با ما در محله مونمارتر پاریس قدم بزنید

مونمارتر پاریس | Montmartre

در صورتی که به پاریس آمده اید، حتما باید از محله مونمارتر پاریس دیدن کنید و در میان خیابان ها و کوچه های آن قدم بزنید. اگر شما هم از جمله گردشگرانی هستید که سفر به پاریس و دیدن جاذبه های آن برایتان ارزشمند است، پس باید برنامه سفر خود را بریزید. این مکان یکی از بهترین جاذبه های دیدنی پاریس و خیابان های رمانتیک را دارد. قطعا دیدن محله مونمارتر و آثار هنرمندانی که در اینجا به فروش آثار خود می پردازند، در روحیه شما تاثیر خواهد داشت. در این مطلب از مجله الی گشت شما را با جاذبه ها و آثار ارزشمند محله پر طرفدار و عاشق پاریس یعنی محله مونمارتر آشنا می نماییم.

محله مونمارتر پاریس
مطالب مرتبط:
۱۲ واقعه تاریخی مهم و تاثیرگذار که پاریس را شکل داده اند!
معرفی تورهای اتوبوسی پاریس
آشنایی با تاریخچه «طاق پیروزی»، جاذبه گردشگری مشهور پاریس!

عموما اکثر گردشگرانی که از فرانسه و پاریس دیدن می کنند، مستقیم تنها به دیدن کلیسای سکره کور می روند یا اینکه در خیابان دو توقت قدم می زدند و از کارهای هنرمندان فرانسوی در اینجا خرید می کنند. در این خیابان، هنرمندان به کشیدن نقاشی و پرتره از مردم می پردازند. با این حال محله مونمارتر پاریس تنها به این دو جاذبه خلاصه نمی شود. در ادامه نه تنها راجع به جاذبه های بالا بیشتر برای شما می گوییم بلکه دیگر جاذبه های این محله سنگفرش و پلکانی زیبا را برایتان معرفی می کنیم. در صورت هر زمان که به پاریس سفر کردید، می توانید در برنامه بازدیدهای خود از این محله به راحتی به دیدن دیگر مناطق آن بروید.

گذشته محله مونمارتر

بسیار خوب است که اگر وارد مکانی می شویم کمی هم در مورد گذشته آن جاذبه بخوانیم. با دانستن تاریخ وسعت دید و چشم انداز خود را افزایش می دهیم. محله ونمارتر پاریس نیز، تاریخ بسیار جالبی دارد. تپه مونمارتر ارتفاعی حدود ۱۳۰ متر داشته که د ر ناحیه شمالی شهر پاریس قرار گرفته و هجدهیمن محله است. این محله به مدت طولانی محل زندگی بسیاری از هنرمندان شهر بوده است. کلمه مونمارتر به معنی “کوه شهید” است و به شخصی به نام سنت دنیس (Saint Denis)، اسقف پاریس برمی گردد که در بالای این تپه و در سال ۲۵۰ میلادی سرش را بریدند.

مونمارتر پاریس

در طول قرن نوزدهم، ناپلئون بناپارت سوم، قسمت هایی از زمین های درون شهر را به دوستان ثروتمند خود، داد. در نتیجه مردمی که در این زمین ها زندگی می کردند مجبور به مهاجرت به بیرون شهر و تپه مونمارتر شدند. این مردم در این قسمت شروع به ساخت و ساز خانه های خود جدای از قوانین و مقررات شهری نموده و این محله را تاسیس کردند. به همین دلیل این منطقه در قرن هجدهم در میان مردن بسیار محبوب شد و همگی برای تفریح به این محله می آمدند. در آن زمان هنوز، مکان هایی همانند مولن روژ و لو شات نوق (گربه سیاه) محبوبیت الان را نداشتند.

