معرفی موزه های معروف شهر شانگهای

موزه های شهر شانگهای در چین

شهر شانگهای در کشور چین یکی از بزرگترین شهرهای این کشور بوده و پس از توکیو دومین شهر بزرگ در جهان شناخته شده است. با توجه به این که این شهر پایتخت اقتصادی کشور چین به شمار می رود اما جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی هم در آن وجود دارد که می توانید هنگام سفر به این شهر از آنها دیدن فرمایید. الی گشت در این مطلب قصد دارد تا تعدادی از موزه های شانگهای که ارزش دیدن را دارند، خدمتتان معرفی بنماید. ما در سفر به شهر شانگهای و موزه های دیدنی آن همراهی کنید.

موزه های شانگهای

موزه ماشین تحریر شانگهای | Hanbin Lu Typewriter Museum

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به شانگهای
۱۰ غذای خیابانی پرطرفدار از شانگهای

از دیدنی ترین موزه های شهر شانگهای موزه ماشین تحریر است. این موزه بعد از موزه های ماشین تحریری که در بریتانیا و لوزان قرار دارند سومین موزه ماشین تحریر در جهان است. چیزی حدود ۳۰۰ ماشین تحریر در ۳۲ برند و ۱۴ زبان از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایالات متحده، ایتالیا و دیگر کشورها در این موزه نگهداری می شوند. قدیمی ترین ماشین تحریری که در این موزه می توانید مشاهده کنید مربوط به سال ۱۸۰۹ می شود.

هزینه ورودی: رایگان

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

آدرس: ۷F, 719 Yan’an Xi Lu, near Jiangsu Lu

موزه ماشین تحریر

موزه انیمیشن شانگهای |  Shanghai Museum of Animation

یکی از جذاب ترین موزه هایی که در شهر شانگهای وجود دارد موزه متحرک سازی است. در این موزه زمانی که شما در طبقه اول آن وارد می شوید می توانید مختصری از تاریخ سایه بازی چینی ها و همینطور شخصیت های کارتونی دیزنی مانند میکی ماوس و دونالد داک را مشاهده نمایید. در این موزه مجسمه هایی به اندازه واقعی شخصیت های کارتونی ساخته شده است که محیط هیجان انگیزی را شاهد باشید. به منظور دسترسی به این موزه در شهر شانگهای می توانید از خط ۲ مترو شانگهای استفاده کنید و در ایستگاه Jinke پیاده شوید. از آنجا تا موزه را می‌توانید تاکسی بگیرید.

هزینه ورودی: ۳۰ یوان

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر از سه‌ شنبه تا یکشنبه

آدرس:  ۶۹ Zhangjiang Rd, Pudong Xinqu, China, 201203

موزه انیمیشن در شانگهای

موزه قلم و جوهر شانگهای | Shanghai Museum of Pen and Ink

در این موزه می توانید با تاریخ تولید جوهر آشنا شوید و همچنین داستان این که چگونه جوهر وارد شانگهای شد نیز آشنا شوید. محفظه‌های شیشه‌ای موزه، انواع و اقسام جوهر و قلم را نمایش می‌دهند، در حالی که روی دیوارها می‌توانید هنر خطاطی چینی را ببینید. در کنار هر یک از اقلام موزه راهنمای صوتی وجود دارد که داستان کارها را بازگو می‌کند.

هزینه ورودی: رایگان

ساعات کاری: ۹٫۳۰ صبح تا ۵٫۳۰ بعد از ظهر

آدرس: No.429 Fuzhou Road, Shanghai 200000, China

موزه قلم و جوهر

موزه پست شانگهای | Shanghai Post Museum

موزه ای به نام موزه پست در شهر شانگهای وجود دارد و در آن می توانید تاریخ پست را از ابتدای آن با جزئیات مشاهده کنید. نامه هایی که با رس مهر و موم شده اند نیز در این موزه نگهداری می شوند و می توانید هنگام بازدید از این موزه آن ها را مشاهده کنید.

