موزه تمدن آناتولی در آنکارا

موزه تمدن آناتولی

آشنایی با موزه تمدن آناتولی

آنکارا یکی از مقاصد محبوب ما ایرانی ها در ترکیه است. شهری که بعد از استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه به حساب می آید و از آنجائیکه در آناتولی مرکزی قرار گرفته است، دارای تاریخ و فرهنگی غنی است. این را به خوبی می توان از آثار به دست آمده از حفاری های این شهر فهمید، آثاری که هر یک شاهد و راوی دوران های مختلف این سرزمین هستند. آنکارا شهری با جاذبه های دیدنی بسیاری است که تماشای آنها بسیار سرگرم کننده هستند، موزه های تاریخی و فرهنگی مختلف، محله های قدیمی، بناها و ساختمان های دیدنی و مراکز خرید برای گردشگران این شهر محبوب و جذاب هستند. اما یکی از جاذبه های دیدنی این شهر موزه تمدن آناتولی است. موزه ای که برای بسیاری از افراد علاقه مند به بناهای تاریخی و باستان شناسی گزینه ای مناسب به حساب می آید تا آنها را به گذشته های دور و دراز ترکیه ببرد. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موزه بدانیم.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری آنکارا
آنکارا قلب تمدن و فرهنگ آناتولی
آثاری از موزه تمدن آناتولی

در موزه آناتولی انتظار دیدن آثاری از گذشته های بسیار دور سرزمین آناتولی را داشته باشید، به گفته ی برخی آناتولی زمانی سکونتگاه اولیه ی انسان ها بوده است. این موزه در قسمت جنوبی قلعه معروف آنکارا در جایی به اسم آت پازی قرار گرفته است. محلی که موزه تمدن آناتولی در آن قرار گرفته، یک بازار سرپوشیده قدیمی است که قدمت آن حدودا به ۶ قرن پیش می رسد. در مجموعه ای که موزه نامیده شده است، ساختمان ها و بناهای قدیمی از جمله بازار محمد پاشا و مسافر خانه ی کورشونلو وجود دارند. با قدم  زدن در این مجموعه هزاران اثر از دوران آشوریان، سلوجوقیان، عثمانی ها، نوسنگی و … در ۵۸ فضای موزه خواهید دید..
با ورود به این موزه زیباترین صنایع دستی که از کاوش های باستانی به دست آمده را می توانید ببیند. بسیاری از آثاری که در اینجا نگه داری می شوند از دوران پالئولاتیک تا تمدن لیدیا، دوران امپراطوری رومی ها و یونانی تا به امروز است.
موزه تمدن آناتولی دارای دو طبقه است. طبقه اول آن، در واقع نیم طبقه است و در پایین مجموعه قرار گرفته است و در آن آثار به جا مانده از دوران رومی ها و یونانی ها به نمایش گذاشته می شود. در این موزه آثاری از کول تپه گوردین و ابزاری از جنس فلز مربوط به دوران اوارتوها نیز می توانید ببیند. کول تپه، تپه ای متعلق به هزاره دوم میلاد است که محل داد و ستد آشوریان بوده است.
یکی از افتخارات این موزه کسب جایزه سال موزه های اروپا در سال ۱۹۹۷ بوده است، در موزه تمدن آناتولی علاوه بر نمایش گذاشتن آثار با ارزش، فعالیت های مختلف فرهنگی، کنسرت ها، مراسم ها و جشنواره های ویژه ای نیز برگزار می شود. برای بیشتر لذت بردن از این فضا پیشنهاد می کنیم صبح قبل از شلوغ شدن موزه به اینجا بروید.
در سفر به آنکار در کنار تماشای موزه تمدن آناتولی، بازدید از موزه جنگ استقلال، قلعه آنکارا، آکواریوم آکوا وگا، دریاچه موگان، موزه هوانوردی، موزه هنر و مجسمه سازی، محله تاریخی هامامونو و مسجد حاجی بایرام را نیز پیشنهاد می کنیم. بنابراین رزرو هتل آنکارا ی خود را در نزدیکی این جاذبه ها انجام دهید.

نمایی از موزه تمدن آناتولی
هتل هیلتون آنکارا | ۵ ستاره
هتل هیلتون آنکارا | ۵ ستاره
معرفی هتل گورکنت آنکارا | ۴ ستاره
معرفی هتل گورکنت آنکارا | ۴ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره لطیف اوغلو در آنکارا
معرفی هتل ۳ ستاره لطیف اوغلو در آنکارا
۷ دلیل برای سفر به آنکارا!
۷ دلیل برای سفر به آنکارا!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code