در نهایت اواخر قرن ۱۸۰۰ هنرمندان به زندگی در این ناحیه علاقه نشان دادند. هنرمندانی همانند پیسارو و جانگمایند، اولین کسانی بودند که در این منطقه زندگی کردند. در نهایت دیگر هنرمندانی همانند ادگار دگاس (Edgar Degas)، هنری ماتیس (Henri Matisse)، تولوز لوترک (Toulouse-Lautre)، پیر آگوست رنوار (Pierre-Auguste Renoir) و پابلو پیکاسو (Pablo Picasso) هم در محله مونمارتر پاریس ساکن شدند. از جمله موسیقیدانانی که در اینجا زندگی می کردند می توان به اریک ساتیه (Erik Satie) نام برد. با دانستن این پیشینه از تاریخ مونمارتر اکنون می توانید در این خیابان قدم بزنید. شاید در یک کوچه با تابلویی برخورد کنید که نشان دهنده خانه یکی از این هنرمندان باشد. بازدید از این خانه ها، خود جذابیت منحصر به فردی دارد.

محله مونمارتر پاریس

مونمارتر در حال حاضر

د ردنیای امروز و روش های مرمت و بازسازی بافت های قدیمی در پاریس، خوشبختانه اجازه دخالت تکنولوژی های روز را در این محله نداده اند. در نتیجه شما هنوز هم می توانید در محیط ساده و قدیمی آن قدم بزنید و احساس راحتی کنید. هر چند پیاده روی در محله مونمارتر پاریس برای هر کسی می تواند درمان باشد اما به شما پیشنهاد می کنیم، برای دیدن جاذبه های بیشتر به موزه مونمارتر بروید.

موزه مونمارتر

این موزه در حقیقت ابتدا خانه هنرمند مشهور موریس اوتریلو (Maurice Utrillo) بوده که پر از نقاشی دیواری های اوست. جدای از معماری زیبایی که این بنا دارد، در دورانی محل زندگی هنرمند مشهور جهانی دیگری، یعنی رنوار بوده است.

در ادامه گشت و گذارتان در این محله به دیدن قبرستان مونمارتر بروید.در اینجا می توانید قبر بسیاری از هنرمندان بزرگ فرانسوی را بیابید. همچنین در ادامه شاید بخواهید که به مولن روژ بروید، شامی سفارش دهید و در هنگام خوردن غذا از نمایش زیبای اجرا شده در ساختمان لذت ببرید. اگر مولن روژ را شلوغ یافتید، نگران نباشید. کافه ها و رستوران های متعدد و جذابی را در محله مونمارتر پاریس پیدا خواهید نمود. شاید بتوان گفت که تمام گردشگران و تورهایی که برای پاریس اجرا می شوند با قرار دادن برنامه شام یا بازدید از مولن روژ، به نوعی تور خود را بیشتر به فروش می رسانند و خواهان بیشتری دارند. هر چند که این موضوع به بودجه سفر و علاقه شما به این موضوعات باز می گردد.

اگر می خواهید که به بالای تپه مونمارتر بروید، می توانید قطار کابلی را ناحیه جنوبی منطقه سوار شوید و مستقیم به سمت کلیسای سکره کور بروید. در جلوی کلیسا پله های متعددی قرار دارد که باید از آن ها بالا بروید. همچنین اگر اتوبوس مونمارتر را سوار شوید نیز می توانید خود را به این محل برسانید. جوانان، گردشگران، دانشجویان و افراد بسیاری را نشسته بر روی پله های سکره سکور پیدا خواهید کرد که خود از جاذبه های سیال این ناحیه است.

مونمارتر پاریس-کلیسای سکره کور

 باسیلیکای سکره کور | Sacré-Coeur

از جاذبه های شاخص مونمارتر پاریس که تقریبا از تمام کوچه ها و خیابان های محله پیداست، باسیلیکای سکره کور است. ساخت این کلیسا از سال ۱۸۷۶ شروع شد و تا سال ۱۹۱۲ ادامه یافت. یعمی زمانی حدود ۳۶ سال ساخت آن به طول انجامید. گنبد سفید باسیلیکای کاتولیک رومی آن ، بلندترین شی در شهر است و به راحتی از دور قابل تشخیص است. این کلیسا هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر و توریست است. شما نیز در سفر به پاریس خود، بازدید از این کلیسا را در لیست برنامه های خود قرار دهید.

محل دو توقت | Place du Tertre

مکان دو توقت یکی از میدان های معروف پاریس برای هنرمندان است که از زمان ساخت آن یعنی از قرن هجدهم معروف بوده و تنها چند کوچه از باسیلیکای سکره کور فاصله دارد. این منطقه، همان میدانی است که در اکثر فیلم ها یا سفرنامه های پاریس دیده اید و پر از نقاشی و آثار هنرمندان پاریسی است. بسیاری از نقاشانی که در اینجا، کارهای هنری و تابلوهای خود را بساط می کنند، گاهی به طنز کاریکاتور رهگذران را نیز نقاشی می کنند. بسیاری از گردشگران از این نقاشان می خواهند که نقاشی چهره آن ها را در ازای پرداخت مبلغی نقاشی کنند. شما هم یک نقاشی از چهره خود درخواست دهید. چرا که این نقاشی می تواند سوغاتی خوبی از گشت و گذار در پاریس برای شما باشد.

با نگاهی به این خیابان و میدان می توانید به گذشته سفر کنید؛ زمانی که هنرمندان مشهور در مونمارتر اقامت داشتند و برای اولین بار آثار هنرمندانه خود را در این میدان به فروش می رساندند. این هنرمندان قبل از اینکه معروف شوند و به عنوان یک حرفه ای در این زمینه مشغول به کار شوند، در این محل می نشستند.

مونمارتر پاریس-محل نقاشان

پارک تورلور | Parc de la Turlure

اگر از شلوغی این محله خسته شده اید و به عنوان مکانی آرام تر و دنج تر هستید، به راحتی می توانید به پارک تورلور بروید. این پارک در نزدیکی کلیسای سکره کور و دقیقا در پشت آن قرار دارد. این پارک زمانی محل قرارگیر یکی از ۳۰ آسیاب بادی شهر پاریس به نام مولین دو تورلور (the moulin de Turlure) بوده است. این آسیاب بادی بر روی تپه ساخته شده بود. هم اکنون این پارک حیاط خلوتی زیبا و فواره های دیدنی دارد.

قبرستان مونمارتر | Cimetière de Montmartre

اگر باز هم به دنبال مکانی بسیار آرام تر هستید، می توانید به قبرستان مونمارتر بروید. این مکان با سکوت وهم آلودی که دارد، جاذبه ای خاص برای افراد خاص است که در ناحیه غربی محله مونمارتر پاریس قرار گرفته است. قبرستان از زمان انقلاب فرانسه ساخته شد و بزرگترین قبرستان این ناحیه است. از آنجایی که بسیاری از نقاشان، شخصیت های ادبی،نویسندگان و آهنگسازان در اینجا دفن شده اند، به عنوان گورستان هنرمندان شناخته شده می شود.

مونمارتر پاریس-دیوار دوستت دارم

دیوار عشق نیز، در محله مونمارتر پاریس قرار دارد. بر روی این دیوار جمله “دوستت دارم” به ۳۰۰ زبان دنیا بر روی دیوار نوشته شده است. از مکان های معروف برای عکس های اینستاگرامی یا عکس های دونفره همین دیوار عشق است. همچنین از میدان دالیدا نیز دیدن کنید. در نهایت برای سفر به پاریس و بازدید از محله مونمارتر پاریس می توانید بلیط هواپیما و رزرو هتل پاریس خود را از سایت یا از اپلیکیشن الی گشت انجام دهید. سفر به پاریس در میان بسیاری از گردشگران در اولویت قرار دارد. دیدن جاذبه های پاریس مانند برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، طاق پیروزی، موزه لوور و بسیاری دیگر در برنامه بازدید تور پاریس قرار دارد. امیدواریم بهترین سفر خود را تجربه کنید.

منبع: aviewoncities.com

گردشی در اطراف شهر ونیز
میدان تیمور لنگ، اولین پادشاه گورکانی
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
نونگ نوچ، بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرق آسیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code