تصاویری هولناک از مومیایی هایی که زنده به گور شده اند! ۱۸+

داستان وحشتناک مومیایی های گوانخواتو

امروز می خواهیم در مورد یکی از ترسناک ترین موزه های دنیا صحبت کنیم که در کشور مکزیک قرار دارد. در این موزه اجساد مومیایی شده ای وجود دارد که در حالت های مختلفی مرده اند. حالت چهره بعضی از این مومیایی ها طوری است که انگار در حال فریاد زدن هستند و بسیاری معتقدند دلیل فریاد زدن آن ها این است که زنده به گور شده اند! اما راز این مومیایی ها چیست و چطور این تعداد مومیایی در یک جا جمع شده اند؟ چرا این مومیایی های ترسناک در حال فریاد زدن هستند؟ دلیل مرگ آن ها چیست و آیا واقعا زنده به گور شده اند؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سری به موزه مومیایی های گوانخواتو بزنیم. مراقب باشید! قرار است شاهد تصاویری بسیار هولناک و فجیع باشید.

مومیایی های گوانخواتو

داستان غم انگیز مومیایی های خوانگواتو

مطالب مرتبط:
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
معرفی ۵ مورد از عجیب ترین موزه های مکزیک
کشف کاکتوسی در مکزیک که توانایی راه رفتن دارد! + عکس

موزه مومیایی های خوانگواتو در شهری به همین نام در کشور مکزیک قرار دارد و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری مخوف مکزیک تبدیل شده است. در این موزه بیش از ۱۰۰ مومیایی در حالت های مختلف مرده اند و انگار زنده به گور شده اند. هر هفته بیش از ۴۰۰۰ نفر از این موزه ترسناک و مخوف دیدن می کنند. اما داستان بسیار غم انگیز و در عین حال جالبی پشت شکل گیری این موزه وجود دارد. برای این که در مورد تاریخچه موزه صحبت کنیم باید به سال ۱۸۳۳ در مکزیک برگردیم. زمانی که بیماری وبا در تمام مکزیک شایع شده بود!

اجساد مومیایی شده

بیمارانی که زنده به گور شده اند!

در آن زمان تمام شهرهای مکزیک درگیر بیماری مسری وبا شده بودند و افراد زیادی بر اثر بیماری کشته شدند. به جز افرادی که مرده بودند افرادی را که هنوز ظاهرا زنده بودند از ترس گسترش و شیوع بیماری به صورت زنده دفن می کردند! یعنی تصور کنید فردی در بستر بیماری بوده و آنقدر توان نداشته که از خودش دفاع کند یا حداقل فرار کند. بعد این فرد را به همان صورت بیمار و مریض دفن می کردند تا بیماری را به بقیه منتقل نکند! به این ترتیب شمار زیادی از افراد شهر گوانخواتو در گورستان شهر دفن شدند و تعداد این افراد آنقدر زیاد شد که دیگر جای خالی برای مرده های بعدی وجود نداشت. دولت که در پی راه حلی برای این مشکل بود در سال ۱۸۶۵ قانون «مالیات قبر» را وضع کرد: بر اساس این قانون خانواده های افراد متوفی می بایست به طور منظم مالیات قبر عزیزشان را پرداخت کنند…. وگرنه فرد دفن شده از خاک بیرون کشیده می شد و جایش را به مرده دیگری می داد!!! پر واضح است که تمام افراد شهر قادر به پرداخت مالیات سنگین قبر نبودند، به همین دلیل مرده های بسیاری را از خاک بیرون کشیدند و در سردابه ای تنگ و تاریک تلنبار شدند!

مومیایی های زنده به گور شده

بسیاری از مرده ها به مرور از بین رفتند، اما درصد کمی از اجساد به دلیل آب و هوای خشک و گرم گوانخواتو به مرور خشک شده و به صورت طبیعی مومیایی شدند! به این ترتیب بود که مومیایی های خوانگواتو به وجود آمدند! رطوبت پوست اجساد بر اثر دمای بالا و خشکی هوا تبخیر شده و این اجساد مومیایی شده اند. بعضی از این مومیایی ها آنقدر سالم مانده اند که حتی ابرو، ریش و ناخن هایشان هم هنوز سرجایشان قرار دارد. مومیایی هایی که شاید در زمان حیات اقبال چندانی نداشتند اما پس از مرگ بی آن که بدانند به یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر تبدیل شدند!

