موزه مادام توسو

مسجمه های شگفت انگیز در موزه ی مادام توسو

شاید بین جاذبه های بسیاری از کشورهای دنیا نام موزه ی مادام توسو را شنیده اید. موزه ای که که مرکز آن در لندن است و در آن قرار نیست آثار تاریخی ببینید! این موزه به نام موسس آن ماری گروشوتس استراسبورگ معروف به مادام توسو است و در آن مجسمه های آدم های معروف دنیا به نمایش گذاشته می شود. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موزه جالب بدانید.

مطالب مرتبط:
موزه ای به شکل گل نیلوفر در سنگاپور
ایستگاه بعد، موزه لوور
مجسمه های موزه مادامو توسو

مادام توسو نام زن هنرمند و مجسمه سازی بود که در سال ۱۷۶۱ میلادی در قلب فرانسه، پاریس به دنیا آمد. با تمام شدن سال های کودکی و رسیدن نوجوانی، او به همراه دایی مجسمه ساز خود به نام فیلیپ کورتیوس به شهر ورسای رفت تا ساخت مجمسه های مومی را یاد بگیرد، سال ها گذشت و او در آستانه ی سی سالگی دیگر یک هنرمند حرفه ای در این زمینه شد تا اینکه تصمیم به برپایی نمایشگاه مجسمه های مومی در شهرها و کشورهای مختلف گرفت. اولین نمایشگاه او چیزی حدود شش ماه با استقبال بی نظیری مواجه شد و در نمایشگاه های بعدی نیز هنر دست او برای بارها مورد تحسین عموم قرار گرفت. مادام توسو در نهایت یک نمایشگاه دائمی از مجسمه هایش را در لندن برگزار کرد. آنچه که در مورد شخصیت مادام توسو بسیار با ارزش و مورد احترام است سختکوشی او در کنار هنر بی نظیرش است. در طی سال ها این زن هنرمند با مشکلات زیادی در این راه دست و پنجه نرم کرد. جدایی از همسر، شکستن کشتی حامل مجسمه ها در دریا و آتش زدن نمایشگاهش توسط شورشیان هم نتوانستند او را تسلیم کنند، همین روحیه ی قوی بود که باعث شد در هفتاد سالگی نیز برای بار دیگر نمایشگاهی برپا کند.

موزه مادامو توسو

مادام توسو مجسمه های شخصیت های معروف و تاریخی را چنان با ظرافت و دقت از جنس موم می ساخت که تفاوت آنها با نسخه ی واقعی در اکثر مواقع سخت می شود! او برای ساخت مجسمه ی هر شخصیت به مطالعه و بررسی زندگی او می پرداخت تا اثری دقیق و فوق العاده شبیه به شخص مورد نظرش را خلق کند. با مرگ مادام توسو در سال ۱۸۵۰ آثار او که نمونه های بسیار با ارزشی هستند در موزه ی مادام توسو به نمایش گذاشته می شوند، موزه ای که در زمان حیات او توسط شرکتی که در زمان زنده بودنش ثبت کرد، اداره می شود.

مجسمه مسی در موزه مادام توسو

اگر به لندن، لاس وگاس، واشنگتن، آمستردام و یا برلین سفر کردید پیشنهاد می کنیم در برنامه ی سفرتان بازدید از این موزه را نیز قرار دهید، موزه ای که گردشگران بسیاری برای تماشای آن روبروی موزه صف می کشند! در موزه ی مادام توسوی لندن میان آن همه مجسمه های شخصیت های معروف در گوشه ای نیز مجسمه ای پیرزنی را می بینید که برایتان ناآشنا خواهد بود. اما یقینا وقتی متوجه شوید او مجسمه ی مادام توسو است حسابی شگفت زده می شوید، آخرین اثری که مادام توسو قبل از مرگش خلق کرد.
بین آثار او شخصیت های معروف سیاسی، هنری، علمی، تاریخی و … می بینیم. گاهی مجسمه ی افرادی را می بینید که حسابی شگفت زده تان می کنند، یکی از قسمت های بسیار جالب موزه مادام توسو بخش هنرمندان است. در این قسمت مجسمه ی بازیگران، نقاشان و هنمرندان معروف دنیا را خواهید دید. راه او هنوز توسط هنرمندان مجسمه ساز ادامه دارد و مجسمه های زیبایی از شخصیت های زنده و رفته ی معروف در دنیا به نمایش گذاشته می شوند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد