل بایدو در شرق رودخانه جینلینگ واقع می باشد. در ضلع غربی­ باند بیش از ۲۶ ساختمان با معماری­هایی به سبک­های گوتیک، رنسانس، باروک، رمانسیسیسم، کلاسیک و… قرار دارد که از زیباترین چشم ‌اندازهای این منطقه است. نکته جالبی که در این منطقه وجود دارد دیواری است که به دیوار عاشقان مشهور است. این دیوار ۱۷۰۰ متری کنترل سیل باند است که در کنار رودخانه Huangpu نیز واقع شده است و به عنوان عاشقانه ترین دیوار شهر انتخاب شده است. این شهر به دلیل قسمت شهر به علت امکانات توریستی و مناظری زیبا از سطح خیابان‌ها و آسمان‌خراش‌ها، معماری گوتیگی و هنر Beaux را در مقابل رویتان به نمایش می‌گذارد که طی صدها سال به عنوان سمبلی برای این شهر بوده است که اسکله زیبای توریستی در شهر شانگهای چین است.

منطقه توریستی شانگهای

سعی کنید برنامه رفتن به این منطقه را طوری در لیست گردشگری های خود در شهر شانگهای قرار دهید که بتوانید چند ساعتی را اینجا سپری کنید و اگر به عکاسی علاقمند هستید هم می توانید عکس های زیبا و فوق العاده ای را تهیه نمایید. زیرا در این منطقه شما می توانید شاهد چندین سبک معماری و همچنین چندین دوره ی تاریخی از ساخت و ساز در کشور چین با نورپردازی های عالی باشید و به قولی مروری بر تاریخ این کشور انجام دهید. منطقه دی باند شانگهای، ناحیه‌ای تاریخی و با شکوه در کنار ساحل رودخانه شهر است، که بناهای تاریخی و بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی بین‌المللی را خود جای داده است. رودخانه هوآنگ‌پو اصلی‌ترین رود شهر شانگهای است که بسیاری از آب‌راه‌ها و کانال‌های شهری از این رود تغذیه می‌شوند و خط ساحلی آن به علت ساخت آسمان‌خراش متعدد و نورپردازی‌های شبانه مشهور شده است.

کنارگذر دی باند در شانگهای

مختصری از تاریخ منطقه دی باند

اگر بخواهیم مختصری از تاریخ جاذبه توریستی که در شهر شانگهای چین وجود دارد بگوییم، این منطقه پیش تر از سال ۱۸۴۰ یک گذرگاه باریک گل آلوده است که بعدها به عنوان یک شهرکت مسکونی برای بریتانیایی هایی تبدیل شد. زمانی که در سال ۱۸۴۶ شهر شانگهای توانست به عنوان یک بند تجاری در جهان و کشور چین شناخته شود، گذرگاه های اطراف این روخانه هموارسازی و در برابر طغیان رودخانه مقاوم شدند. پس از آن در پایان قرن ۱۹ و آغاز قرن ساخت و ساز در کشور چین این گذرگاه چنان رونق گرفت که “دی باند” به عنوان یکی از مهم­ ترین مراکز مالی شرق آسیا و مرکز سیاست، اقتصاد و فرهنگ در شهر شانگهای چین تبدیل گشت. کنسولگری‌های بسیاری از کشورها و بسیاری از بانک‌ها، شرکت‌ها و دفاتر روزنامه در همین منطقه وجود دارد و در حال حاضر در حال فعالیت در این منطقه هستند و علاوه بر کار این منطقه برای گشت و گذار توریست ها گزینه مناسبی است.

منطقه توریستی دی باند شانگهای

بهترین زمان برای سفر به دی باند

برای اینکه به منطقه دی باند بروید هر زمان و هر روز که تصمیم بگیرید زمان مناسبی است و این بستگی به این دارد که شما چه زمانی را برای بازدید و قدم در فضای ساحلی دی باند بخواهید بگذرانید. با این حال یک بار بازدید از باند در شب را با چشم­اندازی دیدنی از شانگهای­، هارمونی­ای از نورها و رنگ­های شناور بر آب و بناهای باستانی از دست ندهید، فضایی بسیار دیدنی و جالبی را شاهد خواهید بود.

به منظور دسترسی به این منطقه می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی که برای رسیدن به این منطقه در نظر گرفته شده است استفاده کنید که عبارت از اتوبوس، تاکسی، کشتی و مترو هستند. برای استفاده از مترو باید بدانید که با خط ۲ و یا خط ۱۰ تا ایستگاه نانجینگ شرق می توانید بروید و سپس تقریبا با حدود ۱۰ دقیقه پیاده‌ روی به سمت رودخانه‌ی Huangpu به منطقه توریستی دی باند خواهید رسید.

آدرس:‌ چین، شانگهای، خیابان ژونگشان

بایدها و نبایدها در منطقه دی باند

  • برای اینکه بتوانید تجربه سفری بی نظیر را در این منطقه داشته باشید، سعی کنید در تونل توریستی که در زیر آب های مناطق Pudog و Puxi کشیده شده اند به گشت گذار بپردازید.
  • توجه داشته باشید که برای اینکه به منطقه دی باند در شهر شانگهای دسترسی داشته باشید، باید به راننده تاکسی بگویید که می خواهید به منطقه Wai Tan بروید تا آنها متوجه شوند که شمار را به منطقه دی باند ببرند.
  • در اطراف منطقه دی باند انواع کافی‌شاپ، رستوران و غذاخوری‌های سنتی چینی‌ با سرو انواع غذاهای خوشمزه وجود دارند که بعد از یک گشت و گذار حسابی در این منطقه می توانید از آنها برای بازگرداندن انرژی از دست رفته یتان استفاده کنید. در خیابان‌های منتهی به اسکله هم می‌توانید رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی و متنوعی پیدا کنید.
  • از آنجایی که دسترسی به باند بسیار راحت است، شما در هر یک از هتل‌های شانگهای که اقامت داشته باشید، برای رفتن و قدم زدن در باند مسئله‌ای نخواهید داشت.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد