موزه عروسک های سخنگو، وحشتناک ترین موزه کل جهان

موزه عروسک های سخنگو

شاید دیدگاه شما به موزه ها فقط دیدن اشیای باستانی و عتیقه باشد اما در سراسر دنیا موزه های عجیب و غریب زیادی هست که می توانند نگاه شما را به موزه، متحول کنند! تصور کنید که به دیدن موزهای می روید که پر از عروسک هایی با شکل های عجیب و غریب است؛ همان طور که در حال قدم زدن و دیدن این عروسک ها هستید ناگهان صداهای آن ها را می شنوید، صداهایی که آنقدر ترسناک اند که می توانند حسابی شما را وحشت زده کنند. این موزه ترسناک که رفتن به آن دل و جرانت می خواهد موزه عروسک های سخنگو است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از موزه عروسک های سخنگو بیشتر بدانید.

وحشتناک ترین موزه دنیا
مطالب مرتبط:
موزه های زیر آبی عجیب!
شوک بزرگ موزه ی ملی پراگ، نگهداری از الماس‌ های قلابی!

موزه ونت هاون (Vent Haven Museum) تنها موزه سخنگوی دنیاست در واقع عروسک های این موزه می توانند حرف بزنند بدون اینکه لب های آن ها تکان بخورد! در این موزه بیش از ۹۰۰ عروسک سخنگو از ۲۰ کشور دنیا نگهداری می شود که خیلی از آن ها کپی عروسک های معروف دنیا هستند. موزه عروسک های سخنگو که خیلی ها آن را ترسناک ترین موزه دنیا می دانند در ایالت کنتاکی آمریکا قرار دارد و همه جور عروسکی در آن به چشم می خورد. البته خیال نکنید در این جا با عروسک های دوست داشتنی کودکان طرف هستید! همه عروسک ها قیافه های ترسناک دارند درست مثل همان عروسک هایی که در فیلم هایی با ژانر وحشت می بینید.

موزه ترسناک

این موزه از ابتدا یک موزه ی عمومی نبود و فقط یک مجموعه ی شخصی بود البته داستان شکل گیری این موزه هم به اندازه ی خود موزه جذاب و شنیدنی است. آن کسی که این موزه ی دیدنی را راه اندازی کرد یک پسر بچه به اسم «ویلیام شکسپیر برگر» بود که به جمع آوری عروسک ها علاقه ی زیادی داشت برای همین از اواسط دهه ۱۹۳۰ تا زمان مرگش یعنی سال ۱۹۷۳ تعدادی از این عروسک ها را در خیمه ای کوچک جمع کرد تا اینکه مجموعه ی جالب توجهی را به وجود آورد. البته او فقط عروسک های سخنگو را جمع آوری نکرد بلکه هر چیزی که به این عروسک ها ارتباط داشت مثل عکس، متن و پوستر هم در کلکسیون او جا داشتند. مجموعه ی او آنقدر جذاب شده بود که کم کم سرمایه گذاران زیادی حاضر شدند این مجموعه را بزرگ تر و موزه ی جذابی را به وجود بیاورند. برگر حدود ۶ دهه را صرف جمع آوری عروسک هایی کرد که خیلی از آن ها واقعا نایاب هستند و در هیچ جای دیگری به جز این موزه نمی توانید آن ها را ببینید.

شاید بپرسید چرا این موزه با وجود داشتن عروسک های ترسناک  این همه بازدید کننده دارد؟ در واقع حدود ۹۰ درصد از این عروسک ها قیافه های خنده دار و سرگرم کننده ای دارند البته دلقک ها کمی از عروسک ها ترسناک تر هستند.

موزه عروسک های سخنگو

گردشگران زیادی هستند که سال هاست دوست دارند به دیدن این موزه و عروسک هایش بروند اما ترس مانع آن ها می شود! شایعات زیادی درباره این موزه وجود دارد که وحشت رفتن به آن را بیشتر می کند!  این که این عروسک ها در یک تئاتر قدیمی قرار دارند و باید روی سکو بایستید و صدها عروسکی را که بر روی صندلی نشسته اند و به شما زل زده اند را تماشا کنید. در همین لحظه ممکن است برق ها خاموش شود و شما بمانید این همه عروسک ترسناکی که مستقیم به شما خیره شده اند! اینکه این موزه آنقدر متقاضی دارد که باید از ۶ ماه جلوتر بلیت رفتن به آن را رزرو کنید. اما خوشبختانه همه ی این حرف ها فقط در حد همان شایعه است! این موزه احتمالا تنها جای دنیاست که می توانید در یک اتاق قدم بزنید و عروسک هایی را ببینید که ردیف بر روی صندلی نشسته اند و آنقدر تنوع شان زیاد است که حسابی شما را سرگرم می کنند.

موزه عجیب عروسک های سخنگو

هر سال در ماه جولای (تیر) در این موزه یک اجلاس سالانه برگزار می شود که با اجرای برنامه های شاد و هیجان انگیز  علاقمندان به عروسک های سخنگو را به خود جذب می کند. این موزه در ماه های خاصی از سال باز است و فقط می توانید از ۱ می تا ۳۰ سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) با پرداخت حدود ۱۰ دلار ورودی از آن دیدن کنید. موزه عروسک های سخنگو از سال ۱۹۷۳ باز شده و در ۸ کیلومتری جنوب شهر سینسیناتی قرار دارد.

این موزه در سه ساختمان گاراژ مانند برپا شده و همه ی عروسک ها کاملا نزدیک به هم چیده شده اند. در واقع این موزه مثل خانه ی بازنشستگی برای عروسک هایی است که دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود. این موزه با عروسک هایی که همگی برای قرن ۱۹، ۲۰ و ۲۱ هستند توانسته مجموعه ای را به وجود بیاورد که گردشگران زیادی از سراسر دنیا به دیدن آن می روند. گردشگرانی که به دیدن این موزه می روند تا هم این عروسک های سخنگو را از نزدیک تماشا کنند، هم درباره هنر سخن گویی عروسک ها بیشتر بدانند و با تاریخچه ی آن آشنا شوند.

منبع: roadsideamerica.com

کافه ای با فرودگاه اختصاصی!
چند دقیقه‌ در میان مردم هایتی + ویدیو
الرت در کانادا، شمالی ترین سکونتگاه جهان را ببینید! + تصویر
چرا راز خلیج های کارولینا برملا نمی شود؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code