معرفی ۱۰ مورد از بهترین موزه های زوریخ

معرفی موزه های زوریخ در کشور سوییس

زوریخ پایتخت فرهنگی کشور سوییس است که از آن به عنوان یکی از گران ترین شهرهای دنیا یاد می شود. این شهر با توجه به شرایط اقتصادی خوبی که دارد امیدو اقتصادی اروپا به شمار می رود و جز پرجمعیت ترین شهرهای کشور سوییس محسوب می شود. اما به غیر این موارد شهر زوریخ جاذبه های گردشگری جذابی دارد که گردشگران را به سمت خود جذب می کند، از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره موزه های زوریخ در کشور سوییس خدمت شما اطلاعات جامع و کاملی را بدهیم. موزه های زوریخ جز درجه یک ترین و ممتازترین جاذبه هایی هستند که در این شهر می توانید از آن بازدید کنید. ما در ادامه می خواهیم به ده مورد از پرطرفدارترین و جذاب تری ن موزه های زریخ اشاره داشته باشیم. اگر شما هم جز آن دسته از مسافرانی هستید که دوست داریم زمانی که به کشوری سفر کردید با تاریخ آن کشور آشنا شوید حتما در ادامه همراه با ما باشید تا با موزه های زوریخ آشنا شوید.

موزه های زوریخ

۱- موزه ملی زوریخ | National Museum Zurich

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه زوریخ به مرکز شهر برویم؟
راهنمای سفر به زوریخ
جاذبه های زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس

قطعا هر کشور یک موزه ملی داره که در آن تاریخ کشورش را برای کسانی که به عنوان مسافر به این کشور سفر کرده به نمایش بگذارد. شما در موزه ملی هر کشوری که وارد می شود با مجموعه از تاریخ و اطلاعات کامل تاریخی آن کشور آشنا خواهید شد و بهتر می توانید با آن شهر ارتباط برقرار کنید. موزه ملی زوریخ هم این امکان را برای شما فراهم می آورد، در موزه ملی زوریخ که از آن با نام موزه لندسموزیم هم در این شهر یاد می شود نیز زندگی سوئیسی ها از ما قبل تاریخ تا به الان را به نمایش می گذارد و در کلسیون دائمی هنر و مصنوعات دست ساز نیز نگاهی عمیق تر به دوره های خاص تاریخی این کشور شده است که همه این ها سبب می شوند بیشتر با این کشور آشنا شوید. موزه ملی زوریخ پربازدیدترین موزه‌ی فرهنگی سوئیس محسوب می‌شود و اخیراً بخش مدرنی به آن افزوده شده که امکان نمایش قطعات بیشتری را فراهم کرده است.

موزه ملی زوریخ

۲- موزه ریتبرگ | Museum Rietberg

ریتبرگ یکی دیگر از موزه های زوریخ می باشد که زمینه فعالیت آن هنر است. ریتنبرگ تنها موزه ی هنر در کشور سوییس است که به هنر غیراروپایی اختصاص داده شده و همچنین ازجمله بزرگترین موزه های زوریخ به شمار می رود. مجموعه آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته شده است نیز از قاره های آسیا، آفریقا، آمریکا و اقیانوسیه به شمار می رود که همانطور که می بینید تنها قاره ای که در این مجموعه وجود ندارد اروپا است. مجسمه‌های بودایی چین با قدمت مربوط به قرن ششم از جذاب ‌ترین قطعات این بخش هستند. موزه در ویلایی واقع شده که در بازسازی اخیر ورودی شیشه‌ ای زیبایی به آن افزوده شده و به نام «امرالد»(Emerald) شناخته می‌ شود.

موزه ریتبرگ

۳- فوکس ترا | focusTerra

برای اینکه زمینی که هر روز بر روی آن راه می رویم و بخش اصلی زندگی مان را شامل می شود به موزه فوکس ترا در زوریخ بروید. این موزه که زمین فعالیتش در مورد زمین شناسی است یکی از بهترین موزه های زوریخ به شمار می رود و در آن می توانید درباره ی گدازه های آتشفشان که از چه موادی تشکیل شده اند نیز اطلاع بیابید و همچنین خواهید دید که در بخش های زمین شناسی سنگ ها و مواد معدنی مختلف را خواهید دید. در این موزه با امکانات موجود توانسته اند که زلزله را برای شما شبیه سازی کنند و ممکن است که شما را وحشت‌زده بشوید اما تجربه ی جالبی است که با علم بر رخ دادن آن نیز با آن مواجه می شوید و می‌توانید از نمایشگرهای تعاملی موجود بهره ببرید. فوکس ترا موزه‌ ای آموزشی و در عین حال سرگرم‌ کننده به خصوص برای کودکان به شمار می رود.

فوکس ترا

۴- کونستهاوس زوریخ | Kunsthaus Zurich

اگر بخواهیم یکی دیگر از موزه های زوریخ که جز بهترین ها در این شهر قرار می گیرند را نام ببریم، موزه کونستهاوس است که بهترین هنرهای زیبایی سوییس را در آن به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر این موارد کلکسیونی از آثار هنرمندان نام آشنای زوریخ که در دوره قرون وسطی زیست می کرده اند را می توانید مشاهده کنید. از جمله ی این آثار نیز اشخاصی نظیر پیکاسو، مونه و  لیپشیتس(Lipchitz) در کنار آثار پرشماری از هنرمندان سوئیسی همچون ریس  (Rist)، هودلر (Hodler) و جاکومتی (Giacometti) می باشد که در این موزه نگهداری می شوند. دیگر موزه‌ ی هنرهای زیبای این کشور را به جهت بزرگی مجموعه نمی‌توان با کونستهاوس زوریخ مقایسه کرد.

