حواستان به این موجودات کشنده در استرالیا باشد!

مرگبارترین موجودات استرالیا را بشناسید

در استرالیا می توانید از زیباترین و بکرترین مناظر لذت ببرید و تعطیلاتی ایده آل برای خودتان بسازید. تفریحات بسیاری از پیاده روی در سواحل تا دیدن حیات وحش منحصر بفردش این مقصد رویایی را جزو انتخاب های اول هر گردشگری قرار داده است.

اما برای این ماجراجویی ها باید از وجود حیوانات خطرناک و مرگبار اطلاع داشته باشید. قطعا گشت و گذار در این حیوات وحش بی خطر نخواهد بود. پس با الی گشت همراه باشید تا تعدادی از خطرناک ترین این حیوانات را مرور کنیم.

کوسه های سفید

یکی از پر کوسه ترین سواحل را می توانید در خلیج کافین مشاهده کنید. در این منطقه کوسه های سفید بزرگ را به دفعات خواهید دید. پس خطر در کمین است. مردی در سال ۲۰۱۱ برای غواصی به این منطقه رفت و هرگز برنگشت.

حیات وحش استرالیا

مار سمی تایپان

مارهای سمی بسیاری در مناطق شرقی استرالیا خواهید یافت ولی مار تایپان که تا ۲٫۵ متر هم رشد می کند، کمی متفاوت تر و کشنده تر است. ترکیب پبچیده ای ار این مواد سمی که مستقیما بر مغز و سیستم اعصاب اثر می گذارد و خون انسان را در جا لخته می کند. همچنین کار عضلات و کلیه را به حد زیادی مختل می کند.

حیات وحش استرالیا

عنکبوت موشی

از ترسناک ترین حشرات موجود در استرالیا می توان به هشت کونه از عنکبوت های موشی اشاره کرد که به نیش های بزرگی مجهز هستند و بسیار تهاجمی عمل می کنند. با کوچک ترین تحریکی به نیش آنها گرفتار می شوید و این گزش همراه با دردهای و مرض های بسیاری است بطوریکه اختلال در تنفس و ضعف عضلانی و .. را در پی خواهد داشت.

حیات وحش استرالیا

هشت پای حلقه آبی

این موجود دریایی مرگبار معمولا در جنوب نیو ساوت ولز در جنوب استرالیا یافت می شود. این هشت پا کوچک است و معمولا در شکاف سنگ ها استتار می می کند. عصبانیشان نکنید چون حمله می کنند. زهرشان حاوی تترودوتوکسین است، سمی قوی که برای کشتن انسان کافی است.

حیات وحش استرالیا

گاوکوسه

این کوسه هم در آب شور و هم شیرین زندگی می کند و یکی از خطرناکترین ها در کل گونه های کوسه است. معمولا در رودخانه های سواحل شرقی استرالیا دیده می شوند. آنها به شخصیت تهاجمی شهرت دارند. نشنال جئوگرافیک توضیح می دهد که این گونه ” سریع و شکارچیان چابکی هستند و تقریبا هر چه ببینند را می خورند، از جمله ماهی، دلفین و حتی دیگر کوسه ها.”

حیات وحش استرالیا

عروس دریایی جعبه ای (Box Jellyfish)

با کشتن بیش از شصت نفر در صد سال گذشته در استرالیا، تعجبی ندارد که در این لیست قرار گرفته است. آنها سم بسیار قوی ای دارند؛ نیش این عروس دریایی می تواند باعث سردرد، استفراغ، اسپاسم های عضلانی، اشکال در تنفس و مرگ شود.

حیات وحش استرالیا
معرفی هتل آتورا داندنونگ ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل آتورا داندنونگ ملبورن | ۴ ستاره
مسیر های طبیعت گردی بریزبن، استرالیا
مسیر های طبیعت گردی بریزبن، استرالیا
معرفی هتل کوالیتی منر ملبورن | ۳ ستاره
معرفی هتل کوالیتی منر ملبورن | ۳ ستاره
معرفی هتل هیلتون سیدنی | ۵ ستاره
معرفی هتل هیلتون سیدنی | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code