هزینه ورودی: رایگان

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر

آدرس: ۳۹۵ Tiantong Rd, SiChuan BeiLu, Hongkou Qu, Shanghai Shi, China, 200000

موزه پست در شانگهای

موزه پلیس شانگهای | Shanghai Police Museum

در این موزه ۸۰۰۰ نمایشگاه وجود دارد و تاریخ پلیس را از نیمه‌های قرن نوزدهم تا نیروهای امنیتی زمان حاضر را نشان می‌دهد. در سالن‌های بزرگ این موزه انواع مختلف مجسمه‌های مومی نیروهای پلیس از کشورهای هند، بریتانیا و چین، مدال‌ها، یونیفرم‌ها، پوسترها و وسایل نقلیه پلیس به نمایش گذاشته شده‌اند.

هزینه ورودی: ۸ یوان

ساعات کاری: ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر

آدرس: No.2345 Longyang Road, Huangpu District, Shanghai 200000, China

موزه پلیس در شانگهای

موزه Shikumen شانگهای

منطقه ای در شهر شانگهای به نام Xintiandi وجود دارد که در آن ساختمان هایی به سبک Shikumen ساخته شده اند. این منطقه در دهه ۱۹۲۰ بسیار مشهور بوده و این روزها در لیست موزه های شهر شانگهای قرار گرفته است. در این موزه می‌توانید با بخش متفاوتی از شانگهای آشنا شوید. این موزه به خوبی بازسازی شده و نشان ‌دهنده نحوه زندگی یک خانواده متوسط رو به بالا در آن زمان است. هر اتاق این خانه به شکل دقیقی حفظ شده است و در آنها توجه زیادی به جزئیات شده است. زمانی را در آشپزخانه سپری کنید تا یک بخار پز قدیمی را ببینید.

هزینه ورودی: ۲۰ یوان

ساعات کاری: ۱۰٫۳۰ صبح تا ۱۰٫۳۰ بعد از ظهر

آدرس: No.25, 118 Alley, Taicang Road, Luwan District, Shanghai 200021, China

موزه شیکموند

موزه شیشه شانگهای | Shanghai Glass Museum

این موزه یکی از جدیدترین و مدرن ترین موزه های شهر شانگهای است. در این موزه می‌توانید جنبه‌های مختلف شیشه از جمله نحوه ساختن شیشه، نمایش زنده ساخت شیشه با مشارکت بازدیدکنندگان و نمایش شیشه‌های مختلف را مشاهده کنید. یک ایرادی که این موزه دارد این است که از مرکز شهر شانگهای دور است و برای رسیدن به آن با تاکسی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. در این موزه بخشی وجود دارد که در آن کارهای ساخته شده از ۵۰ طراح از سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است.

هزینه ورودی: ۲۰ یوان

ساعات کاری: ۹٫۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر (دوشنبه‌ها بسته است)

آدرس: ۶۸۵ Changjiang W Rd, Baoshan Qu, Shanghai Shi, China

موزه شیشه در شانگهای

گالری جعبه‌های موسیقی آنتیک شانگهای | Shanghai antique music box gallery

در مدتی که در شهر شانگهای هستید می توانید در بین موزه هایی که در این مطلب مطالعه می کنید چند مورد را انتخاب کنید و از رفتن به آن رضایت کافی را داشته باشید. موزه جعبه های موسیقی آنتیک هم می تواند یکی از بهترین موزه هایی باشد که در این شهر وجود دارد. اکثر جعبه هایی که در این موزه وجود دارند در اروپای ساخته شده اند. اگر می خواهید بدون تور به بازدید از این موزه بروید می توانید خط ۲ مترو شانگهای را سوار شوید و در ایستگاه موزه تکنولوژی و دانش شانگهای پیاده شوید.

هزینه ورودی: ۵۰ یوان

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

آدرس: Fourth Floor, Shanghai Oriental Art Centre, 425 Dingxiang Lu, near Yingchun Lu, Pudong

باغ زیبای یوآن در شانگهای چین + ویدیو
معرفی هتل ۵ ستاره فرمونت پیس در شانگهای
معرفی هتل گوبی گاردن شانگهای | ۴ ستاره
تور شانگهای، شهری که نمی خوابد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code