معرفی کامل منطقه ی کونک در فرانسه

منطقه کونک در فرانسه | Conques

امروز می خواهیم تا یکی از مناطق کمتر شناخته شده ی فرانسه را به شما معرفی نماییم. این منطقه که در اصطلاح به آن کمون (Commune) یا بخش می گویند به عنوان یکی از تقسیمات کشوری فرانسه امروزه یک منطقه است اما همانطور که در ادامه توضیح خواهیم داد، به آن شهر و یا روستا هم می گویند. کونک کاملا در بخش آیررون و در جنوب فرانسه قرار گرفته و دارای طبیعت کوهستانی خوش آب و هوا و بسیاری دیدنی علی الخصوص در فصول بهار و تابستان است. این منطقه که اکثریت آن را به عنوان یک روستا می شناسند، امروزه به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی_ مسکونی در این کشور شناخته می شود. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا منطقه کونک در فرانسه را به شما به صورت کامل معرفی نماییم.

منطقه کونک در فرانسه ، معرفی کامل کونک و جاذبه هایش

همه چیز درباره ی منطقه کونک در فرانسه

مطالب مرتبط:
آشنایی با ۱۰ شهر مهم فرانسه
با شهر لیون در فرانسه آشنا شوید
لا دفانس، مهم ترین خیابان در سراسر فرانسه!

کونک یکی از مناطق کمتر شناخته شده حداقل برای ما ایرانی هاست. درباره ی این که کونک منطقه است یا شهر و یا روستا؛ بگذارید تا همین اول با هم اتمام حجت کنیم! در برخی منابع کونک را منطقه، برخی شهر و برخی دیگر هم روستا نامیده اند. بیشتر این گونه به نظر می رسد که کونک در حال حاضر تبدیل به شهری کوچک و مورد توجه گردشگران و حتی خودِ فرانسوی های اَبَر شهر نشین شده است اما، همچنان در منابع معتبر از آن به عنوان منطقه یاد می شود. از این رو ممکن است که ما گاهی دراین متن به آن منطقه، گاهی شهر و یا حتی روستا بگوییم.

خب! به بحث اصلی یعنی معرفی منطقه کونک در فرانسه باز می گردیم. این منطقه و یا به عبارتی روستای فرانسوی یکی از زیباترین مناطق کوهستانی است که جاذبه های طبیعی بسیاری برای دیدن دارد. البته منطقه کونک در فرانسه تمامی پتانسیل های لازم برای تبدیل شدن به یک شهر مستقل را دارد و این اتفاق از آن دور نیست. این منطقه دارای مساحتی نزدیک به ۳۱ متر مربع است و بیش از ۳۰۰ هزار نفر هم در خود جمعیت دارد. واژه ی کونک (Conques) از لحاظ معنایی به Conca یا دره اشاره می کند. این اسم هم ریشه اش از اقوام Occitan سرچشمه می گیرد که از لحاظ ریشه ی لاتین به معنای پوسته است.

منطقه کونک در فرانسه | Conques

از لحاظ جغرافیایی، این منطقه در کنار رودخانه های Dourdou de Conques و Ouche قرار گرفته است. اگر به عکس های این منطقه ی نگاه کنید کاملا متوجه خواهید شد که کونک ابتدا در دامنه و پس از بیشتر شدن جمعیتش در تپه های اطرافش ساخته و گسترده شده است. البته دقیقا به همین دلیل است که در این منطقه وسایل نقلیه ی بزرگی مثل اتوبوس و یا تراموا نمی توانند تردد داشته باشند. اکثر گروه های گردشگری که به این منطقه می آیند، اتوبوس های توریستی خود را در پایین دامنه ها پارک می کنند و از آن جا به بعد را با ماشین هایی که امتحان خودشان را در منطقه کونک در فرانسه پس داده اند همچون آفرود، می روند. شاید یکی از دلایلی که اکثر مواقع بازدیدکنندگان و گردشگرانی که به کونک می آیند، روزها وارد این شهر می شوند هم همین محدودیت حمل و نقل در آن باشد. در روز هم راحت تر مسیر را پیدا می کنند و هم ضریب احتمال حوادث هم پایین تر می آید.