موزه مومیایی مکزیک

موزه مومیایی های گوانخواتو

مومیایی های خوانگواتو در سردابه ای نگهداری می شدند که تهویه هوا وجود نداشت و اکسیژن زیادی وارد محیط نمی شد. به این ترتیب روند فساد و پوسیدگی اجساد بسیار کند و گاه متوقف شده و اجساد بسیار صحیح و سالم باقی مانده اند.

اولین کسی که از خاک بیرون کشیده شد رمیژیو لروی بود که در طول قرن ۱۹ و در بازدیدی که از شهر گوانخواتو داشت مرده بود. این دکتر فرانسوی  ۲۰۰ ساله هنوز هم همان لباس هایی را بر تن دارد که هنگام مرگ بر تن داشته است. با توجه به استقبال و هیجان مردم برای تماشای مومیایی های گوانخواتو که از قرن ۱۹ به جا مانده بودند مسئولین گورستان تصمیم گرفتند آن ها را در معرض نمایش قرار بدهند. به این ترتیب در دهه ۱۹۵۰ موزه مومیایی های گوانخواتو افتتاح شد. اگرچه قانون مالیات قبر در سال ۱۹۵۸ منسوخ شده بود این موزه توجه زیادی را به خود جلب کرد و به این ترتیب مومیایی ها در همین موزه باقی ماندند.

کوچک ترین مومیایی جهان در این موزه وجود دارد و متعلق به جنینی ۴ ماهه است که مادرش بر اثر بیماری وبا مرده بود. این جنین داخل شکم مادرش مانده بود و مثل بقیه اجساد مومیایی شده بود.

مومیایی مادر و جنین

زن نگون بختی که در قبر زنده شده است!

یکی از ترسناک ترین مومیایی ها گوانخواتو متعلق به زنی به نام ایگناسیا آگیلار است. این زن مبتلا به بیماری قلبی نادری بوده و ظاهرا دچار ایست قلبی موقت شده است. همه با این تصور که او مرده است زن را دفن کرده اند و ناگهان، زن در قبر بیدار شده است! سال ها بعد، زمانی که جسد این زن را از خاک بیرون کشیدند او را در حالت وحشتناکی پیدا کردند. زن در حال گاز گرفتن دستش بود و دهانش پر از خون خشک شده بود! همچنین آثار چنگ و خراش روی پیشانی زن دیده می شد!

همان طور که گفتیم اکثر مومیایی های گوانخواتو با دهانی باز و حالت وحشت زده مرده اند که باعث به وجود آمدن این باور شده که آن ها زنده به گور شده اند! امروزه این موزه مخوف و هولناک حدود ۱۰۸ مومیایی را در معرض نمایش عموم قرار داده و یکی از بزرگ ترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری مکزیک و دنیا به حساب می آید.

منبع: thevintagenews.com 

  1. Avatar
    مهرداد نصیری

    اینم نشونه دیگه ایی برای اونهایی که تو زندگی بخاطر قدرت و پول ظلم میکنن‌؛ماله مردم رو میخورن و فکر میکنن تا ابد میمونن.یا اونها که تو زندگی فقط با فکر نداشته هاشون و دق و غصه و چشم و همچشمی این دو روز زندگی که اخرش اینه رو هدر میدن….زندگی کلا یه چشم برهم زدن بیشتر نیست؛تهش هم هیچی با خودت نمیبری جز یه متر پارچه و برات فقط و فقط یه اسم و خاطره بد یا خوب میمونه همین.اونم تا ده بیست سال و بعد دو نسل کلا انگار نبودی که نبودی…کی پدر پدر بزرگش رو دیگه یادشه؟درست و شاد این دو روز رو بگذرونیم اونطور که خودمون میخوایم و برای خودمون نه دیگران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code