بلیط هواپیما

میادین و خیابان‌های معروف استانبول

مجذوب دیدنی های استانبول شوید

با توجه به اینکه استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه و پایتخت فرهنگی و هنری این کشور است، میدان‌های استانبول نیز جالب توجه هستند. در ادامه محبوب ‌ترین و بهترین خیابان‌ها و میدان‌های استانبول را مرور می‌کنیم.

پس این مطلب را از دست ندهید و در ادامه همراه الی گشت باشید…

میدان سلطان احمد (میدان اسب ‌دوانی)

میدان سلطان احمد که با نام میدان اسب ‌دوانی هم شناخته می‌شود، مشهورترین ناحیه گردشگری در استانبول محسوب می‌گردد و باید از آن بازدید کرد. سلطان احمد، ناحیه‌ای است که تمام گردشگرانی که به استانبول می‌روند، به آنجا هم سری می‌زنند.

این میدان، نقطه‌ای باستانی در استانبول محسوب می‌شود و مناظر تماشایی آن شامل مساجد، موزه‌ها، اماکن تاریخی، قصرها و بازار بزرگ آن هستند. این ناحیه کوچک و نسبتا عاری از ترافیک، موجب شده تا گردش در آن حتی با پای پیاده هم کاری ساده باشد. میدان سلطان احمد یکی از اماکن تماشایی در استانبول است.

مسجد آبی، ایاصوفیه (Hagia Sophia) موزه‌های مختلف، میدان اسب‌ دوانی مربوط به قرن چهارم میلادی، مجسمه مصری، ستون مارپیچ، ستون کنستانتین چهارم (Costantine Porphyrgenitus) و فواره آلمانی، مناظر تماشایی محبوب هستند. میدان سلطان احمد یکی از بهترین میدان‌ها در استانبول است.

sultanahmet-meydani2

خیابان استقلال، میدان تقسیم، منطقه بی ‌اوغلو، استانبول

تمام بازدیدکنندگانی که به استانبول می‌روند، واقعاً باید از خیابان استقلال دیدن کنند. این خیابان که در میدان تقسیم و در منطقله بیوگلو از استانبول واقع شده، شاید محبوب‌ترین خیابان و منطقه در استانبول باشد. این ناحیه از تقسیم و خیابان استقلال، قلب شهر استانبول را تشکیل می‌دهند. این خیابان به درازای یک مایل، با بیوگلو تقاطع دارد و مملو است از فروشگاه، رستوران، کافه، نمایش‌های خیابانی. ترامواهای نوستالژیک و قدیمی نیز در طول خیابان استقلال گذر می‌کنند. این خیابان همچنین یکی از تماشایی‌ترین مناطق در استانبول است. در این خیابان، قصرهای مربوط به قرن ۱۹ دیده می‌شود که امروزه مرکز مارک‌های سطح بالا هستند. خیابان استقلال با داشتن فروشگاه، بار، کافه، دیسکو، کلوپ و رستوران، شب‌های پر جنب و جوشی هم دارد. گفته می‌شود، هر روز تا یک میلیون نفر در این خیابان به تردد می‌پردازند.

taksim-square

خیابان بغداد (Bagdat)، بوستانجی-گزتپه (Bostanci-Goztepe)، استانبول

خیابان بغداد یکی از لوکس ‌ترین خیابان‌ها در استانبول و نیز یکی از بهترین خیابان‌ها برای خرید در جهان است. این خیابان در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. خیابان ۱۴ کیلومتری بغداد، از بوستانجی شروع می‌شود و تا گزتپه امتداد می‌یابد. در طول این خیابان، چندین کافه، رستوران و مرکز خرید لوکس وجود دارد. شب‌ها نیز این خیابان بسیار پرانرژی و سرزنده است.

bagdat-street2

میدان اورتاکوی (Ortakoy)، منطقه اورتاکوی، ساحل اروپایی بسفر (Bosphorus)، استانبول

میدان اورتاکوی معروف، در نزدیکی بسفر زیبا در استانبول واقع شده و یکی از بهترین میدان‌ها در استانبول می‌باشد. این میدان نزد افراد جوان از محبوبیت خاصی برخوردار است چون دارای کافه، بار، رستوران و مراکز خرید زیادی می‌باشد. شب‌های پرانرژی در پایان هفته آن نیز بسیار جالب هستند.

ortakoy-square

میدان امینونو (Eminonu)، منطقه امینونو، شبه جزیره تاریخی، استانبول

میدان امینونو واقع در منطقه امینونو در استانبول نیز میدان معروفی است که میان پل گالاتا (Galata) و مسجد جدید (Yeni Camii)واقع شده و یکی از بهترین میدان‌ها در استانبول محسوب می‌شود.

این میدان در استانبول بسیار محبوب است؛ به ویژه آنکه بازدیدکنندگان از بازار بزرگ و بازار ادویه (Grand Bazaar & Spice Bazaar) نیز از آن عبور می‌کنند.

 

eminonu-square2

میدان بیازیت (Beyazit)، منطقه بیازیت، استانبول

بیازیت (یا همان بایزید) میدان بزرگی است که در منطقه بیازیت واقع شده و یکی از محبوب ‌ترین و شلوغ‌ترین بخش‌های شهر استانبول می‌باشد.

دانشگاه استانبول، مسجد بیازیت و بازار بزرگ معروف و همچنین چندین مرکز خرید، همگی در میدان بیازیت واقع شده‌اند.

beyazit-meydani

میدان بشیکتاش (Besiktas)، منطقه بشیکتاس، ساحل اروپایی بسفر، استانبول

میدان بشیکتاش مملو است از کافه، رستوران، و مراکز خرید. این میدان در منطقه بشیکتاش واقع شده و از محبوبیت زیادی برخوردار است. قایق‌های بسفر، اتوبوس‌های تقسیم و غیره، همگی از این منطقه عزیمت می‌کنند.

besiktas-square

جاده دیوان، سلطان احمد، شبه جزیره تاریخی، استانبول

جاده دیوان که با نام دیوان یولو (Divan Yolu) نیز شناخته می‌شود، از ایاصوفیه (Hagia Sophia) آغاز می‌گردد و تا میدان بیازیت امتداد می‌یابد. این جاده، مهمترین راه در عصر امپراطوری روم شرقی به شمار می‌رفت. میدان اسب‌دوانی، مسجد آبی، مسجد بیازیت و بازار بزرگ، بخشی از دیدنی‌های اطراف این خیابان را تشکیل می‌دهند. همچنین چندین کافه، رستوران و مرکز خرید نیز در امتداد این خیابان برای گردشگران وجود دارند.

divan-road

خیابان اتیلر نیسپتیه (Etiler Nispetiye)، منطقه اتیلر، استانبول

خیابان اتیلر نیسپتیه نیز یکی از لوکس‌ترین خیابان‌های استانبول محسوب می‌شود. این خیابان در اتیلر و درست پس از مرکز خرید آک‌مرکز (Akmerkez) واقع شده و شب‌هایی دیدنی دارد. چندین کافه، رستوران و مرکز خرید لوکس نیز در امتداد خیابان اتیلر نیسپتیه وجود دارند.

etiler-street
زیبایی می خواهید؟ به قصر دلما باغچه استانبول بروید!
زیبایی می خواهید؟ به قصر دلما باغچه استانبول بروید!
بیوک آدا، یکی از معروف‌ترین جزیره‌های استانبول
بیوک آدا، یکی از معروف‌ترین جزیره‌های استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
بهترین تور استانبول ۳ روزه را از کجا بگیریم؟
بهترین تور استانبول ۳ روزه را از کجا بگیریم؟