جاذبه های دیدنی منطقه کونک در فرانسه

اگر بخواهیم که زمان شکل گیری و ساخت این شهر را بررسی کنیم باید بگوییم؛ بر اساس بررسی های مختلف در اسناد و همچنین سوابق کونک به نظر می آید که در قرن ۱۹ میلادی این منطقه شکل رسمی به خود گرفته است و برای اولین بار به عنوان یک جامعه به ثبت رسیده است. البته قبل از این که این منطقه به صورت رسمی ثبت شود، در آن زندگی و اجتماع وجود داشته اما با ثبت آن، نام این شهر از فراموش شدن و دورافتادگی نجات داده شد. بیشتر آثار تاریخی که در این شهر وجود دارند متعلق به سال های ۱۸۰۰ تا ۱۹۵۰ میلادی است. بیشتر این ساختمان ها مخصوصا قدیمی تر ها دارای ساختاری کاملا قرون وسطایی هستند و شکل خود را به خوبی حفظ کرده اند. البته سیستم های جدیدی همچون جاده سازی و خطوط آبرسانی پیشرفته در این منطقه نیز به وجود آمده اند.

جاذبه های دیدنی منطقه کونک در فرانسه

  • بافت روستایی کونک | Village de Conques

هنوز هم بافت روستایی این منطقه از قرن ۱۸ به بعد حفظ شده است. گذرگاه های سنگی، سنگ فرش های قدیمی، خانه های با شکل و ساخت روستایی و کلبه مانند، همچنین وجود فضای بسیار سبز در این منطقه کونک در فرانسه از جمله عناصری هستند که بافت روستایی کونک را هنوز هم نگه داشته اند.

بافت روستایی کونک | Village de Conques
  • کلیسای سنت اگلیسه آباتیاله سنت فوی | L’Eglise Abbatiale Sainte-Foy

به این کلیسا خودِ محلی های کونک، کلیسای سنت فوی می گویند. این کلیسا به این خاطر ساخته شده که زائران در راه رسیدن به سانتیاگو د کامپولستا (Santiago de Compostela) که یک کلیسای مقدس در اسپانیا بود، از منطقه کونک در فرانسه می گذشتند و بنابراین در طول راهشان نیاز داشتند تا یک کلیسا وجود داشته باشد تا آن ها بتوانند تا قبل از رسیدن به این کلیسا، مناسک دینی خود را به جای بیاورند. البته در مکانی که این کلیسا ساخته شد، پیکر یک زن قدیسه ی جوان نیز دفن شده بوده است. در قرن ۱۸ میلادی بود که مسئولان این کلیسا تصمیم بر بازسازی مجدد آن گرفتند. آن را بیشتر از پیش گسترش دادند و طرح آن را تقریبا عوض کردند. در حال حاضر طول ساختمان این کلیسا ۵۹ متر و طول داخلی آن، ۵۶ متر است. عرض ساختمان داخلی این کلیسا نیز نزدیک به ۲۶٫۴۰ متر می رسد. این کلیسای معروف در سال ۱۹۹۸ میلادی به لیست آثار میراث تاریخی یونسکو اضافه شد و باعث شد تا خیلی از کسانی که از وجود چنین کلیسا و منطقه ای در دامنه ی مناطق جنوب فرانسه بی خبر بودند، به سمت آن روانه شوند. این کلیسا شب ها نورپزداری می شود و در برخی از شب های بهار و تابستان و اعیاد خاص مسیحیان، فضای آن با موسیقی همراه می شود.

کونک در فرانسه
  • تندیس طلایی سنت فوی | Statue reliquaire de Sainte Foy

تندیس طلایی سنت فوی در واقع یک مجسمه ی ۸۵ سانتی متری است که در کلیسای سنت فوی قرار گرفته است. این مجسمه که نقش یک مرد در لباس روحانیون مسحیت است از طلا، نقره و سنگ مینا ساخته شده است.

  • صومعه ی دو روزاریه | Chapelle du Rosaire

این صومعه در در واقع یک کلیسای کاتولیک کوچک است که در بین سال های ۱۹۴۹ و ۱۹۵۱ ساخته شده است. برای ساخت این کلیسا از هنر ماتیس استفاده شده است و ساختارش با بسیاری از کلیساهای دیگر که معمولا ذهنیتی قرون وسطایی دارد، کاملا فرق دارد. این صومعه در عین کوچکی بسیار زیبا است و طرفداران خاص خود را دارد. البته امروزه به عنوان یکی از جاذبه های منطقه کونک در فرانسه نیز شناخته می شود.

تندیس طلایی سنت فوی | Statue reliquaire de Sainte Foy

منبع: francethisway.com

معرفی ۷ مورد از بهترین رستوران های حلال پاریس
معرفی ۷ مورد از بهترین رستوران های حلال پاریس
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
معرفی هتل کرونا اپرا پاریس | ۳ ستاره
معرفی هتل کرونا اپرا پاریس | ۳ ستاره
امپراطوری مردگان پاریس
امپراطوری مردگان پاریس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code