بلیط هواپیما

۱۰ آیتم ضروری سفر که نباید فراموش کنید

وسایل ضروری در هر سفری

در حال آماده کردن خودتان برای یک سفر عالی هستید، به چمدانتان نگاه می کنید و مطمئن نیستید که همه چیزهایی که لازم دارید را با خود برده اید یا نه؟ نگران نباشید! ۱۰ وسیله ای که تحت هیچ شرایطی نباید بدون آنها خانه تان را ترک کنید را الی گشت در لیست پایین برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۵ دلیلی که باید شغلتان را رها کرده و سفر کنید
کم هزینه ترین سفر به دور دنیا به روش کوله گردها

کوله پشتی

۱-کوله ی روزانه: این کوله دقیقا مثل کوله و یا چمدانی است که در آن وسایلتان را گذاشته اید اما بسیار کوچک تر و برای حمل یک بطری آب، مقداری غذا و وسایل کوچکی مثل عینک آفتابی و… بسیار مناسب است.

۲- پاسپورت: اولین و تنها آیتمی که تحت هیچ شرایطی نباید فراموش کنید. اگر بخواهم یک جمله راجع به اهمیت آن بگویم این است: بدون آن؛ شما هیچ جایی نمی توانید بروید!

۳- جوراب و کفش پیاده روی: فرقی ندارد برای گردشگری کجای دنیا را انتخاب کرده باشید، در هر صورت امکان دارد بخواهید در جنگل قدم بزنید و یا در خیابان های شهر راه بروید. پس بهتر است از راحت بودن و ترجیحا ضد آب بودن کفش هایتان مطمئن باشید.

۴- بارانی: بعضی از آدمها چتر را ترجیح می دهند، اما به نظر من اگر هوا بارانی باشد یا باد بوزد، چتر باید آخرین انتخابتان باشد.

جعبه کمک های اولیه

۵- جعبه کمک های اولیه: در هر صورت در هر سفری ممکن است حادثه ای ناخواسته پیش بیاید و باعث صدمه دیدن شخص شود، پس بهتر است از قبل آماده باشید.

۶- کپی مدارک مهم: می توانید اصل مدارک تان را در اتاق و یا هتل نگه دارید و فقط کپی ها را با خود حمل کنید. بنابراین اگر یکی را گم کنید، دیگری دم دست تان خواهد بود.

۷- لباس شنا و حوله: اگر دارید به یک منطقه ی ساحلی سفر می کنید احتمالا می توانید اینها را از آنجا هم تهیه کنید. اما مطمنا وقتی هوا آفتابی است و همه چیز برای شنا مهیا است، دوست ندارید وقتتان را در فروشگاه ها به خرید لباس شنا بگذرانید!

۸- گجت ها: آیپادها، تبلت ها، تلفن های هوشمند همراه… هر چیزی که اسمش را می گذارید! امروزه وای فای و ۳ را در هر جایی می توانید پیدا کنید، بنابراین برای رزرو پروازتان، تماس با خانواده، پیدا کردن مسیر و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید می توانید از گجت تان استفاده کنید.

ایمنی در سفر

۹- قفل و کلید: متسفانه هر جایی ایمن یست. وجود یک قفل نمی تواند ۱۰۰ درصد جلوی یک دزد را بگیرد اما می تواند تا حد زیادی از وسایلتان محافظت کند. خانه ای را در نظر بگیرید که یکی دیواری در اطراف خود دارد و دیگری نه. ورود به کدام یک آسان تر است؟

۱۰- کارت اعتباری: این مورد هم یکی از پر الزام ترین مواردی است که لیست ما بدون آن کامل نمی شد. حتما بهتر است کارت اعتباری یا همان کارت عابر بانکتان رار همراه خود ببرید مگر اینکه دوست داشته باشید مقادیر زیادی پول نقد را همه جا با خود جابه جا کنید. عابر بانک ها بهترین گزینه هستند.

منبع: travelversed.co

پنج دانستی جالب و خواندنی برای سفر اولی های هند
پنج دانستی جالب و خواندنی برای سفر اولی های هند
سفر رفتن را از کجا شروع کنیم؟
سفر رفتن را از کجا شروع کنیم؟
برای سفر در زمستان به کدام شهر برویم؟
برای سفر در زمستان به کدام شهر برویم؟
آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!
آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!