کونستهاوس زوریخ

۵- موزه طراحی | Museum of Design

از معتبرترین موزه های زوریخ موزه طراحی است که در محوطه ی دانشگاه زوریخ قرار دارد و جز بهترین موزه های طراحی سوییس به شمار می رود. این موزه چهار بخش پوستر، طراحی، گرافیک و هنر کاربردی را شامل می شود و حدود ۵۰۰۰۰۰ اثر در این موزه وجود دارد که در چهار مجموعه تقسیم شده اند. موزه طراحی برای بازدیدکنندگان پیشرفت طراحی از سال ۱۸۷۵ تا عصر صنعتی را در قرن بیستم نیز ترسیم می نماید.

موزه طراحی

۶- موزه تراموای زوریخ | Zurich Tram Museum

اگر علاقمند به سیستم های حمل و نقل هستید در موزه تراموای زوریخ که یکی از هیجان انگیزترین موزه های زوریخ است می توانید به تماشای این سیستم ها بروید. در موزه تراموای زوریخ اتاقک های ترامواهای قدیمی به سال ۱۸۹۷ به نمایش گذاشته شده اند. به منظور رفتن به موزه تراموای زوریخ باید به سمت ایستگاه قدیمی برگویز بروید. این موزه شما را به زمان های گذشته و حال و هوایی که در این شهر بوده نیز می برد که این خود یک سفر کامل به شمار می رود و می تواند برای کسانی که به سیستم های حمل و نقل علاقه ی بسیاری دارند جذاب باشد.

موزه تراموای زوریخ

۷- موزه فوتبال جهانی فیفا

یکی دیگر از موزه های زوریخ که می خواهیم در این مطلب به آن اشاره داشته باشیم موزه فوتبال جهانی فیفا است. این موزه که در سال ۲۰۱۶ بازگشایی شده است بیش از ۱۰۰۰ اثر نمایشی در بازه های زمانی اولین جام جهانی در سال ۱۹۳۰ که کشور اروگوئه میزبان آن بوده است نیز قابل نمایش است. همه‌ ی ۲۱۱ انجمن ‌های عضو فیفا حتی تیم ‌های ضعیفی که هیچوقت به فینال نرسیدند، در این موزه حضور دارند.

موزه فوتبال

۸- موزه ساعت بایر | Beyer Clock and Watch Museum

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین موزه های زوریخ را خدمت شما معرفی کنیم، از همین رو یکی دیگر از این موارد موزه ساعت بایر است که بهترین کلکسیونی های جهان در زمینه ی ساعت را دارا می باشد. موزه ساعت بایر بیش از ۳۰۰ قطعه، تاریخ زمان بندری و زمان سنجی را از ۱۴۰۰ سال قبل از میلاد به حال را روایت کنید. اشیای کمیاب زیاد و شگفت انگیزی از این موزه در سراسر جهان سفر می کنند تا در موزه های کشورهای دیگر جهان به نمایش گذاشته شوند. از جمله ساعت هایی که در این موزه می توانید مشاهده کنید ساعت های آفتابی، ساعت های چراغ نفتی، ساعت های قدی و … هستند که در مجموعه دائمی موزه به طور گسترده نیز وجود دارد.

موزه ساعت بایر

۹- موزه جانورشناسی دانشگاه زوریخ | Musée zoologique de l’Université de Zurich

یکی دیگر از بهترین موزه های زوریخ که می توان آن را موزه تاریخ طبیعی در ژنو مقایسه کرد موزه جانوشناسی دانشگاه زوریخ باشد. در این موزه موجودات بومی سوییسی و جانوارنی از گوشه و کنار دنیا در سالن های موزه نیز نمایش داده شده که بیش از ۱۵۰۰ قطعه را در بر می گیرد. همچنین نمایشگاه‌ های ویژه‌ و جذابی به طور مرتب در موزه برگزار می ‌شود مانند «چشم ژله‌ای» (Jellyeyes)  که نگاهی حیرت‌انگیز به سیر تکاملی چشم و بینایی به دست می‌دهد.

موزه جانورشناسی دانشگاه زوریخ

۱۰- موزه پول | Money Museum

یکی دیگر از موزه های زوریخ که جز پرطرفدارهای به شمار می رود، موزه پول است، در این موزه می توانید درباره ی تاریخ پول اطلاعات کاملی را دریافت کنید و جالب است بدانید که این شهر دارای بزرگترین مراکز بانکی دنیا می باشد و بهترین جا برای آشنایی با تاریخچه ی پول نیز به شمار می رود. در موزه پول قطعاتی از کلکسیون شخصی سکه ‌شناس سوئیسی «یورگ کونزت»  (Juerg Conzett  به نمایش گذاشته شده است و این می تواند برای گردشگران بسیار جذاب به شمار بیاید و تاریخ پول را از زمان پیدایش آن تا امروز و تا چشم‌انداز آینده‌ی آن ترسیم نماید. در موزه‌ ی پول می ‌توانید با سرگذشت آن از دوران استفاده از پر و استخوان تا بیت‌ کوین آشنا شوید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد