مکان هایی روی زمین دقیقا شبیه دنیای ژوراسیک!

مکان هایی شبیه پارک ژوراسیک

هنوز هیچ کس فیلم پارک ژوراسیک را که استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس سینمای جهان ساخته بود، از یاد نبرده است. فیلمی که تم اصلی آن دنیای دایناسورها بود. اما چه مکان هایی روی زمین هستند که دقیقا شبیه پارک دایناسورهای منقرض شده اند؟ تعداد این مکان ها خیلی بیشتر از آن چیزیست که فکرش را بکنید. همراه الی گشت باشید:

دنیای ژوراسیک
مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از سواحلی با شن هایی به رنگ سیاه
۲۰ حقیقت جالب درباره دیوار بزرگ چین که باید بدانید

تا حالا با خودتان فکر کرده اید که اگر دنیای ژوراسیک واقعی بود و مکان هایی شبیه پارک ژوراسیک وجود داشت آیا واقعا دوست داشته باشید که به آن سفر کنید؟

غار Son Doong در پارک ملی Phong Nha-Ke، ویتنام

این غار، ۵ مایل درازا و ۶۵۰ فیت ارتفاع دارد و به قدری وسیع است که می تواند تمام منطقه ی منهتن را با ۴۰ آسمانخراش در خود جای دهد. وقتی رطوبت هوا زیاد شود در نزدیکی سقف غار، ابرهایی غلیظ از مه تشکیل می شود. این غار که با ستون های استالاگمیتش درست شبیه یک کلیسای جامع است به ما یادآوری می کند که هنوز هم مکان هایی در دنیا وجود دارند که منتظر ما هستند تا کشفشان کنیم!

غار Son Doong در پارک ملی Phong Nha-Ke

پارک ملی Fiordland، نیوزیلند

اگر نمی توانید به دنیای ژوراسیک سفر کنید با مرکز زمین چطورید؟ فیلم سه گانه ی ارباب حلقه ها در جزیره ی جنوبی نیوزیلند فیلمبرداری شد. این منطقه پر است از کوه های مه آلود که سایه ی خود را روی دریاچه های یخ بسته انداخته اند. پیشنهاد می کنیم کمی در کوه ها پیاده روی کنید و در جنگل های سزسبز و پیج در پیچ و بر فراز آبشارهای خروشان آن وقت بگذرانید. مسیر Routeburn در این پارک، زیباترین مسیر پیاده روی است که رفتن به آن شدیدا پیشنهاد می شود.

پارک ملی Fiordland

جزایر Galapagos در بخش اکوادوری آمازون

اگر تا حالا چیزی راجع به جزایر Galápagos شنیده اید، کاملا درست است. لاک پشت های Galápagos دقیقا به سایز یک ماشین بزرگ هستند! این جزایر در ۶۰۰ مایلی ساحل اکوادور قرار گرفته اند و شامل ۲۱ جزیره ی آتشفشانی است و یکی از معدود جاهای روی زمین است که در آن تعداد حیوانات بیشتر از تعداد مردم است. این منطقه آنقدر وسیع است که ممکن است روزها و حتی یک ماه کامل گشتن همه ی آن زمان ببرد اما اگر فرصت داشتید حتما به سمت آمازون بروید. می توانید سوار قایق شوید، کلک بسازید و یا با هواپیما خودتان را به آنجا برسانید و همینکه پایتان به جنگل های بارانی برسد، خودتان را دریک دنیای کاملا متفاوت احساس خواهید کرد. عنکبوت های این منطقه به سایز مشت شما هستند، پس چه کسی نیاز به دایناسور دارد!

جزایر Galapagos

جزیره مار در سائوپائولو، برزیل

این جزیره در ۹۰ مایلی ساحل سائوپائولو قرار گرفته است و یکی از خطرناک ترین جزایر روی زمین محسوب می شود. افعی های طلایی رنگ این جزیره بسیار مشهورند و تحقیقات نشان داده که در هر متر مربع آن بین ۱ تا ۵ مار زندگی می کند! زهر مارهای این جزیره ۵ برابر بیشتر و قویتر از مارهای دیگر در برزیل است و همینکه وارد بدن شود به راحتی می تواند هر طعمه ای را از پای درآورد.

جزیره مار در سائوپائولو
مسجد عقیق، یادگاری از قرن هشتم در تربت جام مشهد
مسجد عقیق، یادگاری از قرن هشتم در تربت جام مشهد
آشنایی با برج الفتان و برج قرن ۲۱ دبی
آشنایی با برج الفتان و برج قرن ۲۱ دبی
۵ جاذبه معروف تاجیکستان
۵ جاذبه معروف تاجیکستان
کوچه های پنهانی که جاذبه گردشگری شده اند!
کوچه های پنهانی که جاذبه گردشگری شده اند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code